Oldala 69 of 120 ElsőElső ... 1959676869707179119 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 681 to 690 of 1200

Topic: Tulelo blogja

Senior Member Unicornis's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 27
    Given: 36

0 Not allowed!
    Huh.... Jó drága akkor felétek az autózás. Biztosítás 1500 dollár friss jogsival egy évre?
    Ez a mai árfolyamon, forintban 430ezer! Őrület! Így már megértem a dolgot.
    Akkor Magyarország egy igen olcsó hely az USA-hoz képest.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 106
    Given: 195

0 Not allowed!
    És ez idősebbeknél van. Ha valaki 16-17 évesen szerez jogosítványt, annak nem 1500 az éves, hanem akár havi 300 is lehet. Kemény összegek. Igaz, az üzemanyag olcsó... bár aki keveset kocsikázik annak az nem nagy vigasz.

Akkor Magyarország egy igen olcsó hely az USA-hoz képest.
    Attól függ, ha valaki már tapasztalt autós, akkor 70 dollár a biztosítás egy hónapra, ami nagyjából 1 napi fizetés ha valaki minimálbéres. Az úgy már nem annyira vészes. Meg egy liter benzin 100 forint, nem 500. Az is számít, ha valaki lemegy havonta több száz kilométert.

Senior Member Unicornis's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 27
    Given: 36

0 Not allowed!
    Jó hát igen, mások az anyagi szintek. De az érdekes, hogy a biztosítás a jogosítványhoz tartozik, és nem az autóhoz mint itthon. Bár, ha jobban belegondolok az a logikusabb ha a személyhez kötődik. Elvégre az ember más-más autót is vezethet, nem az autó a hibás a balesetért, hanem a sofőr. Így kéne csinálni nálunk is.
    Ha az ember itthon eladja az autóját, és nem vesz
    azonnal másikat amire átvezethetné a bónusz besorolását akkor azt elveszti. És legközelebbi biztosítás kötéskor megint A0-ból indul. Én is így jártam néhányszor. Az én nevemen volt a kocsi, aztán az újat cégesen vettük, aztán megint az én nevemen az új, és mindig nullázódik a bónusz.
    Bár az ottani biztosítási árak szerintem irreálisan vadak.
    A két ország járműparkja között nincsen ekkora érték differencia. És szerintem az ottaniak sem törik jobban a kocsikat mint itthoniak.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Az autóhoz is, a drága sportkocsikra, teherautókra még többet szednek be. Igaz, csak ennyit tudok, mert mivel kocsim nincs, így saját tapasztalatot nem tudok megosztani.

Nem tudom, elég sok megkarcolt, összetört kocsit láttam.

Még ha jól emlékszem itt az is van, hogy nem kell a kocsikat vizsgáztatni.

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 45
    Given: 13

0 Not allowed!
    Nem határozott cross motorra, endurora gondoltam. Ami már terepen sem áll meg ha arra kell menni. Kizártnak tartom, hogy a városba nem lehet bemenni vele. Egy kis 250-es négyütemű dobozokkal felszerelve szerintem bőségesen kiszolgálna és még jól is fogyaszt, pakolni is tudnál bele akár a leveleid a postára vinni, ilyesmi. Kisebb bevásárlást elintézni biztosan jó lenne. Persze nem szeretnék bogarat ültetni a füledbe de hatékonyabb mint a bringa

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    A birtokot figyelembe véve én a helyedbe valami hasonlóban gondolkodnék!org_kistraktor_001.jpg
    Kis barkácsolással akár zárt ufót is tud vontatni(vagy van gyári kész is) és sok a nagy földed karbantartásához szükséges adapter csatlakoztatható hozzá). No meg írtad,hogy felétek durvák a telek..ez bemegy a városba kenyérért...
    Nem tudom ott milyen papírok kellenek hozzá,meg műszaki?! Asszem nálunk elég egy kismotor vizsga is...

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló WestBam Hozzászólás megtekintése
    Nem határozott cross motorra, endurora gondoltam. Ami már terepen sem áll meg ha arra kell menni. Kizártnak tartom, hogy a városba nem lehet bemenni vele
    Jogosítvány nélkül nem lehet.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Doom Hozzászólás megtekintése
    A birtokot figyelembe véve én a helyedbe valami hasonlóban gondolkodnék!org_kistraktor_001.jpg
    Kis barkácsolással akár zárt ufót is tud vontatni(vagy van gyári kész is) és sok a nagy földed karbantartásához szükséges adapter csatlakoztatható hozzá). No meg írtad,hogy felétek durvák a telek..ez bemegy a városba kenyérért...
    Nem tudom ott milyen papírok kellenek hozzá,meg műszaki?! Asszem nálunk elég egy kismotor vizsga is...
    Á, nincs föld, erdő van, ahová még gyalog se lehet bemenni, nemhogy traktorral. A ház körül leginkább csak homok van, amin még a fű se túl sűrű. Az erdőben meg mocsár van. Egy motor jó lenne, de még a törvényeknek is utána kell néznem. Off roadolni lehet az út mellett/út szélén, viszont a város az erre tiltott terület. A kövesutat nem tudom. Ha azon is végig lehet gurulni vele, akkor az se lenne rossz. Van egy jogosítvényos hely, valahol 20 kilométerre innen. Még nem voltam ott, de lehet majd el kellene látogatni. Épp csak k. messze van.

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 4
    Given: 0

0 Not allowed!
    Neked valami ilyesmi lenne célszerű:

http://www.tractorhouse.com/listings...maha-rhino-450
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ma jött egy papír az államkincstártól vagy honnan. Azt írják hogy lehet hogy csökkenteni fogják az ingatlanadónkat. Jelenleg k sokat fizetünk a nagy semmiért. Jó lenne ha csökkentenék. Kifizetni évente 400.000 forintot és nem kapni érte semmit, az úgy elég durva.