Oldala 6 of 6 ElsőElső ... 456
Eredmény 51 to 54 of 54

Topic: Erdők

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,813
    4,966 tetsziket kapott 3,329.topicban
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló Vasember Hozzászólás megtekintése
    Avval minden növényt kinyír.
    Igen, én só-ellenes vagyok, a járdát se sóztam még mikor a városban laktunk, csak egyszer próbáltam mikor a város ránk szólt (bár olyan hideg volt hogy a só nem sokat használt a jég ellen). Fát, növényt pedig végképp nem sóznék. Akkor már inkább vennék egy csákányt és egyenként csapnám ki vele az összes új fát.

Az asszonyt nem érdekelné, de én természet-védő vagyok, legalábbis alap szinten biztosan. Bár annyira nem mutatom itthon, mert a múltkor is beszólt hogy "Te akarod megmenteni a Földet???". Amúgy igen, ha tehetném megmenteném.

2. The Following 4 Users Say Thank You to TMIB For This Useful Post:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    38
    1,025 tetsziket kapott 561.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    16 hektárnyi fadöntögetés elég durva lenne, főleg hogy olyan sűrű, hogy képzett vietnámi harcosok is fennakadnának benne. Némelyik könnyen kitörik, a többi hajlik.

A képen van néhány barna gaz, de az a rengeteg másik barna, az mind fa-csemete.

Nah, megvan a megoldás.
    Ide be kell raknod 10-15 kecskét. Körbekeríted villanypásztorral a helyet, csinálsz nekik egy szélvédett beállót, meg itatót, és nagyjából őszre kész a terület. Az ujjnyinál vékonyabb ágak, fácskák kb 150-180 centi magasságig el lesznek pucolva. A többit már sokkal könyebb lesz motorfűrésszel kidarálni.
    Utána a komolyabb fákból minden másodikat szintén ki lehet vágni, így egyrészt lesz egy csomó tüzifád, a megmaradó többinek pedig megduplázódik a tenyészterülete, tudnak szépen növekedni.

4. The Following 3 Users Say Thank You to Dream_walker For This Useful Post:

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Lakhely
    Föld
    Tetszik adás
    280
    372 tetsziket kapott 248.topicban
    Ez jó ötlet! A kecske igénytelen, jó a húsa, adhat tejet, és vicces. ��
    (Én már csak tudom, van kettő!)
    Aki nem vágott még fát géppuskával, az nem is ember!

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    530
    723 tetsziket kapott 420.topicban
    ne keverjük össze a szentjánoskenyér fával, az más! Annak a termése sokkal vastagabb, húsos állagú. Nálunk az ritka, délebbre gyakoribb.
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.