Oldala 2 of 18 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 179

Topic: Víztisztítók

Senior Member A. L. Ias's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

0 Not allowed!
    Valahonnan rémlett ezen eszközök felhasználhatósági ideje. A lifestraw esetén a az első használat után 3 hónap, de most nem találok erre utaló forrást. Viszont találtam 3 év szavatossági időt, ami alatt használatlan állapotban is elveszíti a használhatóságát. Ráadásul van benne valami jódozott tisztítóbetét a vírusok ellen.
    Vasember hozzászólása az ebola méretéről és a szűrők képességeiről elgondolkodtatott. Gyorsan meg is néztem a LifeSaver termékismertetőjét. Abban is vannak érdekes részek. Az előszűrő szivacsot 6-12 havonta cserélni kellene, ez még válalható. A szénszűrőt viszont túránként vagy tárolás után el kell távolítani és kidobni, majd a következő használat előtt újat tenni bele. Ez viszont már húzósabb tétel. Azonkívül vigyázni kell a palackban a nyomásra. Nem szabad lezárt állapotban túl sokat pumpálni, mert a megnövekedett belső nyomás átpasszírozza a szűrőn a szennyeződést. Az első használat után a szűrőt mindig nedvesen kell tartani az üveg töltve tartásával. Ha kiszárad a szénszűrő, eltömődhet.

Szóval: "Több dolgok vannak földön és egen, Horatio, mintsem bölcselmetek Álmodni képes." Jobb körbejárni a dolgot, mint egy kezelési hiba miatt tönkre vágni az eszközt.

Senior Member mzperiksz's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2014
    Lakhely
    Budapest
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Vasember Hozzászólás megtekintése
    A kínai szűrőt nem tudom vizsgálták-e laborban.
    A kinaival az a gond hogy a minosegbiztositas AS(ahogy sikerul). Az egyik lehet hogy jo, de a masik mar atengedhet mindent. En inkabb nem kockaztatok.

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Blog Entries
    8
    Thumbs Up
    Received: 3
    Given: 1

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló A. L. Ias Hozzászólás megtekintése
    . A szénszűrőt viszont túránként vagy tárolás után el kell távolítani és kidobni, majd a következő használat előtt újat tenni bele.
    Igen, minden szenszuronek az a baja, hogy mivel MINDENT kiszur, ezert nagyon gyorsan elhasznalodik (pl. gazalarc: 30 percenkent szurocsere).

Bel

Senior Member kovu78's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Thumbs Up
    Received: 0

0 Not allowed!
    Bel : a ,CSEHSZLOVÁK M-10- ben is ? nem tudod véletlenűl. köszönöm!

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2014
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Katadyn az adatlapja szerint 50000 litert bír átszűrni (kerámiaszűrője), az aktív szenes az nem tudom.

Senior Member A. L. Ias's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló bel Hozzászólás megtekintése
    Igen, minden szenszuronek az a baja, hogy mivel MINDENT kiszur, ezert nagyon gyorsan elhasznalodik (pl. gazalarc: 30 percenkent szurocsere).

Bel
    A terméken és az adatlapján és a reklámjaiban azt írják, hogy körülbelül 250 liter víz szűrésére alkalmas. A használati utasításban pedig plusz bekezdésben, hogy minden túra vagy tárolás után cserélni kell (az átszűrt víz mennyiségétől függetlenül). Az én értelmezésemben itt nem a tervezett elhasználódásról van szó. 5-10-20-50 liter víz szűrése után is cserélni kell, mert nem garantálják a szénszűrő hatékony működését.

Pityubá
    Guest

0 Not allowed!
    A labortesztben ez olvasható: ....Kínai gyártású víztisztító, ami le sem tagadhatná, hogy a Katadyn márka koppintása.
    Az ígéretek szerint a szűrő 0,1 mikrométeres lyukméretű, és pluszban aktívszenes töltetű.....

Kínaival tisztítottam tó vizet, mocsár íz benn maradt. Tényleg van benne szénszűrő ?
    Szét kell 1 betétet törni és megvizslatni, valahol láttam kapható külön is.

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Blog Entries
    8
    Thumbs Up
    Received: 3
    Given: 1

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló kovu78 Hozzászólás megtekintése
    Bel : a ,CSEHSZLOVÁK M-10- ben is ? nem tudod véletlenűl. köszönöm!
    Szia,

Sajnos nem tudom, a magyar 67M-re vonatkozik a 30 perc.

Bel

Junior Member Rondacrampus's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2014
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    A Katadyn Combi szénszűrője kb. 3-400 liter víz szűrése után szorul cserére. Gondolom, attól is függ, milyen vizet szűrünk vele.

Junior Member Rondacrampus's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2014
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Technics Hozzászólás megtekintése
    Katadyn az adatlapja szerint 50000 litert bír átszűrni (kerámiaszűrője), az aktív szenes az nem tudom.
    Most ilyen szenet vettem próbaképpen, mert a Katadyn aranyáron adja az övét (vagyis annál kicsit drágábban).

http://www.dinax.hu/ipari_vizkezeles...m_1_kg_os.html

Ennek viszont nagyobb a szemcsemérete, ebből kifolyólag valószínűleg az összeadott felülete is. Gyanítom, hogy emiatt kevésbé lehet hatásos. Valaki esetleg nem tud jó beszerzési forrást max. fél mm szemcseméretű aktív szénre?