Oldala 2 of 11 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 106

Topic: Csirkék

Törölt_fórumtag2
    Guest
    Hát folyamatosan azért nem gyártja a tojást. Ősszel a fényviszonyok változásával leáll, egészen tavaszig.
    Télen is lehet termelésre fogni, de szigorúan táppal, plusz világítással, lehetőség szerint zárt tartással. Télen az itatás is nehézkes.
    Azért, bele kell tanulni ebbe is.

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,384
    991 tetsziket kapott 529.topicban
    De mindenképpen több tojást termel mint a csomagolt csirkeA tyúkudvar egy jó blog..abból is meg a helyi öregektől lehet tanulni..van sok buktató, de azért nem atomfizika

3. A következő fórumozóknak tetszett Grafitos hozzászólása:

Törölt_fórumtag2
    Guest
    Valóban sok buktató van. Valamikor elég egyetlen beteg állat is, hogy elpusztuljon az összes.
    Ha állatot tartasz, bármit is, rögtön megjelennek a rágcsálók. Írtani kell őket méreggel, kutyával-macskával.
    A ragadozókról nem is beszélve. Felénk néhány éve visszatelepítettek néhány kánya párt. Jól sikerült a dolog. azóta lelkesen pusztítják a baromfikat is. A nagy rétisas a sógoromékhoz járt ebédelni, úgy negyven csirkét hordott el tőlük. Doom tagtárs kedvencei, a rókák még nagyobb kárt tudnak okozni. Egy barátom 70 jószágos ólját egy hét alatt gyilkolta le egy. Addig járt rá, amíg még volt élő állat.
    Sorolhatnánk...
    Csirkét bárki tud tartani, de, hogy haszon is legyen belőle, ahhoz kell az ész...

5. The Following 2 Users Say Thank You to Törölt_fórumtag2 For This Useful Post:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    38
    1,014 tetsziket kapott 556.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Oakland Hozzászólás megtekintése
    Valóban sok buktató van. Valamikor elég egyetlen beteg állat is, hogy elpusztuljon az összes.
    Ha állatot tartasz, bármit is, rögtön megjelennek a rágcsálók. Írtani kell őket méreggel, kutyával-macskával.
    A ragadozókról nem is beszélve. Felénk néhány éve visszatelepítettek néhány kánya párt. Jól sikerült a dolog. azóta lelkesen pusztítják a baromfikat is. A nagy rétisas a sógoromékhoz járt ebédelni, úgy negyven csirkét hordott el tőlük. Doom tagtárs kedvencei, a rókák még nagyobb kárt tudnak okozni. Egy barátom 70 jószágos ólját egy hét alatt gyilkolta le egy. Addig járt rá, amíg még volt élő állat.
    Sorolhatnánk...
    Csirkét bárki tud tartani, de, hogy haszon is legyen belőle, ahhoz kell az ész...
    Róka, görény ellen normális drótkerítés kell, a földnél deszkával leásott, a ragadozó madarak ellen meg tökéletes, ha a kifutó teteje le van hálózva (bálaháló maradék tökéletes, csak a közepén léccel alá kell támasztani, hogy ne lógjon be nagyon), az udvarban meg (ha ki vannak engedve) legyenek lombos fák.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,384
    nem mondom hogy nem kell hozzá ész, de glassboxból kinézem, hogy rendelkezik olyannal..előbb utóbb más, vagy a saját kárán megtanulja mi a külömbség az állattartás és a gazdálkodás között

Senior Member BragBOL's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    194
    241 tetsziket kapott 149.topicban
    Ki kell képezni egy kutyát arra hogy ne bántsa az állataidat, de a ragadozókat levadássza
    Semmit a szemnek!
    Mindent a természetnek!

Törölt_fórumtag2
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló Grafitos Hozzászólás megtekintése
    nem mondom hogy nem kell hozzá ész, de glassboxból kinézem, hogy rendelkezik olyannal..előbb utóbb más, vagy a saját kárán megtanulja mi a külömbség az állattartás és a gazdálkodás között
    Valóban így van, a saját kárán tanulja meg az ember. 16 éve kezdtem el a háztáji baromfi tartást. Eleinte minimális haszonnal, nagyon nem értettem hozzá. Aztán a tapasztalat meghozta az eredményeket. A legjobb években száznál is több jószág szaladgált a kert végében, több régi magyar fajta, japánok, tojó hibridek (bovans) szabadon, kacsák, gyöngyösök, visszatenyésztett parlagi tyúkok.
    Naplót vezettem a táplálkozásukról, milyen összetevőkből mennyit kaptak, mértem a tojások súlyát, keltettem, ha kellett gyógyszereztem. stb. stb. stb.
    Egyszóval, megtanulható.

10. The Following 2 Users Say Thank You to Törölt_fórumtag2 For This Useful Post:

Törölt_fórumtag2
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló BragBOL Hozzászólás megtekintése
    Ki kell képezni egy kutyát arra hogy ne bántsa az állataidat, de a ragadozókat levadássza
    Az ötlet jó. Van az egyik ismerősnél is ilyen kutya. A gazdája úgy szelektálta ki, hogy a sokadik próbálkozás után, azt tartotta meg a tucatnyi kutya közül, amelyik így viselkedett.
    Nekem betanítani erre még kutyát nem sikerült, mindegyik ebem vadásszá, ragadozóvá válik mellettem.
    A kuvasszal eljutottam odáig, hogy be nem próbálkozott az ólba. Ásott a kerítés alá egy átjárót és megvárta, amíg kijöttek a kacsák. Logikája meg van: ásni szabad, ő nem ment be a tiltott területre, a kacsák jöttek be az általa őrzött részre. Nagy f@sz, de díjazom az intelligenciát.
    A héten két gerlét kapott el, nem csak megölte őket, de meg is ette. Nomád a cimbora, rendesen. Ha nem kapna enni tőlem, lazán eltartaná magát az erdőből. Mindig ilyen kutyáim voltak.
    Volt, hogy három kutya is volt a portán, falkába vadásztak a betévedt állatokra, hihetetlen egyetértésben...

12. The Following 2 Users Say Thank You to Törölt_fórumtag2 For This Useful Post:

Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2014
    Tetszik adás
    1
    55 tetsziket kapott 34.topicban
    Sok érdeklődő, kevés csirketartó.
    Mikor falura költöztem, építettem ólat a maradékból. 1,8 x 2 m-es. 50 csirke simán befér. Amikor már kicsi nekik a hely, akkor gyérítem az állományt. Veszem a takarmányt. Havi 1-3 ezer Ft haszon van rajtuk, pénzben mérve. Az ízüket nem számolom. Az unokáim imádják a tojásukat. Simán megkülönböztetik a boltitól. Természetesen az elején komoly veszteségek voltak. 47-et megfojtott a görény. 10 tyúkot elvitt a róka. Azóta normalizálódott a helyzet. Autómata ajtó sokat segített. Több napra elegendő víz és élelem van előttük ha pár napra elmegyünk. Ha hosszabb időre, akkor a gyerekek jönnek. Ez a legnagyobb hátránya a tanyasi életnek. Mindig ott kell lenni valakinek.

14. The Following 2 Users Say Thank You to Bagaméri For This Useful Post:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,384
    Ezt az ajtómata ajtót csináltad, vagy vettétek? Érdekes lehet..írnál róla? köszi