Oldala 62 of 64 ElsőElső ... 12526061626364 UtolsóUtolsó
Eredmény 611 to 620 of 637

Topic: Sokáig elálló ételek, tartós élelmiszer

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 9
    Given: 55

0 Not allowed!
    Mi is imádjuk a rizst. A Nagykun rizst vásároljuk, mert ár/érték arányban nagyon jó, talán a legjobb, amit találtunk. Mellesleg magyar termék
    Loco en el coco

0 Not allowed!
    Próbálkozik valaki házi készítésű eszközzel aszalni? Nagypapám üveglapokból tákolt egyet össze, valami ilyesmire gondoltam. Mostanában elég melegek hozzá a nyarak?
    Az biztos hogy kell rá valami háló oldalt, ahol szellőzhet és nem mennek bele a rovarok.
    Ez is terv a jövőre nézve, hogy megpróbálok házilag egyet barkácsolni, nem az elektromos aszalót használni.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Thumbs Up
    Received: 13
    Given: 45

0 Not allowed!
    Egy jól megcsinált légkollektoros aszaló tökéletesen működőképes. Még akár húst is lehet benne szárítani.
    Ha be akarsz verni egy szeget, nem kell a felhajtás és a hűhó,
    fogd a kalapácsot és üsd a r..adt szeget még be nem megy!

0 Not allowed!
    Végigolvastam a topicot és hiányoltam belőle a lencsekonzerv tapasztalatokat. Némi leveszöldséget felforralva és lencsekonzervet lével hozzáöntve + fűszerek egész ehető leves készíthető 15-20 perc alatt. Wokban/serpenyőben is hamar alatt kész van némi zöldséggel/hússal egy laktató egytálétel. Önmagában pedig kicsit besűrítve percek alatt kész a főzelék. Szerintem a leginkább ehető konzerv zöldség és egészségesebb mint a konzerv készételek.
    Főzéssel spórolós megoldás még a rizstészta(üvegtészta) vagy a kuszkusz. Mindkettőt elég felönteni némi forró vízzel, nem kell több litert melegíteni fazékban, mint a sima tésztánál. Mindkettőt elég 2-3 percig a vízben hagyni és már ehető is. Ízük semleges, bármivel lehet ízesíteni/dúsítani ami épp kezed ügyébe akad. Az üvegtészta hátránya, hogy viszonylag nagy helyet foglal és nem túl laktató ráadásul drága is. Az erdőben túlélőknek javaslom inkább a kuszkuszt, ha megfelelő arányban öntöd rá egy bögrében a forró vizet, akkor leönteni/szűrni sem kell, lehet egyből enni. Egészségesebb megoldás mint az instant tészták, levessel is variálható.
    Szó volt még a vegetáról. Azt is lehet házilag készíteni és akkor csak zöldség van benne ízlés szerint. De a dm-ben van olyan fajta, amiben nincs se só, se tartósítószer és nagyon finom friss íze van. Azt hiszem Allnatura a márkája. Önmagában ennek annyi íze van, hogy szerintem bármilyen tésztát ehetővé varázsol. De ha nincs semmi másod csak hús,amit épp fogtál és ez, akkor kitűnő húslevespótlék is lehet belőle.
    És több éves lejárt kajával a tapasztalatom:
    Konyhaszekrény hátuljába beesett sáfrány, amit valaki hozott külföldről ajándékba. Kb. 3-4 évig lehetett ott. Hát kb. semmi íze nincs, gondolom elszállt a zamata, ha fűszerezni próbálsz vele, nincs értelme. Sárga lesz tőle a kaja, de ízhatást nem okoz. A sáfrányt nem ajánlom évekig raktározni, bár gondolom az átlag prepper nem is tervezte, azért leírtam a tapasztalatot, mint érdekességet.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Biotech?
    https://biotechusa.hu/
    Vélemény?
    https://shop.biotechusa.hu/
    Fehérjék?
    Meddig állnak el? Gondolom megkétszerezhető.
    Én rendszeresen használom ezeket. Finomak, hatékonyak. Túlélő helyzetben luxus eledel.
    Last edited by glassbox; 03-29-2018 at 04:25 AM.
    Nagy Zoltán

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2015
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    nedvesség, levegő és persze fény elől kell elzárni, aztán onnan jó sokáig eláll. Talán egy fokkal tovább eltarthatóak ( persze ugyanezek a feltételek mellett ) a préselt aminosav tabletták. Amúgy a fehérjék és ezek az aminosav tabletták is a gyári csomagolásukban pont nedvesség, levegő és fény elől vannak elzárva, tehát eredeti csomagolásukban sokáig elállnak. Olcsónak mondjuk nem olcsóak

0 Not allowed!
    Most olvastam, hogy mennyire fontos még a savanyú káposzta. Olcsó, sokáig eltartható, nagy mennyiségben eltehető, többféle étel alapja és magában is jól kiegészíthet savanyúságként ételeket. A történelem is igazolta hasznosságát, gondoljunk csak a felfedezőkre, akik ezzel előzték meg a skorbutot a több hónapos tengeren hánykolódás alatt. Azt hiszem a nyáron káposztát is ültetek egy sort, nem próbáltam még.
    Konzervben meg zacskós/vákumos verzióban is kapható, én azt megeszem, de nem annyira szeretem, azt hiszem nem árt tudni házit is készíteni.

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 48
    Given: 65

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Parasztcipo Hozzászólás megtekintése
    Most olvastam, hogy mennyire fontos még a savanyú káposzta. Olcsó, sokáig eltartható, nagy mennyiségben eltehető, többféle étel alapja és magában is jól kiegészíthet savanyúságként ételeket. A történelem is igazolta hasznosságát, gondoljunk csak a felfedezőkre, akik ezzel előzték meg a skorbutot a több hónapos tengeren hánykolódás alatt. Azt hiszem a nyáron káposztát is ültetek egy sort, nem próbáltam még.
    Konzervben meg zacskós/vákumos verzióban is kapható, én azt megeszem, de nem annyira szeretem, azt hiszem nem árt tudni házit is készíteni.
    Amit a boltban kapható savanyú káposzta az ecetes megoldással van tartósítva, míg a házi megoldás a tejsavas erjedés miatt savanyodik be és nem kell bele tartósítószer csak néhány fűszer és só. Még most is van nekünk a tavalyiból, igazt lassan már elfogy. Sokáig eláll az biztos.

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 48
    Given: 65

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Parasztcipo Hozzászólás megtekintése
    Próbálkozik valaki házi készítésű eszközzel aszalni? Nagypapám üveglapokból tákolt egyet össze, valami ilyesmire gondoltam. Mostanában elég melegek hozzá a nyarak?
    Az biztos hogy kell rá valami háló oldalt, ahol szellőzhet és nem mennek bele a rovarok.
    Ez is terv a jövőre nézve, hogy megpróbálok házilag egyet barkácsolni, nem az elektromos aszalót használni.
    Nekem van már 2 éves tapasztalatom szárítás-aszalás terén. 3 éve építettem a gépem, tavaly nem használtam a műszaki hibái miatt és idén átépítem, felújítom teljesen. Készül róla az építési-felújítási fázisokat is bemutató videó. Április végére készülhet el a videó a jelenlegi állás szerint. Jönnek a kerti munkák is, szóval lehet hogy május lesz belőle.
    Amit most építek az rendelkezik már néhány ipari megoldásokból vett beütéssel. Elektromos rendszer csakis a levegő mozgatása miatt van benne, azt is egy napelem működteti és egy akkumulátor biztosítja a folyamatos áramellátást. A régi megoldásnál volt hogy bepenészedett az aszalvány, mert nem mentek a ventilátorok felhős-esős időben és kicsi volt a napelem is hozzá.
    A fűtést egy a szárításhoz optimalizált sörkollektor biztosítja, ami a nap sugaraival állít elő meleg levegőt.

Az önfeledt szárításnak-aszalásnak az esetemben a kivitelezési hibák szabtak határt. Beázott a szárítórész, nem mentek a ventilátorok rendesen, összeszáradt a faanyag a nem megfelelő előkészítés miatt ezért rések keletkeztek, a szárító és a kollektor összeköttetése nem volt éppen tartós megoldás, bepenészedett a félkész aszalvány, egyszer a darazsak is bejutottak ismét egy kivitelezési hiba miatt a szúnyogháló mellett, a gyorsan összerakott ventilátor tápellátás csak napos időben működött rendesen(egy USB-s napelemes töltő volt az) és a beázás miatt a faanyag is bepenészedett egyes helyeken, annak a bedagadásáról nem is beszélve és sorolhatnám.

Az új verzióban mindezeket igyekszem kijavítani és jelentősen növelni az összesített hatékonyságot illetve a teljesítményt.
    Január vége óta dolgozom rajta. Ahogy számoltam, már 200 munkaóra felett járok és még nincsen vége.
    A jó munkához idő kell.

Senior Member Unicornis's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 27
    Given: 34

0 Not allowed!
    Tegyél majd fel róla Videót!
    Valami ilyesmit én is terveztem, csak nem érek rá mostanság.