Oldala 3 of 11 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 105

Topic: Csirkék

Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2014
    Tetszik adás
    1
    55 tetsziket kapott 34.topicban
    Készítettem.
    Az igazság az, hogy hiába volt nekünk gyerekkoromban tyúk, teljesen elölről kellett kezdenem mindent. Így szakkönyveket böngésztem. Ott volt egy megoldás a kiengedésre. Élelemtároló doboz kiegyensúlyozva. Sínben szalad fel a lap amire rá van szerelve. Hamar kiderült, hogy egy pihent agyú találhatta ki. Viszont az ötletet és a megoldást fejlesztettem tovább. 12 V-os motorral kényszermozgatással, végálláskapcsolókkal. Kicsit variálni kellett, mert az impulzuskapcsolóból nem találtam ikerérintkezőst. Igy két segédrelét kellett beiktatnom a polaritásváltáshoz. Ha érdekel felteszem a kapcsolási rajzot, csak ahhoz a valamelyik gyerekemet kell megkérnem.

2. The Following 2 Users Say Thank You to Bagaméri For This Useful Post:

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,514
    1,163 tetsziket kapott 762.topicban
    Nekünk is mindig volt tyúk, de nem tudom milyen egy tyúkház optimális kialakítása.
    Anyukámnál hamarosan jó lenne egy disznó "hidast" átalakítani csirkéknek, elég egy polcféle tojásoknak és néhány ülőrúd?
    "Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Tetszik adás
    2,429
    798 tetsziket kapott 517.topicban
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló raktaros Hozzászólás megtekintése
    Nekünk is mindig volt tyúk, de nem tudom milyen egy tyúkház optimális kialakítása.
    Anyukámnál hamarosan jó lenne egy disznó "hidast" átalakítani csirkéknek, elég egy polcféle tojásoknak és néhány ülőrúd?
    Nálunk egy kiselejtezett vesszőkosár a tojástartó, így könnyebben cserélhető benne a szalma. A tyúklétra/ülőrúd az kell, annyi biztos. Egy etető+itató és takarmány.

5. The Following 2 Users Say Thank You to mmilan21 For This Useful Post:

Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2014
    Tetszik adás
    1
    Már nem emlékszem pontosan, de kb 1,8 x 2,2 m-es az ól Elöl 1,8 magas. Hátul 1,5 m. 3 ülőrúd hosszában. 50 előnevelt befér. Ahogy kinövik, úgy vágjuk őket. A rudak kb 35 cm magasan vannak. Ne tedd magasabbra. A fehér húsbroylerek így sem ugranak fel rá. Általában nem keverem a fajtákat, pont ez előbb említettek miatt. A vörösek leszarják az alattuk ülőket. A beton alá üvegeket tettem hőszigetelésnek. Nem törmeléket, hanem üres üvegeket. Az alom faforgács, mert ezt olcsón veszem. Ja és a tető is hőszigetelt. Kétoldalt 2 kis ablak és az ajtón is felül üveg. A tyúkól teteje rendes háromszögben van készítve. az egyik fele az ól a másik a fedett kifutó.

7. A következő fórumozóknak tetszett Bagaméri hozzászólása:

Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2014
    Tetszik adás
    1
    A tojófészkeket nem az ólban helyeztem el, hanem a fedett részben. A hátoldal is be van fedve átlátszó műanyaggal és oda készítettem a rekeszeket. Mivel a polcra elölre is szegeltem egy farostlemez lapot, így nyugodtan ülhetnek. Takarva vannak. Természetesen mindig a legbelsőbe mennek.

9. A következő fórumozóknak tetszett Bagaméri hozzászólása:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    265
    334 tetsziket kapott 123.topicban
    Nem tud valaki megbízható forrásból őshonos fajtát? Gondoltam lekerítek még egy részt és ott csak azt tartanék teljesen szabad tartásban. Esznek, amit találnak, max némi kukoricát és porított tojáshéjat adnék nekik. Aztán szaporodjanak, ahogy tudnak, akarnak. Szóval nagyjából "magukra" hagynám őket és tegyék azt, ami ösztönből jön. Nyulaknál is kipróbáltam és tetszett Így lenne összehasonlítási alapom a tojóhibridekkel, akik tojótápot is kapnak. 10 kendermagos tyúkban és egy kakasban gondolkodtam. Tud valaki segíteni? Az ország közepén lakok.
    "A boldogság a saját útját járó ember nyugalma"

11. A következő fórumozóknak tetszett Kamionos hozzászólása:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    37
    899 tetsziket kapott 501.topicban

Törölt_fórumtag2
    Guest
    2015-06-03 14.07.01-1.jpg
    A régi ólakat lebontottam és hegesztettem egy újat.
    50 madaras szálloda, hulladék vasakból. A cserepek, hálók bontásból. Másfél köteg tetőlécet kellett csak vennem. Teljes költsége cirka 8.000.-Ft.
    Holnap jön a madarak első hulláma.

Aprópénzből is el lehet kezdeni tyúkot tartani. Minden felhasználható, amit az ember talál.
    Csatolt képek Csatolt képek
    Last edited by Törölt_fórumtag2; 06-07-2015 at 06:55 PM.

14. The Following 8 Users Say Thank You to Törölt_fórumtag2 For This Useful Post:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Tetszik adás
    579
    528 tetsziket kapott 317.topicban

Törölt_fórumtag2
    Guest
    2015-06-08 19.22.13.jpg
    Ma hoztam el őket, szabad tartásból. Vörös tojóhibridek, eddig csak szemest kaptak.
    Szépek, elégedett vagyok. 19 db. 800 Ft darabja.

17. The Following 5 Users Say Thank You to Törölt_fórumtag2 For This Useful Post: