Oldala 5 of 5 ElsőElső ... 345
Eredmény 41 to 44 of 44

Topic: Térképek

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 68
    Given: 112

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Laci Hozzászólás megtekintése
    Hogy lehet az , hogy a googlemap egyre rosszabb minőségű képeket ad , ahogy fejlődik a technika ?
    Lehet spórolnak a sávszélességgel. A Google Föld (vagy hogy is nevezik most) programot próbáltad már? Azon is rossz a képminőség?

Mondjuk én nem használok ilyesmit a benne lévő telemetria meg anyámtyúkja miatt, meg egyéb telepítős gugli(M$,Apple, stb.) származék cuccot sem.

Ahol én lakom arról még mindig csak a 10 évvel ezelőtti képek érhetőek el, az is pocsék minőségben. Elmosódott pacák a házak rajta.

Igen, ez egy templom akar lenni. Kattints rá és nézd meg teljes méretben is. Teljes méretben még ennyire sem látszik
    Elmosódott paca templom.jpg

Inkább néz ki egy azonosítatlan tárgynak amit a Színes UFO magazinban mutogathattak volna anno némi környezeti retusálás után.

A térkép pontatlanságáról nem is beszélve:
    Pontatlan térkép.jpg
    Pontatlan térkép 2.jpg
    A GPS úgy benavigálna ezzel a térképpel az út menti árokba illetve fasorba hogy az csak csattanna.

10 évvel ezelőtt is pont ilyen pontatlan és homályos volt a térkép. Egyedül a Street View közölt ennél frissebb, 6 évvel ezelőtti képeket, azt is csak 2 utcáról.

Talán miután megnyílik a közeli új határátkelő akkor kijavítják a térképet is valamikor. Nehogy a leendő turisták nem lássák meg a jó nagy, "Itt épül Európa" táblákat.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 13

0 Not allowed!
    Néztem a google földet is , az ugyanojan rossz .

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Sziasztok!

A napokban vásároltam be a lakóhelyem és kb 20 km-es környékének 1:25000 -es méretarányú térképeiből. A HM régi, akkor még titkosított térképeit lehet 700 Ft/ szelvény áron megvenni. Pár ezer forintból elég nagy területet le tudtok fedni. Egy hátránya van, az utolsó térképfrissítés 1992-93 ban volt. (Legalábbis az én környékem térképein) De kiindulási alapnak jó, a domborzat és a főbb utak nem sokat változtak.

http://www.hmzrinyi.hu/termek/1_25_0...grafiai_terkep

Van más felbontásban is, ha valakinek az kellene.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 13

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Gabe Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

A napokban vásároltam be a lakóhelyem és kb 20 km-es környékének 1:25000 -es méretarányú térképeiből. A HM régi, akkor még titkosított térképeit lehet 700 Ft/ szelvény áron megvenni. Pár ezer forintból elég nagy területet le tudtok fedni. Egy hátránya van, az utolsó térképfrissítés 1992-93 ban volt. (Legalábbis az én környékem térképein) De kiindulási alapnak jó, a domborzat és a főbb utak nem sokat változtak.

http://www.hmzrinyi.hu/termek/1_25_0...grafiai_terkep

Van más felbontásban is, ha valakinek az kellene.
    Anno vettem belőle 2 szelvényt én is , de mifelénk már szinte teljesen átalakult a terület .