Oldala 78 of 115 ElsőElső ... 2868767778798088 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 771 to 780 of 1142

Topic: Tulelo blogja

Hoppá hoppá . Az autósról kiderült , hogy ki az és mit akar ?

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Nem, de ő nem járt erre egy ideje, legalábbis a biztonsági kamerákon nem látom, csak hogy néha normál tempóban elhalad a ház előtt. De már nem lassít és nem áll meg. A legutóbbi autós nem biztos hogy ő volt, bár az biztos hogy az is gyanús eset volt.

Ez úttal nem volt keréknyom, se lábnyom, szóval csak a jég okozhatta a zajt. De persze jobb biztosra menni, úgyhogy nem árt a hálószobában és az irodában a töltött Sig és AK. Sose lehet tudni. :-/

A töltött fegyvert ne hagyd elöl amikor alszol. Ha valaki be találna menni ne te adj fegyvert a kezébe miközben te tehetetlenül fekszel.
    Tedd olyan helyre ahol nem látszik, de egy mozdulattal elő tudod rántani.
    Igen, paranoiás vagyok.
    Aki nem vágott még fát géppuskával, az nem is ember!

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Majd találok neki egy jó helyet.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Szóval dolgoztam egész esete és egész éjjel, hajnali kettőkor lefekvés előtt elhánytam a havat és mentem aludni. Erre most nézem, a postás megint nem vitte el a leveleket, gondolom azzal az indokkal hogy hó van a postaládánál. Oké, de ha az úttakarítós hótúró kocsik túrták oda, az miért az én hibám? A másik meg hogy a kormánytól évi 50ezer dollár fizetést kap és lusta kiszállni a kocsijából? Nincs hóvihar, nincs eső, nincs tornádó, nincs hurrikán. Egy KIS hó van, de süt a nap és szép az idő. Erre nem is állt meg? És már nem először csinálják ezt. A múltkor egy fiatalabb postás döntött úgy hogy nincs kedve kiszállni a kocsijából és elhajtott. Úgy kellett telefonálnunk a postahivatalnak hogy jó lenne hogy ha kézbesítene a kézbesítő, ha már az a munkája. Úgy küldték vissza. Még csomag is volt nála. Ha nem akarnak ezek postások lenni évi 50ezer dollárért, akkor menjenek el utcaseprőnek évi 12-ért, vagy éljenek segélyből. Ne mást szívassanak a lustaságukkal.

A másik címünkön nem szórakoztak, legnagyobb hófúvásban, térdig érő hóban is jöttek a postások, gyalogolva a -20 fokban, köszöntek, mosolyogva. Ezeknek meg kocsival napos időben +1 fokban is derogál megállni és elvinni a borítékokat és csomagokat.

Hétfőn bemegy az asszony a városba és panaszt tesz a postán.

Tényleg ki vagyunk már velük. A postahivatalnál is megy a szórakozás. A másik helyen 1 bélyeggel vittek mindent, itt 2 bélyeget követelnek. Miért? Ugyanaz a Posta, ugyanúgy a kormánynak dolgoznak, akkor miért kell az egyik helyen +1 bélyeg? Havonta 70 dollárt bukok emiatt.
    Meg a múltkor idegeskedett is a nő, mikor mondta neki az asszony hogy nagyobb fajta bélyeget szeretne, erre mutatott neki a nő ilyen apró kis sz*rokat, aztán meg forgatta a szemét. A másik helyen megláttak, már előre mondták egymásnak hogy "itt a fickó akinek nagy bélyegek kellenek 300 dollárért". Itt meg húzzák a szájukat és nem akarnak dolgozni.

Évente 4000 dollár forgalmat kapnak tőlem. Embereljék már meg magukat egy kicsit!

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Karácsony után rendelt tőlem valamit egy rendőr, elküldtem neki, 6 hét múlva kapta meg, holott csak néhány állammal odébb lakott. A postának 6 hét kellett. Azt hittem hogy ennél nincs lejjebb, pedig van. Egy nő most szólt, hogy ma kapta meg a csomagját, holott ő még közelebb lakott. A posta neki 7 hét után kézbesítette ki a küldeményt. Majdnem 2 HÓnap alatt, holott a posta szerint nagyjából 72 ÓRA alatt kellett volna.

Kinából hamarabb ideér. Chaina posta, ship, Magyar Királyi Pósta.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Leállt a víz, nem megy a szivattyú. Ilyenkor mi van? Kit kell hívni? Villanyszerelőt, vagy vízvezeték szerelőt? Mert honnan tudhatnám hogy a szivattyú romlott el, vagy az árammal van gond?

Szekrényben nem csapta le a megszakítót ? Ha van kötődoboz a szivattyúnál , akkor fázisceruzával bele kell nézni . Rá kell mérni a szivattyú elektromos betápkábelére , hogy van-e benne áram , ha más nem , a szivattyúhoz lehető legközelebb egy lámpafoglalatot rászerelni a bejövö villamos kábelre , égő bele , aztán kapcsolni , hogy világít-e. Minden szerelési munka lekapcsolt áram mellett .

Nálunk pl. előfordult, hogy az aknában lévő dugaljba mászott be egy háznélküli csiga, zárlatot okozott és lecsapta a biztosítékot Vagy fél órán át nyomoztam a hiba okát
    Próbáld ki, amiket a kolléga javasolt, Nagy valószínűséggel nem azzal lesz a gond. Lehet, hogy a kondi pukkant el vagy a nyomáskapcsoló. Ezek még az egyszerűbb munkák, amiket magad is meg tudsz csinálni, ha van hozzá szerszámod. Ha újra kell tekercselni a motort, na az cumi

(Amikor hasonló esetek történnek itthon, akkor vág jól pofán a valóság, hogy mennyire függök a rendszertől és még sokat kell tanulnom, hogy minél önfenntartóbb lehessek )