Oldala 1 of 4 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 40

Topic: Hol gyakoroljunk túlélni ?

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2014
    Tetszik adás
    0
    0 tetsziket kapott 0.topicban

Hol gyakoroljunk túlélni ?

Sajnos Magyarország egy nagyon sűrűn lakott terület, nincsenek nagyobb erdőségek (ami van az meg nemzeti park, így nagyon őrzik), nagyobb lakatlan területek stb, így nem igazán van hol gyakorolni a természetben való túlélést.Tehát aki tud Magyarország szomszédos országai közül valami országot, ahol van nagyobb erdőség, hegység amit nem nagyon őriznek, és lehetőleg nem nemzeti park, az írja meg az ország, és a helység nevét, meg amit tud írjon róla.
    Esetleg valaki járt már Ausztriában a havas alpokban ? Milyen hely ? Nagyon őrzik, vagy alkalmas hely a túlélés gyakorlására ?

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Kárpát-medence
    Tetszik adás
    681
    155 tetsziket kapott 78.topicban
    Itthon is van azért elég erdő, és nem mindegyik nemzeti park. 24 órára bárhol lecuccolhatsz (vadkemping), kivéve védett és magán területen. Ennél hosszabb egy helyben tartózkodásra már engedélyt kell kérni, tehát elméletben folyamatosan haladni kell, ami szintén jó gyakorlat a túléléshez ugyanis sokáig egy helyben maradni veszélyes, illetve ha mégis maradsz akkor gyakorlod, hogy hogyan maradj észrevétlen.

Gondolom nem arra gondolsz, hogy hetekig egyedül fogsz bolyongani az erdőben és majd vadászol-halászol-gyűjtögetsz magadnak élelmet, mert az nem fog sikerülni, a szomszédos országokban meg pláne (főleg Ausztriában, ott nagyon komolyan veszik a természetvédelmet).

Inkább egy kicsit részletesebben mondd el, hogy mit szeretnél csinálni.
    A barbarizmus az emberiség természetes állapota. A civilizáció természetellenes. Nem egyéb, mint a körülmények hóbortja. De végül is mindig a barbarizmus győzedelmeskedik.

Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Tetszik adás
    78
    30 tetsziket kapott 21.topicban
    Gondolom nem arra gondolsz, hogy hetekig egyedül fogsz bolyongani az erdőben és majd vadászol-halászol-gyűjtögetsz magadnak élelmet, mert az nem fog sikerülni
    Ez azért elég szomorú. Ha nem akarsz a rendszer része lennie, akkor nyugodtan dögölj éhen!

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Kárpát-medence
    Tetszik adás
    681
    155 tetsziket kapott 78.topicban
    Nyugodtan el lehet menni orvvadászni/halászni, senki nem tart vissza senkit De nagy az esélye hogy lebukik az ember, illetve nem olyan könnyű és romantikus ez, mint leírva tűnik. Az emberek 99%-nak nincsenek meg a készségei ahhoz, hogy elejtsen bármilyen állatot is, még lőfegyverrel sem, nem hogy anélkül. Továbbra is tudom ajánlani Ed Wardle sorozatát, az Egyedül a vadonban-t, itt látszik, hogy milyen is igazából ez a túlélősdi.
    A barbarizmus az emberiség természetes állapota. A civilizáció természetellenes. Nem egyéb, mint a körülmények hóbortja. De végül is mindig a barbarizmus győzedelmeskedik.

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,387
    991 tetsziket kapott 529.topicban
    A gyakorláshoz nem kell nagy erdő..sőt még előny is, ha gyakorlás közben rájössz, hogy tök amatőr vagy és csak a kezed lógott a bilibe, valamint az nem is úgy van, ahogy azt a fotelben álmodozva elképzelted..., hogy mondjuk 10 perc alatt ki tudsz jönni az erdőből és megmented magad a kipusztulástól. Én már jártam az Alpokban, Magas Tátrába is..oda nem gyakorolni megy az ember, hanem felkészül amennyire csak tud és reméli, hogy nem kerül túlélő szituációba

6. A következő fórumozóknak tetszett Grafitos hozzászólása:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2014
    Tetszik adás
    155
    91 tetsziket kapott 46.topicban
    Az én véleményem szerint nem kell elutaznod azért, hogy gyakorolj. Elég ahhoz a hátizsákod és benne a felszerelés, oszt mész és gyakorolsz. Persze ha éppen puskával a válladon teszed hamar a hűvösön találod magad, gondolom nem a vadászatot akarod gyakorolni. A természetben nyugodtan gyújthatsz tüzet, persze vannak szabályozások ezekkel jobb tisztában lenni, tisztíthatsz vizet, eheted a növényeket, olvashatod a nyomokat, megfigyelheted az állatokat a természetet, építhetsz menedéket, engedély függvényében még horgászhatsz is. Persze vannak írott és íratlan aranyszabályok, melyeket be kell tartani! Lényeg a lényeg normális Magyar emberként kell viselkedni.
    Mégis kivel találkozhatsz útközben?! Horgászok- kussba kell lenni és ha kell hozzád se szólnak, Erdész/Gátőr-esetleg megkérdezi mi járatban vagy merre tartasz, érdemes azt mondai messziről jöttél és messzire mész, ha nem azt látja, hogy 500W-on rádiót üvöltetve pöckölöd a csikket a fák közé, le se szarja hogy mit csinálsz. Helyi földművesek/parasztok- bámulnak, még rád is köszönnek, hogy Adjon Isten!, a Civilek lehajtott fejjel elhaladnak melletted, A rend őrei, kérdezősködnek igazoltathatnak(habár kicsi az esélye, hogy a határban vagy az erdő közepén beléjük botlanál)
    Ha meg mondjuk magán területre tévedsz és azt szóvá teszik, akkor útbaigazítást kérsz és elcsattogsz a helyszínről..
    Hozzáteszem ez az én véleményem és az én tapasztalatom

8. The Following 4 Users Say Thank You to Enemy For This Useful Post:

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2014
    Tetszik adás
    0
    0 tetsziket kapott 0.topicban
    Nemzeti park területen lehet aludni ?

Doom
    Guest
    ...a válasz egyszerű...mindenhol,minden időpontban!.....elmagyarázom. pl mi a kutyával úgy szoktunk vadászni....hogy megrakjuk a hátizsákot kajával...és vadászunk, keressük a nyomokat,követjük a jeleket...amikor becserkésztük...Katt...lefényképezem, a távolságból,a minőségből tudom, el tudtam volna ejteni...nem ölünk meg semmit,csak ha kell,különben is a cserkészés,lapulás izgalma a lényeg..a ravaszt minden h....e meg tudja húzni...egy szerencsés kép két méterről
    Csatolmány 3473

ez meg ugye no comment
    Csatolmány 3474Csatolmány 3475

tehát a vadászat meg volt..ehetünk,ha nem "ejtünk" el semmit nem eszünk..elég motiváló tud lenni dél felé---
    a víztisztítást,ki lehet próbálni, a kinti főzés meg jobb a kényelmes kiépített helyeken.. azok shtf esetén is meg lesznek,ha nem csinálok... ha meg szembejön egy túrázó,biccentek,vagy beszédbe elegyedek...de volt már olyan,hogy meg mondtam nincs kedvem dumálni...szevasz!....de ahogy a mindennapjaidat éled ,játszhatsz helyzetgyakorlatokat...fejben..millió a lehetőség....
    Last edited by Doom; 07-30-2014 at 04:54 PM.

11. The Following 4 Users Say Thank You to Doom For This Useful Post:

MPF támogató Mizu's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Tetszik adás
    753
    704 tetsziket kapott 391.topicban
    Imádom a csaj videóit.
    Nem színészkedik, mint férfi kollégái.
    Ajánlom legfrissebb videóját ebbe a topikba.

Előbb a tűzgyújtási módszerekbe raktam be (meglátjátok miért ), de aztán inkább ide, mert jobb itt.
    http://dhwf.daisypath.com/fKbkp2.png

Minden és mindenki jó valamire ! Más nem, elrettentő példának !
    http://index.hu/tudomany/2014/03/17/...n_a_vilagvege/

Doom
    Guest
    ...most indulunk....este,képekkel beszámolok.....ha....