Oldala 76 of 90 ElsőElső ... 2666747576777886 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 751 to 760 of 893

Topic: Tulelo blogja

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Tetszik adás
    2,436
    799 tetsziket kapott 518.topicban
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló Ádám Csaba Hozzászólás megtekintése
    Valószínű példázza az informatikai képességeimet, de nekem több mint egy éve úgy van a monitorom, hogy van körbe egy fekete keret. Nemsokára új rendszert kap a technika és akkor majd elviszem a szerelőhöz a monitort is és majd összhangba hozza.
    Ha Nvidia videokártyád van, akkor az Nvidia Contror Panelben (jobb kattintás az asztalon) át tudod állítani a megjelenített kép pozícióját és nagyságát.
    Az AMD kártyák esetében is van szoftver(lényegében driver) alapú beállítási mód ha jól tudom.

Ádám Csaba
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló mmilan21 Hozzászólás megtekintése
    Ha Nvidia videokártyád van, akkor az Nvidia Contror Panelben (jobb kattintás az asztalon) át tudod állítani a megjelenített kép pozícióját és nagyságát.
    Az AMD kártyák esetében is van szoftver(lényegében driver) alapú beállítási mód ha jól tudom.
    Majd megnézem holnap és rád írok privátban ha nem találom. Azért köszi előre is a segítséget.

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,286
    4,620 tetsziket kapott 3,100.topicban
    Blog Entries
    4
    Meglátogatott minket a szomszéd.

http://amerikaimagyarok.blogspot.com.../szomszed.html

4. A következő fórumozóknak tetszett Tulelo hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,286
    Blog Entries
    4
    Asszony 80 dollárt hagyott ott az állatorvosnál. És egyszerűen NEM mondja meg nekik hogy nincs pénzünk. Lehet hogy beteg a macska, de orvos nélkül kell gondját viselnünk, mert pénz az nincs. Nekünk se jut egészségügyi biztosításra, akkor a macskának hogy fizessünk havi 100-150 dolláros kezeléseket? Genetikai betegség, meg ilyenek, azt mondta az állatorvos. Gyógyíthatatlan. És a cica kishuga is így néz ki. Valahogy elhozzuk őt is, de csak egyszer viszem majd el állatorvoshoz, az biztos. Kapja meg ő is a szteroidjait, meg a többit, aztán valahogy majd csak lesz. Anyagilag ezt nem lehet bírni, meg úgyse látszik Jake-en se, hogy a a pirulák bármit segítettek volna rajta. Összepisált mindent a gyógyszer miatt, annyi a vadonatúj szőnyegünknek, de jobban nem lett a gyógyszertől.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,286
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Rendeltem egy helyről 8 kést, még 2 hónapja, mert volt valaki aki rendelte őket tőlem. Nem volt a boltnak raktáron, gondolom, mert most kaptam 8 kést. Épp csak nem azokat amiket rendeltem, hanem 8 szabadkőműves jelképes kést küldtek. Most ki az anyámnak fogom ezeket eladni?
    Pár hete feldobtam Netre, nem reméltem hogy valaki akár egyet is vesz majd. Tévedtem, pár hét alatt elment mind a 8 darab.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,286
    Blog Entries
    4
    Minden napra kell valami rossz hír. Itt a mai.

Felhívtuk a város által fenntartott busz-szolgáltatást. Elvileg annyiból áll, hogy felhívod őket, felvesznek, fuvaroznak, nem sok pénzért. Miért olcsón csinálják? Mert az ingatlanadóból kapnak egy rakás pénzt. Oké, felhívtuk őket. Mit mondta? Áh, oda nem megyünk ki, az másfél kilométerre van onnan ahová ki szoktunk menni. De b+ a mi pénzünkből élnek! Mondja már meg valaki hogy miért fizetünk évi 1400 dollárt! Szemetet nem viszik el, rendőrség nem jön ki ha hívjuk őket, iskola nem érdekel, nem vagyunk iskolások, nem is akarunk azok lenni, a busz-taxi amiért beszedik a pénzt nem jön ide. Mégis ki a francot érdekel hogy a havat letúrják vagy nem? Kemény terepjáróval járjon a postás és akkor nem kell a havat takarítaniuk. MIÉRT FIZETÜNK?

És ilyenkor amúgy mi van? Kocsink nincs. A busztaxi nem hajlandó a pénzéért dolgozni. Az adó meg annyi hogy abból egy kocsit fenntarthatnánk, de elszedik a pénzünket a nagy semmire.

A postán meg kitöltöttük a nyomtatványokat hogy hozzák ki az összes levelünket, de nem hozzák mert csak. Így muszáj lenne valahogy bejutni oda.

És akkor a busz-taxis diszpécser azt mondta hogy reggel 8-kor arra meg az egyik buszunk. Oké, de visszafelé nem jön. Bevinnének úgy a városba, persze azt se ingyen, aztán meg nem tudnánk hazajönni? Vagy gyalogoljunk le 10 km-ert -10 fokban? Vagy Januárban majd -30-ban?

Ha egyáltalán nem lenne ingatlanadó, akkor meg tudnám oldani a dolgot. Motor, robogó, stb. De hogy elveszik az összes pénzünket a semmire, úgy mit csináljak?

A városiak befizetik az ingatlanadót, megkapnak mindent. Mi befizetjük. Nem kapunk érte semmit. Ez miféle rendszer?

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    113
    137 tetsziket kapott 103.topicban
    "De hogy elveszik az összes pénzünket a semmire..." Ismerős ... "Befizetjük. Nem kapunk érte semmit." Lebuktál ! Te mégis Magyarországon laksz !

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,286
    Blog Entries
    4
    Nem lakok, de itt is van ilyen. A nagyvárosokban meg olyan magasak az ingatlanadók, hogy akár egy fél évnyi minimálbérrel is lehúzzák az lakosokat.

Aki bent lakik a kisvárosban nálunk, annak nincs ilyen gondja. Tűrhető mértékű az adó, talán kevesebb is mint a miénk. Esetleg van 1-2 gyerekük is, tehát az iskola fenntartása is oké. A város elviszi a szemetüket, a miénket nem. A pénzükből kap a busz-taxi társaság, de őket fuvarozzák is ha hívják. Itt mi vagyunk lehúzva.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,286
    Blog Entries
    4
    Netem.

14 kbyte letöltési sebesség.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,286
    Blog Entries
    4
    Megint egy pozitív dolog.

Walmart-ból jött rendelés, a nagy csomag megérkezett, de hiányosan. Szóltam nekik, 5 perc alatt el lett intézve. A hiányzó dolgok úton vannak. Meg 2 INGYEN almalé? 6 liter. Azt nem tudom hogy miért küldték el, de úgy tűnik hogy az is jön.

De nagyszerű, akkor még boldogabb vagyok, hogy nem csak megoldódott, de ajándékba is küldtek valamit.