Oldala 68 of 115 ElsőElső ... 1858666768697078 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 671 to 680 of 1142

Topic: Tulelo blogja

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Megjött egy kis fizetés, használt bútorra lesz.

Csak érdekességképpen tenném hozzá, hogy a magyar minimálbér adózás+áfa után jelenleg 53885 Ft (havi 188$).

Na most ADÓZÁS UTÁN az kolumbiai minimálbér 190$, tunézia 175$ a jordán 220$, a libanoni 300$, panama 200$, SZLOVÁKIA 238$, ROMÁNIA 230$, marokkó 210$, a bulgár 170$, kína 167$, türkmenisztán 175$, DAK 133$, Zambia 73$.

Szóval a magyar fizetés az nem európai, hanem latin-amerikai, balkáni és nyugat-afrikai szinten mozog, kicsivel középázsia fölött.

Persze hozzá kell tenni ez KÍNÁBAN és mondjuk Tunéziában NŐ. Nálunk meg megeszi az infláció. 10 év múlva majd a kínai és venezuelai vagy türkmenisztáni munkás jobban keres mint most a magyar.
    Last edited by GaborV; 07-20-2016 at 09:30 AM.

Szia,

Szomoru helyzet, amit leirtal. De szamomra hihetetlen a kinai minimalber resze a dolognak.

Azt gondolom, hogy valoszinuleg valami teljesen mas jelentesu szot forditanak le igy, amit ez a cikk is alatamaszt (a mi fogalmaink szerinti minimalber 59% nem lehet az atlag ber egy nagyvalallatnal).

Mar lassan 20 eves info, egy akkor szemelyesen ott jart baratomtol: havi 1 USD-t kerestek a gyari munkasok (a szallas es az etkezes arat ebbol mar levonta a gyar), es az olyan jo kereset volt, hogy messzirol is jartak be munkasok.

Bel

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Itt 1 dolláros órabért írnak, viszont ott minden jóval olcsóbb. https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...ges_by_country

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Az milyen mikor találsz egy fuvarost, aki azt mondja a telefonba hogy 25 dollárért hozza a teherautóját, de az asszony azt mondja neki hogy adunk mi 40-et is.

Érted! ADUNK! Nincs egy fillérje se, csak én keresek pénzt. És ő osztja szét az én pénzem. Holott én már elterveztem hogy ha a fuvaros túl keveset kér, akkor adok neki egy multitoolt és úgy mindenki jól jár.

Erre mit lehet mondani? Miért kell többet adni annál amennyit kér?

Fél napot dolgozok 15 dollárért.

Azt mondja az asszony hogy oké, 25 dollárt kért, de megér 40-et. Aha. Bejön a fickó a városba amúgy is. Ez neki egy fél órás munka. 25 szerintem korrekt lett volna. Mert ez így 80 dolláros órabér.

Miért van az hogy mindig a nők miatt vesztek pénzt? Asszony, anyám, nagyanyám, bármikor bármelyik megszólal én pénzt bukok.

éljen a szivárványforradalom?
    gondolom az meg nem lenne szimpi

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Nem tudom, de 15 dollárom ugrott. 25 ért elintézték volna, és így fizethettem 40-et. Pedig a végén kevesebb bútor lett, mint eleinte terveztük. És végül is a pakolás nem tartott tovább 10 percnél.

Konyhaasztal 4 székkel - 30 dollár

A vörös karosszék lábtartóval, 30 dollár. Kávézóasztal 7 dollár. Nagy kanapé, 15 dollár.

Nem kötözködés képen, de nem lenne egyszerűbb fenntartani egy autót?
    Ha nem is járnál vele sűrűn, de ilyenkor aranyat ér. Bár nem tudom hogy ott milyen költségei vannak az autó
    fenntartásnak, adó, biztosítás, stb.. Vagy elvből nem veszel autót?

Én hasonló megfontolásból vettem utánfutót. Ritkán (1-2 havonta) használom de akkor isteni hogy van!
    Azóta az árának, és a fenntartásának a többszörösét spóroltam meg vele. Ahhoz képest ha mindenhez fuvarost kellene hívnom, vagy nekem is kölcsönöznöm kellene. Bár azóta a rokonság gyakran kölcsön kéri. Most mi lettünk az ingyen kölcsönző, na mindegy....

De legalább egy vacak motort én sem értem miért nem vettél még, valami enduro prepper szempontból jó választás.
    Akinek meg utánfutója van, nos igen, annak hirtelen sok barátja lesz

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló Unicornis Hozzászólás megtekintése
    Nem kötözködés képen, de nem lenne egyszerűbb fenntartani egy autót?
    Ha nem is járnál vele sűrűn, de ilyenkor aranyat ér. Bár nem tudom hogy ott milyen költségei vannak az autó
    fenntartásnak, adó, biztosítás, stb.. Vagy elvből nem veszel autót?
    Jogosítványunk nincs. Új jogosítványosoknak 1500 dollárnál is több a biztosítás egy évben. És akkor a többi költségről még nem is beszéltem. Nincs rá havi 200 dollárom. Mondjuk a kocsira se lenne pénzem. Olyan 5000 lenne a kocsi, meg évente még rászánni 2000-t. Közben ki se mozdulunk itthonról, csak 2 hetente egyszer esetleg. Évi 600.000 forint a semmire nem lenne túl ésszerű, főleg ha szükség esetén szólhatunk is valakinek és ő pár dollárért elvisz akárhová. Motoron gondolkozunk, mert azt megvenni és fenntartani is olcsóbb, de azt még majd meglátjuk.

Idézet Eredeti hozzászóló WestBam Hozzászólás megtekintése
    De legalább egy vacak motort én sem értem miért nem vettél még, valami enduro prepper szempontból jó választás.
    Észak felé mehetnék vele, de északra nincs semmi, kivéve a Takarékszövetkezetet. Az meg nincs is annyira kegyetlenül messze. Fél felé mehetnék, de a városban már nem lehet motorozni. Meg a kövesútra kiérve is kérdéses. Elméletben lehet offroad-al út mellett, de szerintem meg kellene kérdeznem a rendőrségen. De az biztos hogy a városhoz érve már csak tolhatnám.

Ráérek vele. Egyelőre ki kell fizetnem a nyári ingatlanadót, ami kb 200.000 forint átszámítva. Ha nem húzna le a város, akkor vehetnék egy rakás mindent, de ez van.