Oldala 2 of 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 23

Topic: Harcosok Étrendje

Senior Member mzperiksz's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2014
    Lakhely
    Budapest
    Thumbs Up
    Received: 2
    Given: 0

0 Not allowed!
    Nem kioktatasnak szantam, csak fel akartam hivni a figyelmet a veszelyeire.
    A szervezetnek napi tobbszori de keves taplalekbevitelre van szuksege, ugy mukodik megfeleloen. A rendszertelen taplalekbevitel hosszu tavon majenzim/triglicerid/cukor problemakat okozhat.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Thumbs Up
    Received: 19
    Given: 59

0 Not allowed!
    Szerintem az ember 100000 éven át úgy élt, hogy az erdőt/mezőt járva megevett mindent amihez hozzáfért, akkor mikor módja volt rá, napszaktól függetlenül. Akár mi is volt az uticélja, egy málnabokor, egy lárváktól nyüzsgő fa, egy elejthető vagy döglött állat, azonnal terítékre került. Tény, hogy a nagyobb étkezésekre vélhetően a nap végén, a táborhelyén került sor, de vélhetően egész nap ette amihez hozzáfért és a lehető legkisebb erőfeszítéssel igyekezett élni és túlélni.
    Az ókori/középkori ember étkezését pedig csak a táplálék léte, vagy nemléte befolyásolta. Egyébként hasonlóképpen élt és evett mint a parasztok, akár még 70 éve is.
    Ha be akarsz verni egy szeget, nem kell a felhajtás és a hűhó,
    fogd a kalapácsot és üsd a r..adt szeget még be nem megy!

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up
    Received: 0

0 Not allowed!
    csakhogy itt nem áll fenn a rendszertelen táplálkozás veszélye, ha jó értelmeztem a módszert..
    A hangsúly pont a rendszerességen van

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 105
    Given: 5

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló mzperiksz Hozzászólás megtekintése
    Pedig pont hogy forditva kellene, napkozben mikor energiat egetsz ehetsz tobbet, este pedig csak keveset. Nekem bevalt.
    Ide írok minden választ, ha nem baj Ez a mondatod elég jól mutatja az emberek többségének téves tudását. No offense, nem veled akarok kötekedni amúgy. Sőt, kötekedni senkivel sem akarok

Tehát napközben nem azért ehetsz (eszel), mert energiát égetsz, hanem azért égetsz energiát, mert eszel. Pont fordítva működik, ahogy a legtöbben gondolják.
    Az emésztést mindenki úgy képzeli el, hogy azt csak úgy csinálja a szervezet, és abból jön az energia. Ez részben igaz is, a testünk kémiai és biológiai úton bont le táplálékot, és a - többek között így is - felszabadított energiát használja.
    Az emésztés azonban nem csak úgy magától megy.
    A szájban a táplálékbevitel hatására elkezdődik az emésztés, főleg cukorbontó enzimek képződnek. Az enzimkiválasztás energiaigényes, a sejtek dolgoznak, terhelést kapnak, és öregszenek is.
    Jó esetben a kaját meg kell rágni, szintén energiaigényes. A rosszul megrágott ételt a bélmozgás tovább aprítja fizikailag, illetve a gyomornedvben szétázik, felpuhul, ez is segíti a feltárást, de a lényeg, hogy a fizikai aprítás a szájban és a bélrendszer többi szakaszában is energiaigényes. Ráadásul a gyomorban már szénhidrát és fehérjelebontás, rögtön a patkóbélben pedig a zsírbontás is megkezdődik, mind emésztőnedvek segítségével, amiket nem a húsvéti nyuszi hoz, hanem a sejtjeid termelik, energiafelhasználás mellett. A bevitt táplálék és folyadék mennyiségétől függően a pluszsúly akár az 1 kg-ot is elérheti, ami térfogatban 1 liter fölötti adag lehet. Ez kevésnek tűnik, de ha az átlagember 5 literes gyomrát nézzük, ez helyből 20%-kal nagyobb terhelés a függesztőizomzatnak, tehát plusz energiát igényel. Utána a kaját végig kell nyomni a kanyargós bélrendszeren, amit a bélperisztaltika végez, ez szintén energiát igényel. Majd a legvégén, a vastagbél alsó szakaszában és a végbélben egyéntől függően 8-24 órán keresztül cipelve van a maradék. Itt már csak biológiai emésztés és minimális felszívódás van (apropó, a táplálék felszívódása is energiát igényel, ugyanis a sejtmembránokon át kell jutnia a vegyületeknek, és az nem csak úgy átcsúszik a lyukon, hanem speckó molekulák mozgatják át), de annak is kell a kraft.

Magyarul mikor eszel egy jó nagy adag ebédet, akkor azzal természetesen energiát nyersz (aminek jó részét fel is tudod használni a napi életvitel során), de mire a tápanyagok eljutnak a felszívódásig, akkora energiát használnak el, amit határozottan megérez a szervezeted. Márpedig ez az energia máshonnan fog hiányozni, hiszen a tested alapvetően egy bizonyos mennyiségű energiát tud csak felszabadítani. Nem véletlen, hogy kiadós ebéd után nagyon jól tud esni a szieszta, ha valaki megengedheti magának.

Magyarul, ha beindítod az emésztésedet, akkor a tested csúcsra járatja magát. Ott pedig nincs biztosíték, amit lecsap a rendszer, ha az 5000 wattos hálózatra rákötsz 6ezret. Ott egyszerűen fáradtabb leszel.

Ha nem terheled a testedet az emésztéssel, akkor egyrészt nem kell annyi energiát felszabadítania, másrészt az amúgy is benned lévő erő máshol lesz felhasználható. Energikusabb leszel, jobban bírod a terhelést, fizikai munkát, ilyesmit. Ráadásul a méregtelenítést is jobban csinálja a májad meg a veséd, mert nem kell egyszerre a véredet szűrni és az emésztésben részt venni.
    Aztán késő délután/kora este, mikor az átlagember leteszi a lantot, hátradőlhet kicsit, és jó esetben nem kell mással foglalkoznia, akkor megkapja a gyomrod az adagot, dolgozhat a szervezeted nyugodtan. Mert akkor nem kell másra az energia, mehet minden az emésztésre. Bekajálsz, aztán szépen leülsz pihenni. Kell a testednek 2-3 óra, hogy az emésztés nagy részét elvégezze, szóval elalvás előtt ennyire kell időzíteni a kaját. Én 9-10 között fekszem, szóval 6-7 között kajálok, akár csülkös babot is A lényeg, hogy hagyjál időt a testednek, ne kaja után dőlj az ágyadba, mert akkor tényeg nem lehet elaludni, és ha sikerül is, abban nem lesz köszönet.

Kajaadagra amúgy nagyon egyszerű a módszerem, mikor úgy érzem, hogy még egyszer ennyit meg tudnék enni (ez legtöbbször amúgy is pszichésen van így, mert a barátnőm is jól főz, meg én is), akkor szépen abbahagyom, legfeljebb még egy kicsit csipegetek. Nekem a szomjasabb/éhesebb dolog nem működik, mert kajáig lemegy 3-4 liter víz napközben, szóval ritkán vagyok nagyon szomjas

Amúgy napközben is eszek, de csak könnyű cuccokat. Reggelire egy szelet kenyér vagy müzli, napközben joghurt, főtt tojás, zöldség, gyümi. Olyan, ami könnyen és gyorsan emészthető, és persze csak nagyon keveset.
    Fogyókúrának is ezért jó, mert a hiányzó energiához (ami amúgy ritkán hiányzik) a zsírraktárakat kezdi bontani, a májban a glikogént, meg a bőr alatti depózsírt.

Aztán meló után annyit és olyant, amit csak akarok.
    A recepteket nem nagyon csinálom, edzést is másikat nyomok, szóval én csak a kajabevitelt választottam. De az nálam működik.

Értelemszerűen ez nem minden embernél működik, mert mindenki más és más. Különböző módon dolgozik a szervezetünk, az emésztésünk, ilyesmi. Ezért simán lehet, hogy valakinek ez a módszer árthat, de az úgyis kiderül 1-2 hónapon belül. Meg persze a körülményektől is függ. Aki íróasztalnál ül, és esetleg unatkozik is, és semmiképpen nem éget el 4-5ezer kalóriát naponta, annak nagyon nehéz megállnia a kajálást. Főleg, mikor a munkatársak elkezdik melegíteni a mikróban a kaját, és jönnek az illatok

Senior Member mzperiksz's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2014
    Lakhely
    Budapest
    Thumbs Up
    Received: 2

0 Not allowed!
    Nem fogok ezen vitatkozni, a gasztroentologus teljesen maskeppen magyarazta es a javaslatai nekem bevalltak.
    Mindenki azt eszik es ugy ahogy jol esik
    Last edited by mzperiksz; 07-31-2014 at 05:56 PM.

M-torolt_forumozo
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló mzperiksz Hozzászólás megtekintése
    Nem fogok ezen vitatkozni, a gasztroentologus teljesen maskeppen magyarazta es a javaslatai nekem bevalltak.
    Mindenki azt eszik es ugy ahogy jol esik
    CSak egy kérdés: a könyvben leírtak szerint csináltad a programot teljes egészében?

Egyébként volt aki mondta hogy ne guggoljak súllyal mert tönkreteszi a térdem. Egy időben guggoltam fél lábon is 20-30 kilóval akár, a térdemnek semmi baja. Van akinek gyengébb a térde vagy éppen érzékenyebb adott terhelésre, de ezt a test jelzi és figyelni kell a jelekre. Egyébként meg tisztelem az orvosokat, de nem mindenben hiszek nekik.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 105
    Given: 5

0 Not allowed!
    Egy belgyógyász jó esetben alapos kivizsgálás után ad tanácsot. Ha nem, akkor meg minek ad, az általános dolgokat bárki elolvashatja egy szakkönyvben. Ha ő azt mondta, hogy neked ez nem lesz jó, akkor az valószínűleg így is van. Én sem azt mondtam, hogy ez jó mindenkinek, hanem, hogy jó lehet. Ki kell próbálni. Nekem bejött, és működik, a saját példámon tudom. De elhiszem azt is, hogy másnak meg nem, mert nem vagyunk egyformák.

Nyilván Matt sem úgy kezdte a 30 kilós féllábas guggolást, hogy előtte csak úgy natúrban lazázott minden nap 20-30-at két lábbal. Fel kell készíteni a szervezetet, és ha nem alkalmas egy bizonyos használatra, azt jelezni fogja valahogy.

Ettől függetlenül az évtízezredes vadászó-gyűjtögető életmód az tényleg így működött, a népesség gyakorlatilag 100%-ánál.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Én szintén éltem ezen az étrendem úgy két hétig tavaly. Engem fokozatosan teljesen kicsinált. Ami azért érdekes, mert kamaszkoromban ösztönből szinte így táplálkoztam végig. Napközben csak pár falat futtában, aztán este bezabbantani. Nem biztos, hogy van összefüggés, de a 16 éves 52 kilós csontkollekcióból 21 éves 121 kilós melák lett. Persze közben végig gyúrtam, de akkor is. Sok zsírt is magamra pakoltam és nem éreztem magam valami jól a bőrömben.

Kicsit off, de leírom.
    Szerintem nincsenek általános mindenkire érvényes törvények a táplálkozásban sem. Mindenkinek magát kell kiismernie, hogy neki mi a jól.

Az elmúlt 1 évben teljesen újraterveztem az étkezésemet. Nekem is az jött be, hogy akkor hagyom abba a kajálást, amikor már nem vagyok éhes, de tudnék még enni. 3-szor eszek naponta. Több zöldséget, gyümölcsöt eszek, mint korábban bármikor is.
    Nem hígítom az emésztőenzimeket. Nekem ez nagyon lényeges. Kaja előtt és után fél órával nem iszok. Levest is emiatt ritkán eszek és akkor csak azt második nélkül.

Gyakran csinálok zabkását, hogy még tovább növeljem a rostbevitelt. Saját készítésű lekvárral nagyon jó kombináció.

Amit lehet élelmiszert magam termesztek, állítok elő. A jó minőségű élelmiszerből lényegesen kevesebbet kell enni ugyanahhoz a jóllakottság-érzethez. Ezzel egyrészt nem fárasztom feleslegesen a szervezetem azzal, hogy olyan "adalékanyagoktól" szabaduljon meg, amivel nem tud mit kezdeni és csak kering az emberben, másrészt nem kell túlennem magam ahhoz, hogy az agyam felfogja, hogy táplálék érkezett.

Étolaj helyett disznózsír. Mivel ezt önmagában vezettem be még a legelején, így elképesztett, hogy mekkora pozitív hatással volt az emésztésemre és a szervezetemre. Nem is gondoltam volna.

Nekem ezek váltak be. Mindegyik egy kis apróság, ami összeadódva igazi változást hozott. Energikus vagyok, jól alszok, tökéletes az emésztésem (korábban folyamatosan fel voltam puffadva). Mellékesen egyenletesen havi fél kilót fogyok, ami nem volt cél, de azért jól jön. Persze komplett életmódot váltottam és a stresszt teljesen kiiktattam az életemből, úgyhogy nem tudni, hogy melyiknek pontosan mekkora a szerepe a pozitívumokban.

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Nagyon hasznos, amit leírtál..gratulálok az életmódváltáshoz. Igazából én úgy érzem, hogy mióta meggyógyult a derekam, megint eleget sportolok...ennek érzem is a pozitiv hatásait, de nem fogyok úgy ahogy szeretném és délben ebéd előtt úgy érzem, nagyon kell a sok energia..általában ilyenkor megeszek egy normál adag főtt ételt és utána kb 2-3 órát szenvedek a kajakómától és érzem, hogy le van terhelve az emésztésem..kajálás után már mindig megbánom, hogy ennyit ettem. ha napközben ráállnék az általad is leírt egészséges dolgok eszegetésére, ezt ki tudnám küszöbölni.

Ui: a legjobban az érdekel hogyan sikerült a stresszt teljesen kiiktani az életedből jól jönne a módszer

Idézet Eredeti hozzászóló Kamionos Hozzászólás megtekintése
    Én szintén éltem ezen az étrendem úgy két hétig tavaly. Engem fokozatosan teljesen kicsinált. Ami azért érdekes, mert kamaszkoromban ösztönből szinte így táplálkoztam végig. Napközben csak pár falat futtában, aztán este bezabbantani. Nem biztos, hogy van összefüggés, de a 16 éves 52 kilós csontkollekcióból 21 éves 121 kilós melák lett. Persze közben végig gyúrtam, de akkor is. Sok zsírt is magamra pakoltam és nem éreztem magam valami jól a bőrömben.

Kicsit off, de leírom.
    Szerintem nincsenek általános mindenkire érvényes törvények a táplálkozásban sem. Mindenkinek magát kell kiismernie, hogy neki mi a jól.

Az elmúlt 1 évben teljesen újraterveztem az étkezésemet. Nekem is az jött be, hogy akkor hagyom abba a kajálást, amikor már nem vagyok éhes, de tudnék még enni. 3-szor eszek naponta. Több zöldséget, gyümölcsöt eszek, mint korábban bármikor is.
    Nem hígítom az emésztőenzimeket. Nekem ez nagyon lényeges. Kaja előtt és után fél órával nem iszok. Levest is emiatt ritkán eszek és akkor csak azt második nélkül.

Gyakran csinálok zabkását, hogy még tovább növeljem a rostbevitelt. Saját készítésű lekvárral nagyon jó kombináció.

Amit lehet élelmiszert magam termesztek, állítok elő. A jó minőségű élelmiszerből lényegesen kevesebbet kell enni ugyanahhoz a jóllakottság-érzethez. Ezzel egyrészt nem fárasztom feleslegesen a szervezetem azzal, hogy olyan "adalékanyagoktól" szabaduljon meg, amivel nem tud mit kezdeni és csak kering az emberben, másrészt nem kell túlennem magam ahhoz, hogy az agyam felfogja, hogy táplálék érkezett.

Étolaj helyett disznózsír. Mivel ezt önmagában vezettem be még a legelején, így elképesztett, hogy mekkora pozitív hatással volt az emésztésemre és a szervezetemre. Nem is gondoltam volna.

Nekem ezek váltak be. Mindegyik egy kis apróság, ami összeadódva igazi változást hozott. Energikus vagyok, jól alszok, tökéletes az emésztésem (korábban folyamatosan fel voltam puffadva). Mellékesen egyenletesen havi fél kilót fogyok, ami nem volt cél, de azért jól jön. Persze komplett életmódot váltottam és a stresszt teljesen kiiktattam az életemből, úgyhogy nem tudni, hogy melyiknek pontosan mekkora a szerepe a pozitívumokban.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    OFF
    Stresszmentesség:
    -nem járunk alkalmazottként sehová dolgozni. Nincs főnök, nincsenek könyöklő kollégák, nincs reggeli rohanás. Mindenre van idő, mert az egész nap a rendelkezésre áll. Ha pedig valami kimarad ma, akkor ott a holnap. Nincsenek határidők. Gyakorlatilag hasonló tempóban élünk, mint úgy 150 éve egy átlag parasztcsalád. Nem lehet szavakkal leírni, hogy micsoda életminőséget jelent mindez! Én bróker voltam a váci utcában, a feleségem pedig prémium bankár. Így főleg élesen érezhető a váltás. Bár a "jóból" manapság már mindenkinek kijut.
    -Nem nagyon mozdulunk ki messzire autóval. Az egész napot együtt töltjük. A rokonság, baráti kör is helyben van. Nincs közlekedési stressz. Ahová lehet bringával megyek még itt is.
    -nincs devizahitelünk
    -szinte nem nézünk TV-t, filmeket. Tegnap néztünk például idén először filmet! Valahogy fel sem tűnt eddig. TV műsorokban egy-egy sportesemény, természetfilm belefér, de nagyjából ennyi.. Nem húzom fel magam a színvonalat nélkülöző műsorokon és a horror híradókon.
    - nem aggódunk a pénz miatt. Amire okvetlenül kell, arra mindig telik. Van kaja, fedél, a gyereknek pelenka. Amit lehet használtan veszünk. A legtöbb ember olyan dolgokért hoz hatalmas áldozatokat, amire semmi szükségük. Ezek nekünk kimaradnak. Nincs új autó, legújabb iphone, olasz tengerparti nyaralás, 180 centis TV. Van öreg autó, régi nokia, nyaralás belföldön...és rengeteg együtt töltött idő, nyugodt életritmus és családi légkör.
    Hihetetlen, hogy milyen haszontalan dolgokért hajtják ki a belüket az emberek, miközben elmennek az igazán fontos dolgok mellettük. És nem értik, hogy mitől érzik magukat rosszul!?
    -ha mégis van néha valami kis idegeskedni való, akkor azt a kertészkedés és állattartás megoldja. Nagyon nyugtató tud lenni.
    Nagyjából ezek jutnak eszembe.
    Last edited by Kamionos; 08-01-2014 at 05:04 PM.