Oldala 18 of 18 ElsőElső ... 8161718
Eredmény 171 to 179 of 179

Topic: Víztisztítók

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up
    Received: 18
    Given: 1

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Ardaxas Hozzászólás megtekintése
    sziasztok!

Taáltam egy képet egy közösségi oldalon,konkrétan házilag kivitelezhető víztisztító, és arra lennék kíváncsi hogy ez a valóságban is működne?
    A 18. században a hajósok porózus mészkőből faragott edényekkel szűrték a Duna vizét ivásra. Igaz, szerintem szűretlenül is jó lett volna, csak így gusztusosabb volt...
    Doommal nem mindenben értek egyet. A főzés jó, de létezik pasztőrözés is. https://hu.wikipedia.org/wiki/Paszt%...%C3%B6z%C3%A9s

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 13

0 Not allowed!
    Ezzel van valakinek tapasztalata ?
    http://www.ebay.com/itm/Water-Bottle...eTF5lrROKNi1SQ

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 69
    Given: 7

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló fater.lajos Hozzászólás megtekintése
    A 18. században a hajósok porózus mészkőből faragott edényekkel szűrték a Duna vizét ivásra. Igaz, szerintem szűretlenül is jó lett volna, csak így gusztusosabb volt...
    Doommal nem mindenben értek egyet. A főzés jó, de létezik pasztőrözés is. https://hu.wikipedia.org/wiki/Paszt%...%C3%B6z%C3%A9s
    Esővizet hagyjuk leülepedni, majd csinálunk belőle 1%-os perecetsav oldatot. Gyorsan lebomlik és csak ecetsav marad utána. Nagyon kicsit savanykás a víz, de legalább csíramentes. Egy 20 literes perecetsavas kanna szinte korlátlan ideig megőrzi a szavatosságát, ha higiénikusan kezeljük és 2000 liter víz csíramentesítéséhez elegendő.

Másik opció, ha van áramunk, akkor germicid lámpával is fertőtleníthetjük a mechanikusan szűrt vizet. (SHTF idején germicid lámpát laborokban vagy akvárium, medence, uszoda víztisztítójában keressük)

Ez csak két ötlet volt. Remélem tudtam vele segíteni...

Senior Member Salmo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Pestűl négy fertályóra járásra délre.....
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Laci Hozzászólás megtekintése
    Nincs, de ha tényleg víz szűrést szeretnél akkor semmit nem vennék aminél nincs feltüntetve, hány mikronos a szűrő betét.
    Don't be a Rambo, Save Your Ammo.

Törölt_reg
    Guest

0 Not allowed!
    Ja,ilyet árulnak a tescoban is.Vettem kettőt mert a kulacs része kompatibilis az MSR pumpással (ami repedt ugyebár ).
    Amúgy írja is a leírásban,hogy nem baci,vírus ellen való..csak a rozsdát és "nagyméretű " szennyeződést szűri ki a vízből.De előszűrőnek klassz,egyszerű,aztán forralás és meg is vagy.

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 9

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Alpha Hozzászólás megtekintése
    Esővizet hagyjuk leülepedni, majd csinálunk belőle 1%-os perecetsav oldatot. Gyorsan lebomlik és csak ecetsav marad utána. Nagyon kicsit savanykás a víz, de legalább csíramentes. Egy 20 literes perecetsavas kanna szinte korlátlan ideig megőrzi a szavatosságát, ha higiénikusan kezeljük és 2000 liter víz csíramentesítéséhez elegendő.

Másik opció, ha van áramunk, akkor germicid lámpával is fertőtleníthetjük a mechanikusan szűrt vizet. (SHTF idején germicid lámpát laborokban vagy akvárium, medence, uszoda víztisztítójában keressük)

Ez csak két ötlet volt. Remélem tudtam vele segíteni...
    Perecetsavat honnan szerzel? Gyártod a helyszínen ecetsavból és hidrogén peroxidból?
    A germicid lámpa fénye könnyen vakságot okoz és áram kell hozzá. Egyébként pedig vékony filmként kell folyatni előtte a vizet, mert az UV, amit produkál könnyen elnyelődik a víz néhány cm-ében. Te tudod, milyen az ide vonatkozó optimális összefüggés vastagság-fényerő és kontaktidő függvényében?
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 69
    Given: 7

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Zacskóbicska Hozzászólás megtekintése
    Perecetsavat honnan szerzel? Gyártod a helyszínen ecetsavból és hidrogén peroxidból?
    A germicid lámpa fénye könnyen vakságot okoz és áram kell hozzá. Egyébként pedig vékony filmként kell folyatni előtte a vizet, mert az UV, amit produkál könnyen elnyelődik a víz néhány cm-ében. Te tudod, milyen az ide vonatkozó optimális összefüggés vastagság-fényerő és kontaktidő függvényében?
    Nem ismerem a perecetsav előállításának technológiáját, de a szabad oxigén molekulák miatt gondolom nem sima elnyeletéssel képezzük a két alapanyagból. Én a "TENSID CHEMIE"-től vásároltam 20 vagy 25 literes kiszerelésben.
    A germicid lámpás dolgot még most kezdtem el megismerni. Épp aktuális projekt, hogy ilyen lámpákat telepíttetek a munkahelyemen fertőtlenítési céllal. Egy osztrák cég a tervező és kivitelező. Majd kérek tőlük infót, hogy milyen folyadékvastagságot tud átvilágítani és mennyi a behatási ideje.
    Van idehaza egy nagy akváriumunk, abban is UW-s fertőtlenítő lámpa van, ott úgy működik, ahogy írtad is. Vékony csövön folyik át a lámpa előtt a víz.
    De használják levegő fertőtlenítésre is az ilyen lámpákat. Érdekes téma, de sajnos mostanában nincs időm komolyabban foglalkozni vele.

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 9

0 Not allowed!
    Csodálkozom rajta, hogy ez szabadon kapható. Nem tudom, mennyire hígított az áru, de töményen könnyen robbanó anyag. Vegyész tanulóként anno volt vele igen kellemetlen tapasztalatom, rá is ment egy asztal.

Fertőtlenítőnek azonban valóban kiváló lehet.
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.