Oldala 3 of 3 ElsőElső 123
Eredmény 21 to 25 of 25

Topic: Fosztogatás

na ezt nem akartam ennyire részletesen de dolgoztam malomban mint kereskedő ott tanultam én is a dolgokat

Idézet Eredeti hozzászóló Dream_walker Hozzászólás megtekintése
    Az egyik végzettségem az, de ami fontosabb, hogy a munkám is ehhez kapcsolódik, azért merem mondani, hogy értek hozzá.
    Akkor Cargill vagy Concordia...

Idézet Eredeti hozzászóló doki Hozzászólás megtekintése
    Akkor Cargill vagy Concordia...
    Nem egészen, de valami hasonló, illetve Mrev sem jár messze a megoldástól De nagyon elkanyarodtunk a témától, a gazda el fog verni minket, tessék szépen jól viselkedni, és megbeszélni a fosztogatási stratégiákat

Doom
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló MaRee Hozzászólás megtekintése
    Érdekes, hogy nincs még ilyen téma ( vagy csak én nem találom ).

Gondolkodik valaki ebben? Mi a véleményetek róla? Nagyobb katasztrófák-összeomlások esetén elkerülhetetlen az ilyen csoportok megjelenése, ugye az emberek minimum 95%-a semmire nem készül fel, nekik a lopáson és rabláson kívül nem igazán maradhat majd más lehetősége a túlélésre. Mai erkölccsel ez elítélendő, de pl egy TEOTWAWKI szituációban is biztos így gondolnánk? Ha ti kényszerülnétek rá a döntésre, hogy a családotok haljon éhen, vagy a szomszéd, mit tennétek? - jó, eléggé sarkított példa, de értitek. Nem egyszerű dolog ez, de nem is túl újkeletű. Elég a híres vikingekre gondolni, de dicső őseink is végig "kalandozták" (rabolták-erőszakolták-fosztogatták) Európát ezer évvel ezelőtt. Akkor nem csináltak belőle ekkora problémát.

Természetesen én is elítélem az ilyen viselkedést és inkább BoL-ban gondolkodom, mint a fosztogatásban, de számba kell venni ezt a lehetőséget is.
    ...valahol már írtam,na mindegy...szóval szavak,...amikor már úgymond "fosztogatni" kell akkor már a társadalom olyan stádiumba került,hogy értelmét veszítik a szavak...amíg az állam,hatóságok fenntartják a rendet,ellátják az embereket,vannak szolgáltatások,rendőrség és egészségügy..addig nem nagyon van fosztogatás...de ha megszűnik a rendszer akkor értelmetlen szavak azok,hogy magántulajdon,morál,elítélem,enyém-tied,földhivatali bejegyzés,rend,törvény...akkor már nem a mai szemlélettel kell nézni a világot...az a szó,hogy fosztogatás valójában a túlélés egyik eszköze...pl vadászat,horgászat,önellátás,fosztogatás,....

...és bocs,de ha nincs rendőr,nincs rend,nincs állam és mindenki teli kosarakkal szalad haza, ki az aki a pár babkonzervén ül,mikor a kamionból borul ki a csoki,gyümölcs,liszt,rizs?...ki nem pakolja meg a szatyrát?

...természetesen ez csak súlyos SHTF esemény esetén realizálódhat,most a törvényeket be kell tartani!!!!

Természetesen, hiába van készlet, de ha beindul a dolog akkor bizony menni kell a többiekkel. Már csak azért is, hogy ne tűnjünk ki...