Oldala 2 of 21 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 209

Topic: Nagyvárosi kertészkedés

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,514
    1,163 tetsziket kapott 762.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Don't Panic Hozzászólás megtekintése
    A pet palackok, vödrök és egyéb műanyagok, azért nem jók növénytermesztésre, mert nem engedik a gyökereket lélegezni.
    Optimális: mázatlan agyagcserép, faláda, régi szövet, táposzsák. Már az új nejlonból szőtt sem az igazi!
    Igazad van, jobban is szeretem a természetes dolgokat.
    Csak a mai "műanyag világban" a műanyag jobban hozzáférhető akár a szemétből is.

Senior Member zukajev's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Magyarország
    Tetszik adás
    0
    25 tetsziket kapott 20.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló tamkov Hozzászólás megtekintése
    Ezt a zsákos megoldást még nem láttam, de hasonlót igen.
    Az kínai krumpliláda néven fut, csinálják fából, téglából, autógumiból, stb. is.
    Több helyen láttam cikket róla, de tapasztalatot sehol. Egy barátom idén akarja kipróbálni, nagyon kíváncsi vagyok.
    De ezt a zsákosat lehet én fogom. köszi .
    Én kipróbáltam tavaly, nem lett túl jó!
    Igaz a kis arany viszlám 3x is kiásta idén újra próbálom de most csak 50 cm ig takarom háha így jobb lesz. ja és persze gondoskodok róla hogy a kutya ne tudja kiásni.

Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    227 tetsziket kapott 123.topicban
    Ezt a zsákos megoldást még nem láttam, de hasonlót igen.
    Az kínai krumpliláda néven fut, csinálják fából, téglából, autógumiból, stb. is.
    Több helyen láttam cikket róla, de tapasztalatot sehol. Egy barátom idén akarja kipróbálni, nagyon kíváncsi vagyok.
    De ezt a zsákosat lehet én fogom. köszi .
    A négymilliós Írországban mindenütt így csinálják, akinek nincs nagyobb földje, mert sorházban lakik, stb. Szóval tutira működik. Meg én is láttam személyesen.
    Ráadásul Írország klímája a miénknél sokkal pocsékabb és ha ott használható, akkor nálunk tutira.
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    Kicsit agyagos a föld itt, ezért kevertem bele kevés virágföldet is.
    Öntözés felülről nem volt, ez a pet palackos is földládás elven működik.
    Alsó részbe töltöm a vizet és onnan megy fel kapilláris hatással.
    Akkor lehet, hogy tényleg csak a fény volt kevés. Ja egyébként a gumós haszonnövényeink szeretik a káliumban gazdag földet. Főleg a burgonya. Azt sem árt pluszba adagolni.

Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    30
    45 tetsziket kapott 29.topicban
    Igazából nekem egy bajom van utánaolvasva az ilyen termesztéssel, hogy egyszer leszüreteltet s annyi. Valami olyasmi kéne mint a kaktusz amiből kihasítasz egy darabot s újabb nő. Így nem lennék ráutalva, hogy mindig venni kell.
    Közben találtam egy gombást
    http://www.kertvarazsmagazin.hu/inde...mbaterm-dobozt

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    18
    43 tetsziket kapott 25.topicban
    Reálisan kivitelezhető egy erkélyen mondjuk a fürtös paradicsomtermesztés. Ennek láttam jól működő példáit. Pincében érdmes kísérletezni mondjuk a zsákos laskagombával. Mostanában nem tudom, lehet-e kapni valahol átszövetett alapanyagot.
    És persze, zöld fűszernövényeket is lehet virágládában, cserépben hajtatni.
    De ezekre is igaz ugyanaz, mint a természetben való gyűjtögetésre: nem igen elképzelhető, hogy a várható hozam behozza a ráfordítást... Persze, a szórakozást nem kalkuláltam bele!

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    Idézet Eredeti hozzászóló Chehomero Hozzászólás megtekintése
    Igazából nekem egy bajom van utánaolvasva az ilyen termesztéssel, hogy egyszer leszüreteltet s annyi. Valami olyasmi kéne mint a kaktusz amiből kihasítasz egy darabot s újabb nő. Így nem lennék ráutalva, hogy mindig venni kell.
    Hát azért ez így nem teljesen állja meg a helyét. Hiszen paprikából, paradicsomból száríthatsz magot és tavaszra ismét palántázhatsz. Csak persze ehhez olyan típusú NEM génmódosított fajtákkal kell kezdeni, amik adnak magot. Persze nem fog 10-ből 10 kihajtani. De, ez a Természet rendje.
    Krumplit pedig lehet hagyni következő évre vetőkrumplinak. A kisebbek, satnyábbak, sérültek tökéletesen megteszik. Sőt, emlékszem, hogy nagyanyámék a háború után a csóróságban úgy vetettek krumplit, hogy az ókrumplit hagyták egy kicsit kicsírázni, azután pedig vastagabban vágták a héját, amikor ételkészítésre került a sor és csak azt a vastagabb héjat vetették el. Ugyanúgy lett krumpli.

Member iMac's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Österreich
    Tetszik adás
    24
    38 tetsziket kapott 28.topicban
    Az aquaponia is érdekes perspektíva, melyből léteznek apró rendszerek is, melyek akár egy teraszon is üzembe helyezhetők. Egy magyar srác ennek a rendszernek a továbbfejlesztésén dolgozik több egyetemmel karöltve. Íme a honlapja: http://www.aquaponics.hu/

Member Vándor's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    47 tetsziket kapott 15.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Don't Panic Hozzászólás megtekintése
    Krumplit pedig lehet hagyni következő évre vetőkrumplinak. A kisebbek, satnyábbak, sérültek tökéletesen megteszik.
    Nem tudom igaz-e, vagy csak egy szép történet, de a skótokkal kapcsolatban hallottam, hogy amikor hozzájutottak a burgonyához, és elkezdték termeszteni, akkor a szebbeket mindig megették, a kicsiket pedig elrakták vetni. 5-10év múlva aztán azt vették észre, hogy csupa kis krupli termett csak...

Nem tudom megerősíteni, én mindig boltba veszem a vetőkrumplit...

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    Ezt még nem hallottam. Az öröklődéstan alapján lehet benne logika. Bár az íreknél sem igazán találkoztam olyan állat nagy krumplikkal, mint amik nálunk nem ritkák. Az általános méret úgy fél öklömnyi volt. Ettől függetlenül szűkölködés esetén az apró is több, mint a semmi. Ráadásul hajában krumplinak használva hamarabb átfő. Tehát még az üzemanyaggal is takarékoskodunk. Hasábburgonya helyett meg roseibnit csinálunk belőle vagy rakott krumpliba szeleteljük aztán kalap-kabát.

A topic keresőszavai: