Oldala 2 of 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 40

Topic: Hol gyakoroljunk túlélni ?

Doom
    Guest
    ...döbbenet.....,elmentünk arra a helyre ahol gyerekkoromba felnőttem,lehetett horgászni,gombászni,szép erdős,tavas,patakos vidék....most, "Magánterület,belépni,tartózkodni Tilos!"...akartam pár keszeget fogni,gombászni ,aztán parázson sütögetni,csalánteával.....nem jött össze..mindegy azért egy jó nagyot sétáltunk...az csak nem bűncselekmény?Csatolmány 3742Csatolmány 3743Csatolmány 3744Csatolmány 3745Csatolmány 3746Csatolmány 3747Csatolmány 3748....így aztán nem estig tartott a "túlélő túra",na mindegy azért a terep kemény volt,jó tízest húztunk le az elhanyagolt "hadi ösvényen", a tűzgyújtást,pecázgatást nem mertem megkockáztatni,még az kéne,hogy rendőrt hívjon valaki....a P 10-es is legalább le lett tesztelve,jó kényelmes......aztán,hogy hol lehet a túlélést gyakorolni,mostmár nincs tippem..ez volt az utolsó békés kis sziget amiről tudtam..de most már erre is rákerült a lakat....

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2014
    Tetszik adás
    3
    4 tetsziket kapott 3.topicban
    A szabályok azért vannak hogy megszegjük őket.Kérdés az menyire látszik az emberi tevékenység nyoma, kicsi tűzzel lehet gyakorolni.Horgászat már érdekesebb a gomba se jelenthet problémát ha csak az erdő tulaj nem egy sz..r evő suttyó.

Doom
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló Hetéra Hozzászólás megtekintése
    A szabályok azért vannak hogy megszegjük őket.Kérdés az menyire látszik az emberi tevékenység nyoma, kicsi tűzzel lehet gyakorolni.Horgászat már érdekesebb a gomba se jelenthet problémát ha csak az erdő tulaj nem egy sz..r evő suttyó.
    ...talán a képek nem adják vissza,az emberi tevékenységnek,nyoma sincs...csak a tábla...ami tavaly még nem volt ott...ki a tulaj nem tudni,az nincs kiírva...sajnálom ezt a helyet..persze ezt úgy képzeljétek el,hogy közel húsz kilométeres holtág,körülötte erdővel,patakokkal,nem is tudtuk körbejárni,mint régen,sokszor ölbe vittem a kutyát,akkora volt a gaz...érintetlen,hasznosítatlan természeti kincs...remélem nem tarvágás és fizetős horgásztó lesz a sorsa....

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,070
    4,480 tetsziket kapott 3,007.topicban
    Blog Entries
    4
    Ezért akarok saját helyet. Az államit bármikor megveheti akárki. Ha meg megveszi valaki, akkor az a valaki én legyek, ne más. Mert az biztos hogy én nem építek a helyére se kaszinót, se felhőkarcolót.

MPF támogató Mizu's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Tetszik adás
    753
    704 tetsziket kapott 391.topicban
    Én lennék annyira huncut, hogy kiraknák egy ilyen táblát egy olyan területre amit szeretnék magamnak "kisajátítani"
    Nem ez történt véletlen? Egy Preppertás?
    http://dhwf.daisypath.com/fKbkp2.png

Minden és mindenki jó valamire ! Más nem, elrettentő példának !
    http://index.hu/tudomany/2014/03/17/...n_a_vilagvege/

Törölt_fórumtag2
    Guest
    Szerintem első körben a túlélést a kertben érdemes gyakorolni. Gondolok itt a tűzrakásra, sátor verésre, kinnt alvásra különböző időjárási viszonyok között, a túlélő eszközök tesztelésére.
    Ha gond van és nem elég a felkészültség, akkor be lehet menekülni a házba.
    Ha már megy a dolog, akkor érdemes kisebb túrákra indulni, majd egyre lehet növelni a távolságot, időtartamot.
    Természetesen ez csak azoknak járható út, akik rendelkeznek saját kerttel, földdel. A városban élők nehezebb helyzetben vannak ilyen tekintetben.

7. The Following 4 Users Say Thank You to Törölt_fórumtag2 For This Useful Post:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    265
    334 tetsziket kapott 123.topicban
    Ha egy elhanyagolt területen találok ilyen táblát, akkor az olyan, mintha ott sem lenne.
    Kevésbé elhanyagolt területen pedig jó gyakorolható, hogyan kellene tűzet gyújtani és menedéket készíteni "lebukásmentesen". Egyébként pedig mi történik, ha rendőrt hív valaki?

Amint beköszöntenek a mínuszok majd, akkor mi a Börzsönyben fogunk egy hétvégét eltölteni menekülő üzemmódban. Egy ejtőernyős felderítő zsoldos ismerőssel vágok bele. Most próbálom rávenni, hogy csatlakozhassanak hozzánk mások is. 42 kilométeres menet BOB-bal. Tájékozódás gyakorlása, menedékkészítés, tűzgyújtás, harcászati és-megfigyelőállás készítése. Ez utóbbi nekem teljesen új lesz és már nagyon várom. Továbbá kíváncsi leszek, hogy ekkora menet után hogyan fogom bírni erővel és kitartással a többit. Ha leszünk többen, akkor egy környékbeli faházban alhatnak a "pudingok" Mindenki más az általa készített menedékben.

9. A következő fórumozóknak tetszett Kamionos hozzászólása:

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,070
    4,480 tetsziket kapott 3,007.topicban
    Blog Entries
    4
    Ha Magyarországon találnék olyan táblát, engem se zavarna túlzottan. Ha viszont itt, akkor már érdekelne, mert a tulaj akár rám is lőhetne, az meg kellemetlen dolog lehet.

Senior Member A. L. Ias's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    537 tetsziket kapott 323.topicban
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló Oakland Hozzászólás megtekintése
    Szerintem első körben a túlélést a kertben érdemes gyakorolni. Gondolok itt a tűzrakásra, sátor verésre, kinnt alvásra különböző időjárási viszonyok között, a túlélő eszközök tesztelésére.
    ...
    Természetesen ez csak azoknak járható út, akik rendelkeznek saját kerttel, földdel. A városban élők nehezebb helyzetben vannak ilyen tekintetben.
    Ha fórumtag, akkor keressen meg egy vidéken élő fórumtársat és kéredzkedjen be a kertjébe...

Senior Member astonferi's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    budapest
    Tetszik adás
    1
    526 tetsziket kapott 273.topicban
    vagy kimegyek a parkba a ház mögé