Oldala 10 of 11 ElsőElső ... 891011 UtolsóUtolsó
Eredmény 91 to 100 of 104

Topic: Vízönellátás

MPF támogató Mizu's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Tetszik adás
    753
    704 tetsziket kapott 391.topicban
    MAFELSZ !

Egy kicsit gépiesen reklámozod magatokat.
    Vettem a fáradságot és megnéztem a honlapot.

Bocsi, de elég lehangoló.
    Igazából mi a célotok? Az üzletet már látom, de ennyi lenne csupán??
    http://dhwf.daisypath.com/fKbkp2.png

Minden és mindenki jó valamire ! Más nem, elrettentő példának !
    http://index.hu/tudomany/2014/03/17/...n_a_vilagvege/

2. The Following 4 Users Say Thank You to Mizu For This Useful Post:

Doom
    Guest
    100 évvel ezelőtti, vagy még régebbi idők szerinti életre való képesség megszerzését.
    ..na akkor megint gondolkodjunk egy kicsit..mitől koszos a víz,mitől kell megtisztítanunk,hogy iható legyen??...na hát attól a mocsoktól amit mi magunk teszünk bele...az iparunkkal,a népességünkkel és attól,hogy vegyszereket,szemetet,természetidegen dolgokat hagyunk széjjel...
    ..az a gondolatmenet,hogy ha elfogy a készlet mi lesz?...ha nagy volt a baj akkor leállt az ipar,a mezőgazdaság,sok áldozat,kevés szemét...a természet meggyógyítja magát...aki túléli azt tiszta víz,bőséges hal és vadállomány várja majd...erre nem kell készülni..csak túlélni az elejét...ja és nem megülni a tojásokon...ha nem menni,kutatni...nem kell víztisztító ..meg kell keresni a tiszta vizet...van bőven..most azt iszom amit ma a forrásból hoztam haza...

4. The Following 2 Users Say Thank You to Doom For This Useful Post:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Tetszik adás
    202
    152 tetsziket kapott 104.topicban
    Egyet értek!
    Legjobb lenne Új-Zélandra költözni, vagy valahova, az a baj, hogy már a nagy testvér mindent lát.
    Nagy Zoltán

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Tetszik adás
    202
    152 tetsziket kapott 104.topicban
    Egyébként zöldeknél olvastam, hogy a koszos (akár szenny) víz idővel elvileg letisztul. A kosz iszapként elfekszik az alján, lebontja a nap és a hasznos baktériumok.
    Nagy Zoltán

7. A következő fórumozóknak tetszett glassbox hozzászólása:

Senior Member MAFELSZ's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2015
    Tetszik adás
    10
    31 tetsziket kapott 20.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Mizu Hozzászólás megtekintése
    MAFELSZ !

Egy kicsit gépiesen reklámozod magatokat.
    Vettem a fáradságot és megnéztem a honlapot.

Bocsi, de elég lehangoló.
    Igazából mi a célotok? Az üzletet már látom, de ennyi lenne csupán??

Szeva

Elmondtam a nem megalapozatlan véleményemet, vagy inkább ismeretemet..persze eléggé leegyszerűsítve a vízről, víztisztításról. Nem reklámoztam márkát, nem véletlenül. A MAFELSZ-nek a legkevésbé üzleti céljai vannak. A QUIXAFE-nak már inkább, de szerencsére mindannyiunknak már enélkül is jól működő cégeink vannak, így ezt nevezzük inkább hobbinak. Aztán ha igazán beindul...ki tudja.... Eddig egy pénzes projektre kb 20 ingyenes tanácsadás jutott. Magyarország ilyen ország. Spúrr. Az emberek az ingyenlevest keresik inkább.. Ezzel semmi baj nincs, ezért is hoztuk létre a MAFELSZ-et. Ha időm engedi, azt is beindítjuk. Szakembereket hívunk meg, kiállításokat, börzéket szervezünk, könyveket fordíttatunk, jelentetünk meg...van ezzel valami probléma?
    Üdv

Norbert

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    695
    1,397 tetsziket kapott 813.topicban
    Nem talaltam neki jobb helyet: https://m.youtube.com/watch?v=y8McbJ1t1LU
    Adapt, survive, overcome!

10. A következő fórumozóknak tetszett mossberg-operator hozzászólása:

Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2015
    Tetszik adás
    57
    21 tetsziket kapott 14.topicban
    Ehhez hasonló csináldmagad PVC vízpumpához vajon milyen itthon is kapható idomokat lehet használni?
    Nem csinált valaki hasonlót?
    https://www.youtube.com/watch?v=vaho7JSVS1I

Ádám Csaba
    Guest
    Tanyán van egy fúrt kutam, a mélységét csak elmondásból tudom, így nem biztos adat. Iható vizet ad, de még a bevizsgáltatás hátra van. Akarok egy másikat is fúratni, viszonylag mélyet. (50-100 m) Arra rakok egy műanyag rángatót, hogy áram nélkül is legyen vizünk.
    A lakásunknál van fúrt kút, de csak locsolásra alkalmas. A lakás vízellátása vezetékes vízzel van megoldva, szerencsére itt kezeletlen víz van a hálózatba. Szeretem, mint ivóvizet.

Ádám Csaba
    Guest
    Több helyen is láttam már, hogy szélkerék segítségével emelnek ki vizet a talajból. Ezt lehetne tartályba engedni. Ha fogunk egy nagy (~500 liter) hidrofor tartályt, beleengedjük a vizet és felpumpáljuk, akkor nem kell lemondani a vezetékes vízről sem. Persze időnként pumpálni kell, de nagy tartály esetén kibírna egy fürdést. Mondjuk az egész egy soha meg nem térülő beruházás. A lényeg egy fúrott kút és rángatós/tekerős/pumpálós kútfej. A vizet már meg lehet melegíteni kályhán. Az esővizet érdemes felfogni, mert értékes öntözővíz.
    Nagymamám állította, hogy az esővíztől szebbek a virágok.

Senior Member Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    503
    681 tetsziket kapott 391.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Ádám Csaba Hozzászólás megtekintése
    Tanyán van egy fúrt kutam, a mélységét csak elmondásból tudom, így nem biztos adat. Iható vizet ad, de még a bevizsgáltatás hátra van. Akarok egy másikat is fúratni, viszonylag mélyet. (50-100 m) Arra rakok egy műanyag rángatót, hogy áram nélkül is legyen vizünk.
    A lakásunknál van fúrt kút, de csak locsolásra alkalmas. A lakás vízellátása vezetékes vízzel van megoldva, szerencsére itt kezeletlen víz van a hálózatba. Szeretem, mint ivóvizet.
    Szerintem jobban jársz egy agregátorral, mert talán még olcsóbban is jössz ki belőle. Ha ahhoz sincs már üzemanyagot, majd leengeded a kulacsot a csőkútba.
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.