Oldala 1 of 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 23

Topic: Harcosok Étrendje

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!

Harcosok Étrendje

Nemrég bukkantam rá a neten..Nem egy diétáról, hanem életmód váltásról van szó a könyvben, amit nemrég kezdtem olvasni. Eddig nagyon érdekes..

Itt pdf-ben letölthető
    http://brihaspati.net/downloads/Harc..._Hofmekler.pdf

Valakinek van már tapasztalata vele? Ha meggyőz a könyv, lehet hogy belevágok!

Itt van egy a könyvhöz kapcsolódó (elfogult) blog, sok sikersztorival
    http://harcosoketrendje.blog.hu/tags/r:sikertörténet

És a Face-n is nagyban megy a diskurzus
    http://hu-hu.facebook.com/harcosoketrendje

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    nem tudim de én a tartalom ismertető átrnézésnél becsuktam. Ez a alul evés túlevés dolog ... miért nem lehet inkább folyamatosan normális szinten enni?

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Még csak ismerkedem a dologgal és olvasom a könyvet..nekem nem tűnik sokkal hatásvadászabbnak mint a paleo

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 109
    Given: 5

0 Not allowed!
    Így eszek hónapok óta, nekem nagyon bejött. Persze nyilván ez is emberfüggő, meg helyzetfüggő.
    Hétvégéken, mikor többnyire pihi van, nagyon nehéz megállni, hogy ne egyen az ember napközben (néha nem is szoktam), de mikor lefoglal a meló, akkor simán megy. Pedig nem papírokat tologatok.
    Én tényleg energikusabbnak érzem magam, túlsúlyom nem volt, de gond nélkül ledobtam egy ötöst magamról, és azt tartom is szépen.

Nem a túlevés, alulevés a lényeg, hanem a böjt. Lényegében erről szól az egész, napközben böjti üzemmódban van a tested, és ezerrel megy a méregtelenítés, este meg, mikor szépen hátra tudsz dőlni, és emészteni, na akkor megkapja a kaját.
    Nekem arra kellett figyelnem, hogy tényleg meglegyen a minimum 2-3 óra lefekvésig, különben nehezen ment az elalvás. De ha volt idő rápihenni, akkor semmi gond.

Szóval szerintem van értelme kipróbálni. Akinek nem jön be, az meg abbahagyja. De ennek legalább van élettani alapja, ellentétben az összetétel-alapú fogyókúrás varázslatokkal

Senior Member mzperiksz's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2014
    Lakhely
    Budapest
    Thumbs Up
    Received: 2

0 Not allowed!
    Pedig pont hogy forditva kellene, napkozben mikor energiat egetsz ehetsz tobbet, este pedig csak keveset. Nekem bevalt.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Tudtam én, hogy van a fórumon minimum egy ember aki legalább kipróbálta
    És te hogy még csinálod is le a kalappal..Most hogy haladok a könyvvel, nemigazán jön be az edzés, amit ajánl és a receptek sem mind az én ízlésvilágom szerintiek, de az alapok tényleg elgondolkodtatóak és tetszenek.
    Írod, hogy "Nem a túlevés, alulevés a lényeg, hanem a böjt"...Így van, de az alulevés fázisa tulajdonképpen maga a böjt..a túlevés, meg szimpla bekajálás az ésszerűség és a jóllakás határáig...
    Nem tartom kivitelezhetetlennek és motivációt is bőven találni a neten..
    Egyre nagyobb kedvem van belevágni..
    Továbbá úgy gondolom, hogy SHTF szituban is jól jöhet, ha a szervezet nem szXrik be egy kis táplálékhiányos időszaktól. Így aktív és éber maradhat az ember nappal és amit összeszed, vagy gyűjtöget napközben, azt este a menedékben elkészítve fogyaszthatja el. Míg a hordák agya csak a korgó gyomrukon fog járni egész nap.

mz/x-neked meg javaslom tovább lapozni a könyvet a borítónál.. így esetleg többet megtudhatnál a dologról és nem csak találgatásokba bocsájtkozva nyilatkoznál..amit írsz, az utolsó bejegyzésedben azt a könyv már az 5. oldal körül megcáfolja.
    Természetesen tiszteletben tartom, hogy Neked meg az a módszer jött be. Mindenki úgy eszik és azt amit akar

Idézet Eredeti hozzászóló Dream_walker Hozzászólás megtekintése
    Így eszek hónapok óta, nekem nagyon bejött. Persze nyilván ez is emberfüggő, meg helyzetfüggő.
    Hétvégéken, mikor többnyire pihi van, nagyon nehéz megállni, hogy ne egyen az ember napközben (néha nem is szoktam), de mikor lefoglal a meló, akkor simán megy. Pedig nem papírokat tologatok.
    Én tényleg energikusabbnak érzem magam, túlsúlyom nem volt, de gond nélkül ledobtam egy ötöst magamról, és azt tartom is szépen.

Nem a túlevés, alulevés a lényeg, hanem a böjt. Lényegében erről szól az egész, napközben böjti üzemmódban van a tested, és ezerrel megy a méregtelenítés, este meg, mikor szépen hátra tudsz dőlni, és emészteni, na akkor megkapja a kaját.
    Nekem arra kellett figyelnem, hogy tényleg meglegyen a minimum 2-3 óra lefekvésig, különben nehezen ment az elalvás. De ha volt idő rápihenni, akkor semmi gond.

Szóval szerintem van értelme kipróbálni. Akinek nem jön be, az meg abbahagyja. De ennek legalább van élettani alapja, ellentétben az összetétel-alapú fogyókúrás varázslatokkal

Senior Member mzperiksz's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2014
    Lakhely
    Budapest
    Thumbs Up
    Received: 2

0 Not allowed!
    Megcafolja? mit? a biokemiat es a fizikat? Nagyon sokaig igy taplalkoztam, es ki is csinaltam vele a szervezetemet...

Idézet Eredeti hozzászóló Grafitos Hozzászólás megtekintése
    mz/x-neked meg javaslom tovább lapozni a könyvet a borítónál.. így esetleg többet megtudhatnál a dologról és nem csak találgatásokba bocsájtkozva nyilatkoznál..amit írsz, az utolsó bejegyzésedben azt a könyv már az 5. oldal körül megcáfolja.
    Természetesen tiszteletben tartom, hogy Neked meg az a módszer jött be. Mindenki úgy eszik és azt amit akar

Senior Member BragBOL's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Thumbs Up
    Received: 5
    Given: 1

0 Not allowed!
    Nem okoz rémálmokat az esti bekajálás?
    Meg más bajokat is okozhat, pl az energiaháztartás felborulása.

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 9

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló BragBOL Hozzászólás megtekintése
    Nem okoz rémálmokat az esti bekajálás?
    Meg más bajokat is okozhat, pl az energiaháztartás felborulása.
    Az esti bekajálást lehetőleg csülkös babbal kell végrehajtani. Az tutira mozgalmassá teszi az álmokat. Ennek során viszont annyit fogunk küzdeni, hogy ez kompenzálja az elhízást. Egyetlen hátrányaként csupán annyi említhető, hogy legfeljebb az ágynemű lesz szétizzadva és kirongyosodva úgy a közepe tájékán. Ha viszont valaki nagyon félős, szünetet is tarthat a rémálmok között azzal, hogy a bőséges vacsorát leöblíti még lefekvés előtt 3 sörrel és akkor az egyes üldözéses jelenetek között ki lehet menni pisilni.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    ja azt eddig nem említetted, hogy "nagyon"sokáig így táplálkoztál..így már mindjárt más..szakértő vagy

Idefigyelj fórumtárs..nem fogok védeni egy módszert, amiről még én is csak tanulok... de attól még lehet róla informálódni és bizonygatás nélkül társalogni.
    Ez egy fórum alapvető funkciója

Idézet Eredeti hozzászóló mzperiksz Hozzászólás megtekintése
    Megcafolja? mit? a biokemiat es a fizikat? Nagyon sokaig igy taplalkoztam, es ki is csinaltam vele a szervezetemet...