Oldala 21 of 21 ElsőElső ... 11192021
Eredmény 201 to 209 of 209

Topic: Nagyvárosi kertészkedés

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,706
    4,888 tetsziket kapott 3,281.topicban
    Blog Entries
    4

2. The Following 2 Users Say Thank You to TMIB For This Useful Post:

Ádám Csaba
    Guest
    A fórum címéhez hozzászolva:
    Munkáim során rengeteg városi lakó és nem lakó épületben jártam. Az esetek túlnyomó részében azt tapasztaltam, hogy kihasználatlanok a pincék. Rengeteg gombát lehetne ott megtermelni. Gilisztákkal komposztálni és így termőföldet készíteni a gombáknak.
    Ez is lehetne egy alternatíva a nagyvárosban!

4. The Following 3 Users Say Thank You to Ádám Csaba For This Useful Post:

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Tetszik adás
    217
    562 tetsziket kapott 373.topicban
    Ok, csak a gombaspórával nem számoltál. Hosszabb távon (2-3 év alatt) simán kialakulhat allergia tőle, az meg végleges és költséges illetve baromira kellemetlen. Nos ezért nem tartanak gombát minden pincében.

Ádám Csaba
    Guest
    Nem vagyok szakértő, ezért csak kérdezem. Az étkezési gomba az allergén? Gondolom, hogy a légúti problémákat okozó gombák nem csak pincében alakulnak ki, hanem nedves helyeken. Ha a pince padlójától és falától függetlenül, függesztve termesztek étkezési gombát az okozhat allergiát?

Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Tetszik adás
    217
    Igen, a zsákos és a ládás gombák is okoznak ilyet. Valahol egy telken lévő használaton kívüli pincében lehet termeszteni, így a spórákkal csak akkor találkozunk mikor kimegyünk leszedni illetve ugye ezeknek kell a magas páratartalom így naponta locsolni de még jobb ha kap folyamatosan párásítást gépről de azt is után kell tölteni. Tapasztalat, nem városi legenda.

Ádám Csaba
    Guest
    Nem akarok reflektálni, csak szeretném megérteni!
    Egy városi pincében szaporított gomba spórája miért veszélyesebb, mint egy "használaton kívüli pincében" tenyésztetté? Adott mennyiséggel, gondolom azonos időt kell mindkét környezetben foglalkozni.

Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Tetszik adás
    217
    Mert a spórát nem kapod a nap 24 órájában. Van egy olyan tulajdonsága, hogy nem csak adott helységben kerül a levegőbe hanem a légmozgás viszi magával, így ha a lakhelyeden termeszted akkor ott mindenképp kapsz belőle egyfolytában. Ha elviszed a lakóhelytől csak akkor kapod az adagot mikor foglalkozol vele, nyáron a nyitott ablak mellett pl. éjjel nem jut a szervezetedbe mintha otthon lenne. Ráadásul ezt ha egy belvárosi lakás pincéjében tennéd akkor még rosszabb lenne a helyzet mert nem csak a családod de a többi lakó is ki lenne neki téve.

Senior Member Salmo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Pestűl négy fertályóra járásra délre.....
    Tetszik adás
    428
    297 tetsziket kapott 143.topicban
    Na ezért nem költöztem Budafokra..... de tényleg, az ott dolgozók maszkban nyomják? Vagy aki elkapja úgy is kiesik
    aki meg immúnis annak meg mindegy?

Évekig termesztettem laskát a vízóra aknában, csak egy kis fény kellett neki, és egész szép termést hozott.
    Azért álltam le vele, mert amíg közvetlenül a zsákos micélium gyártójától tudtam venni a zsákot addig
    megérte, azután hogy egy út széli neppertől, már olcsóbb volt a tacso.....
    Last edited by Salmo; 06-06-2016 at 06:00 PM.
    Don't be a Rambo, Save Your Ammo.

Member sukran4fish's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2016
    Tetszik adás
    26
    31 tetsziket kapott 20.topicban
    Blog Entries
    1
    Nem igazán prepper téma, de érdekesek a megvalósítások. Számomra inkább az elektronikai része és a "kimérhető" környezet az érdekes, láthatóan az egész marihuána-termesztésből fejlődött ki de mostmár inkább afféle DIY huncutság. "Space Bucket" természetesen amire gondolok, teljes spektrumú lámpákkal hordóban/vödörben/bármiben való növénytermesztés.

12.jpg
    c1.jpg

http://www.spacebuckets.com/bruteLED
    http://www.spacebuckets.com/
    https://www.reddit.com/r/SpaceBuckets/

A topic keresőszavai: