Oldala 2 of 64 ElsőElső 12341252 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 637

Topic: Sokáig elálló ételek, tartós élelmiszer

Junior Member Hiuzvagta's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Mielőtt először megcsináltam volna ezen én is elgondolkodtam. Miután összekevertem a hozzávalókat az egész összeáll. Gondolom a barbecue szósz meg kecsap ragasztóként üzemel. A kész cuccnak nagyon enyhén morzsolódik a széle. Lehet vele kopogtatni az asztalt, nem esik szét. Mondjuk én még nem csináltam húscsíkokból, szóval nem tudom összehasonlítani.
    Azért választottam a darált húsos verziót, mert nem kell pácolni.
    Ha jobb idő lesz, akkor majd kipróbálom nyúlból mind a két variációt.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Hiuzvagta Hozzászólás megtekintése
    Nagyon hasznos találmány az aszalógép is.
    Most hogy mondod... mikor az olajipari geofizikánál dolgoztam, felmerült egy igény, miszerint egy mérési terület húsz éve felvett adatait újra fel kellett volna dolgozni újabb generációs számítógépen. A mérési anyag egy collos mágnesszalagra volt rögzítve. Hiába voltak a szalagok légkondicionált raktárban, beolvashatatlanok voltak. Mikor kitaláltam, hogy "aszaljuk meg" a szalagokat, hülyének néztek. De veszteni való nem volt, kipróbálták a dolgot egy frissen, e célból vásárolt Hauser gyümölcsaszaló géppel. A masinának pont akkora szárító tálcái voltak (vagy öt darab), amibe befértek a mágnesszalagok.
    És a dolog működött! Az adatok életre keltek! Igazi túlélő történet, nem?

Ja, a gépet meg, miután kiszárították vele az összes tekercset, megkaptam ajándékba. Egyetlen meggyfám termését aszaltam meg vele. Nagyon finom lett, de mikor kikalkuláltam, hogy mennyibe került a villanyáramos aszalás, akkor égnek állt a hajam. De túléltem a villanyszámlát is!

0 Not allowed!
    Pet palackban igen soká eláll a tarhonya, a rizs. És egy kis aszalótechnika Aszalás napenergiával

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    nlkná
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Fagyasztva szárított hús áll el a legtovább (akár 20 év), de itthon megfizethetetlen és nem is nagyon lehet kapni (nem tudom mennyi az ára az USA-ban, de gondolom ott sem 2 fillér).

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 186
    Given: 325

0 Not allowed!
    A "Freeze dried" lehet a fagyasztva szárított. Egy kiló ==> átlag 60 dollár.

Senior Member cereal killer's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    A blogomon én is felvetettem a liofolizált élemiszerek beszerzési lehetőségét, egy két céget találtam is de valóban horror áron vannak. Persze rengeteg előnyük is van, hiszen minden beltartalmi értéke megmarad, nedvességre felveszi majdnem az eredeti formáját, eláll simán egy-két évtizedig, ízletes, könnyű mert nincs benne nedvesség, nincs benne hozzáadott vegyszer....nem véletlenül drága de pont emiatt nem jöhet szerintem számításba a túlélő konyhában.
    Csak a paranoid marad életben? - kemenyidok.blog.hu

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ahogy olvasom az eddigi hozzászólásokat, szemléletbeli hibát látok bennük. Mintha nem látnátok a fától az erdőt! Ezzel a világon nem akarok senkit megbántani, csak a rendszerszemléletű látásmódot hiányolom. Mondjuk: Felépítek magamnak egy bombabiztos bunkert. Első szempont az, hogy mechanikailag ellenálljon a felülről hulló bombáknak, nem? Mert ha agyonnyom a födém, akkor kampec dolorec. Oké, túléltem. Utána jön a levegő utánpótlás kérdése. Mert ha mérges gázt, vagy csak sima füstöt szívok be, vagy a nagy semmit... megdöglök. Utána jön az ivóvíz. Mert átlagosan 2-3 nap után, de legyünk nagyvonalúak, egy-két hét után kiszáradunk, nemde? És csak azután halhatunk éhen, ha mindezt már túléltük. És csak onnantól kezdhetünk aggódni a felhalmozott készleteink lejárati idején, vagy a minket kirabló bandák miatt és gondoskodni az önvédelemről!

A lényeg: az ARÁNYOSSÁG a felkészülésben! Egyenszilárdságú rendszert kell kialakítani. Figyelembe venni, mik a legfenyegetőbb, reális veszélyek és azokra felkészülni. Aztán kiterjeszteni a kört.
    Vagyis: mivel jóval valószínűbb nálunk egy váratlan extra hóesés, mint egy vulkánkitörés, először az első eshetőségre készüljünk fel. Aztán, ha már egy átlagos magyar hóesési helyzetre legalább fel vagyunk készülve (kocsink feltankolva, akku feltöltve, hólánc, lapát, meleg ruha, szivargyújtóra csatlakozó telefontöltő, meleg ruha, hálózsák, termosz, keksz stb. már mind megvan, ha otthonunkban van valami alternatív fűtés, világítás kialakítva, kamránk feltöltve; nem gond, ha nem nyit ki a bolt akár egy hétig...) akkor lapozzunk, és kezdjünk másért aggódni
    Innentől mindenki extrapoláljon a józan ész szerint. Vagyis:
    Last edited by Trendo; 03-27-2013 at 01:56 PM.

MPF támogató mossberg-operator's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 2

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Itt ami még nagyon népszerű prepper körökben (is), az a jerky (szárított/füstölt hús - többnyire marhahús, de disznóból, kecskéből és egyéb házi- és vadállatokból is készítik). De elég ésszerű, hiszen a füstölt hús sokáig eláll és finom is.

Azt írják róla, hogy jól becsomagolva száraz helyen bármeddig eláll, mert a száraz, légmentesen tárolt húson nem telepszik meg a baktérium. (Kivéve ha rosszul készítik el.)

A Taktikai szalonnára ne úgy tekints mintha egy mekis hamburger lenne. Az ilyesmit általában a prepper közösség egy tagja készíti el és a többiek ezért veszik meg. Illetve ezért is, meg azért, mert finom. Taktikai szalonna nincs a boltokban, csak a prepper helyeken, esetleg néhány online fegyverboltban. Megvan a maga szűk vásárlói köre.
    Van egy ismerosom Alaszkaban, tole par link:
    http://www.facebook.com/photo.php?v=...type=2&theater

MPF támogató mossberg-operator's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 2

0 Not allowed!
    Ja, idegenkent nem lehet megnezni...meg agyalok, hogy rakhatnam ide fel...

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 186
    Given: 325

0 Not allowed!
    Kérd meg hogy ossza meg máshol és linkeld be onnan.