Oldala 1 of 4 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 40

Topic: Otthoni kereseti forrás

feherfarkas
    Guest

0 Not allowed!

Otthoni kereseti forrás

Hello, gla.z.bo.x voltam, de egy másik topicban már említett okból meg kellett változtatnom a nevemet.

Szóval gondolkozunk a barátnőmmel mivel lehetne mellékest keresni, vagy kiváltani az állandó munkahelyet, gondoltunk a saját szakmánkon belüli maszek ajánlásos alapú kis vállalkozásokra, én személy szerint kutatás-fejlesztésre is gondoltam (például élelmiszer, italautomaták) (az automatákban van a jövő)
    Illetve programozható gépek alkatrészeinek, vagy kitjeinek forgalmazására. Vagy ami a leggázabb:
    olcsó kínai, de valahol minőségi termékek berendelése, majd tovább értékesítése, méhészkedés, lakberendezés (sajnos művészeti pályára tett a sors)

Gondolkoztam tőzsdei árrésekkel történő játszogatáson, vagy nemzetközi kereskedelmen, művészeti tevékenységen is. Ami még menne az a weblapfejlesztés és a látványtervezés, de nem nagyon találok ezekre munkát. Gondolkoztam még a reklámiparon is. Esetleg nyári testfestés (body art) ez a barátnőm ötlete, akár mediterrán területeken.

Szóval nem igazán tudjuk mibe lenne érdemes belevágni.
    Én most mindenképpen szeretnék felfejleszteni egy CNC-t, aztán lesz ami lesz, azzal elég sok mindent lehet kezdeni, de egyenlőre diákhitelen és ösztöndíjakon tengődöm, ami elég buli, viszont rossz szájízű, mert vissza is kell ám fizetnem, ezért jó lenne minél előbb letennem, persze úgy, hogy meg is éljek valamiből, de az időm is megmaradjon.

Tulajdonképpen bármilyen weboldalt el tudok készíteni, (szinte, kivéve a komolyabb algoritmusokat, közösségi rendszereket) ezért is gondolkoztunk letisztultabb, "designos" webshopokon de nem igazán tudom mely termékekkel lehet érdemes foglalkozni.

Nem tudom, gondolom mindenkinek megvan a maga terve, nem igazán szeretné elárulni (én most elárultam párat azért) szerintetek mivel érdemes manapság foglalkozni otthonról?

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Farkas: én is gondolkoztam egy időben honlapkészítésen, de sajnos azóta sem volt rá időm/energiám...
    Én akkor úgy terveztem, hogy kisboltok, magántermelők, stb-ket keresnék meg pár promócióval, konkrét ajánlattal. Megnézni a nagy cégeket mennyiért csinálnak egyszerűbb oldalakat (nem webshop, az már más árfekvés és tudásszint), ha pl. 40.000-ért van egyszerű statikus oldal, 25.000-ért vállalva símán lehet 10-ből 1 vagy 2 kérni fogja, mert az a sajátja lesz, ráírhatja a névjegykártyára, meg ma már úgyis minden neten megy, még a telefon is... Jó marketinges hozzáálással símán menne szerintem. Csak tudj róla számlát adni!

Senior Member Daniui's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Egyik haverom találta ki hogy a youtubon akarna pénzt keresni elvileg ha elért a videód egy bizonyos nézettségszámot fizetnek valamennyit. Erről tud valaki valamit ?
    "Nem tudunk mindent megtenni azonnal, de azonnal tudunk tenni valamit."

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 186
    Given: 325

0 Not allowed!
    Ma már mindenki kereshet Youtubeon, ha be van regisztrálva néhány helyre és be tudja állítani a dolgokat.

Itt a hátulütője. 2-5 évvel ezelőtthöz képest a Youtube a negyedét fizeti. Vannak olyan napok hogy a hatodát se. Szánalmas lett az egész. A magyar nézőknél még annyit se fizet. Talán 1000 nézőért 50-60 forintot. Van mikor még annyit se. Havi 3-4 millió nézővel megélhet a haverod, minimálbéren. Tapasztalatból mondom, amit most a Youtube fizet, az alamizsnának se elég. Régebben voltak nagyon jó hónapjaim vele, de tavaly Április óta ki van végezve az egész dolog. Rengeteg közepes méretű csatornán abbamaradtak a feltöltések, a kisebbek nagy része azonnal feladja mikor látja hogy mennyit lehet manapság keresni. Egyszerűen nem éri meg a munkát. A legnagyobbak még csinálják, de rengetegen feladták tavaly az egész dolgot.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Honlapkészítés:
    Szerintem eléggé telített a piac, nem biztos, hogy megéri vele foglalkozni.

Youtube:
    Én 2-3 hónapja kezdtem feltölteni videókat. Most van a youtube-on 16 videóm. leginkább elektronika téma, közel sem a nagy tömegnek szól.
    20.000 megtekintés , 90 feliratkozó után tartok 10.000 Ft. bevételnél.
    Eddig a videókba belefektetett idő nem több, mint 8-10 óra összesen, legtöbb videóm 1-3 perces.
    A szám csalóka, mert ennek a megtekintésnek a nagy részét 3 videó adja 5-6000-es nézettséggel.
    Nagy részt szerencse is kell, hogy felkapott legyen a videód.

Forex:
    Hobbi szinten forexezek. Régebben napi szinten voltak kötéseim, ma már inkább csak az igazán "biztos" lehetőségkor szállok be.
    Ilyen volt most az eur/huf mozgása az elmúlt hetekben. Lehet, hogy most hetekig nem fogok kereskedni, ellenben már ezzel az egy mozgással annyit kerestem, mintha lekötöttem volna a pénzem 3-4 évre.
    Hátránya, hogy rizikós, 1-200.000 Ft kezdőtőke gyakorlásnak jó, nagy eséllyel bukod.
    Forexnél alapszabály: Annyi pénzzel indíts, amennyit nélkülözni tudsz.

Ebay/Vatera: Ezzel is lehet némi mellékesre szert tenni, csak találni kell egy megfelelő piaci rést.

Ha van érzéked a fotózáshoz, azzal is kereshetsz valamennyit. Neten van jó pár oldal, ahova fel tudod raknia képeidet eladásra.

Ott van még a blogolás, azzal is lehet szépen keresni ha találsz megfelelő témát, de szerintem annak is kell pár hónap, hogy felfusson.
    Plusz idő/türelem kell hozzá.

feherfarkas
    Guest

0 Not allowed!
    A honlapszerkesztés tényleg telített, több energiát vinne el a házalás mint a bevétel, ráadásul van aki nem szeret fizetni + fennáll a rizikó, hogy számlát is fognak kérni. Velem megtörtént. Ismerősöm cégétől kaptam számlát, csak úgy fizettek.
    A cnc egyébként ilyen:

Arra gondoltam, hogy ezzel készíttetek egyedi tárgyakat, esetleg fa bútorajtók, vagy úgy akármi, és ezeket árulom egyedi oldalakon, vagy az ebay-en.
    Szerintem az automatákkal is nagy a baj manapság. Annyira élethű kijelzők vannak, hogy bőven elég lenne egy klassz kijelző az elejére és csak erre kellene látványos programot írni. Olyasmit mint az iphone-os albumlapozó a zenei részén. A többi már alap mechanika és egy 50-100 ezer forintos fejlesztésből olyan gépet lehetne megcsinálni, amit 3x ennyiért is el lehetne adni. Talán. Persze kérdés kinek, hogyan, hogyan lehet lepapírozni, stb, ezek nagy kérdések. Egyenlőre engem védene az egyetem jogi szempontból, persze ezzel vissza is élhetnének, mert osztozkodnánk a jogokon.

(ez sem az én gépem)
    Már fél éve bújok CNC építős oldalakat és berendeltem kínából a vezérlő elektronikákat, néhány léptetőmotort. Vásárolnom kellett hozzá egy régi roncs gépet, mert csak azokon van olyan port még, ami ipari gépekkel is kommunikál. Legjobb lenne egy COM portos laptop, de nem volt rá annyi pénzem, ezért 3 ezer kerek forintért vettem egy bontott asztalit. Már mozog, csak a vázat kellene megépíteni.

Nagyon fontos a kapcsolati háló is az életben, de általában csak akkor, ha meg tudod védeni a pozíciódat (nem járatod le magad, nem veszed fel az ügyfelet a facebookodon, vagy üzleti profilt csinálsz) illetve akkor, ha a friss kapcsolatodat azonnal össze tudod kötni az üzlettel, később ez kiéghet és nem foglalkoznak veled, hacsak nem folyamatos amit csinálsz.
    Általában minden feltörekvő embernél vizsgálódik a n-a-v is.

Egyenlőre csak tervek. Ezzel párhuzamosan a kertbe szeretnénk a párommal egy méhcsaládot, gyümölcsfákat, veteményest, állatokat, így sokat lehet félretenni az őrült élelmiszerárak mellett.

Senior Member BragBOL's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Thumbs Up
    Received: 6
    Given: 1

0 Not allowed!
    Azt mondják hogy a kedvünket kell követni, az az igazi amikor a munkánk a hobbink is!
    Ám valószínűleg ehhez át kell jutnunk az első szakadékon, mi azt az utat állja, s utána már a többi szakadékok már csak kis árkoknak fognak tűnni.

Én még az első szakadéknál járok, s méregetem hogy hol ugorjak, ha egyáltalán van bennem merészség hozzá, s biztos ezt szeretném-e csinálni.

Érdekelt engem is a weboldalkészítés, de nem vagyok jó a grafikában így nem megy, csak csalódás az egész.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 130
    Given: 6

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló feherfarkas Hozzászólás megtekintése
    Tulajdonképpen bármilyen weboldalt el tudok készíteni, (szinte, kivéve a komolyabb algoritmusokat, közösségi rendszereket) ezért is gondolkoztunk letisztultabb, "designos" webshopokon de nem igazán tudom mely termékekkel lehet érdemes foglalkozni.
    Weblapot készíteni rohadtul egyszerű, ezért is telített a piac. Nekem nagyon-nagyon alap szinten van informatikai tudásom, de egy wordpress oldalt még én is összedobok egy nap alatt, egyszerűbb blogot meg még gyorsabban.
    Ez szó szerint mindenkinek megy, aki képes normálisan használni a netet.
    Magyarul nem éri meg weblapkészítéssel próbálkozni. Illetve megéri, csak sokáig tart, mire kitaposod magadnak az ösvényt.

Viszont!

Kapsz egy névjegykártyát, kicsi cég, vállalkozás, de hoppá, van weblapjuk. Megnézed, és csillivilli, de amúgy csak egy bővített névjegykártya. Sokszor van rajta pár elérhetőség, meg néhány szó a cégről, aztán ennyi. Ha ránézel egy év múlva, ugyanolyan lesz.
    Ennyit kap a megrendelő, ha kifizet alsó hangon 50ezret egy statikus honlapért.

Itt piaci rés a honlapüzemeltetésben van. Az a lehetőség, hogy egy kis cég nem fog informatikust alkalmazni arra, hogy naprakészen tartsa a honlapját. Viszont számláért gond nélkül kifizeti az évente 100-150ezret, mert leköltségeli. Ha ilyenből megfogsz 15-20-at, az már nem rossz. Egy embernek ennyi lehet a kezelhető mennyiségű adat. Igazából ami dolog van, az az adatok összegyűjtése a cégektől.
    Ezért cserébe cégtípustól függően heti-havi frissítést lehet adni a honlapon, lehet csinálni fészt, twittert, minden webkettőt, ami passzol a profilhoz. Ha sikerül rugalmas szerverszolgáltatót kerítened, tőle is kaphatsz jutalékot, hogy oda viszed a cégek oldalait. Ha értesz a programozáshoz, lehet csinálni okostelefonos alkalmazásokat, qr-kódos varázslást, bármit, ha marketing csomagot is adnál, akkor abban is vannak lehetőségek, és nem konkrétan arra gondolok, hogy a helyi napilapban feladsz egy hirdetést a cég nevében.

Ennyit a honlapról, ha érdekel a dolog, ez az én ötletem/javaslatom, használd bátran. Ha kérdésed van, írj privit.

webshop: a gugli trends-en megnézed, hogy melyik 10 árucikk nevére kerestek a legtöbben az utóbbi x időben, és azokból kiválasztod, hogy melyiket szeretnéd webshopon keresztül árulni

Senior Member bögre's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Lakhely
    Tolna
    Thumbs Up
    Received: 1

0 Not allowed!
    Én sportfogadást probálgatom. Régen tipmixen kezdtem. Elég jo százalékokat értem el havonta. Volt olyan honap hogy megdupláztam a pénzem. Aztán pár honapja áttértem online sportfogadásra és kb mindent elvesztettem... Na de pár honapja már egy normál szintre hoztam kilengésmentesen a profitot. Hetente 6-8% profitom van. Nem anyi mint kezdetben vártam de még igy is elég jo. Sajnos alaptökém 30 ezer környékén van még a korai visszaesések miatt tehát még odébb vannak a normális pénzek, a ford mustángok a kertben és a magánrepülögép és vagy helikopter de rajta vagyok az ügyön! Ha még 3-5 honapig egyenletesen tudom tartani a növekedést akkor egy jelentösebb öszeget fektetek be.

Az ebayes kereskedés viszont jo lehet. Volt egy osztálytársam. E bayen kereskedett. 10 millios kocsikkal járkált... Egyszer megbüntették valami külföldi kereskedelem miatt asszem 400 ezer környékén. És a biroságon akarta kifizetni ott helyben... Nemnagyon zavartatta magát. Tudott élni a gyerek. Bár a N4V os bácsik párszor jártak nálla.
    Bögrét megilleti a városba és vagy faluba érkező lányok esetében az első éjszaka joga és a Brüsszel környékén lefoglalt égetett szesz 10%-a, kezdeményezheti a pápa, a jeruzsálemi főrabbi és a Kínai Kommunista Párt főtitkárának leváltását, a Tippmixen megtett fogadásait pedig az érintett csapatok végeredménynek fogadják el.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló bögre Hozzászólás megtekintése
    Az ebayes kereskedés viszont jo lehet. Volt egy osztálytársam. E bayen kereskedett. 10 millios kocsikkal járkált... Egyszer megbüntették valami külföldi kereskedelem miatt asszem 400 ezer környékén. És a biroságon akarta kifizetni ott helyben... Nemnagyon zavartatta magát. Tudott élni a gyerek. Bár a N4V os bácsik párszor jártak nálla.
    Vajon mit árulhatott? Kell egy bizonyos mennyiség és árrés ahhoz, hogy ekkora profitot tudjon elérni.
    Luxustermékeken gondolkozom, de az nem ebayes kategória. Viszont ha simán az ebay miatt ennyire zaklatták tuti nem egyszerű csinálni.
    Nagy Zoltán