Oldala 2 of 18 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 179

Topic: Víztisztítók

Senior Member A. L. Ias's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    537 tetsziket kapott 323.topicban
    Blog Entries
    4
    Valahonnan rémlett ezen eszközök felhasználhatósági ideje. A lifestraw esetén a az első használat után 3 hónap, de most nem találok erre utaló forrást. Viszont találtam 3 év szavatossági időt, ami alatt használatlan állapotban is elveszíti a használhatóságát. Ráadásul van benne valami jódozott tisztítóbetét a vírusok ellen.
    Vasember hozzászólása az ebola méretéről és a szűrők képességeiről elgondolkodtatott. Gyorsan meg is néztem a LifeSaver termékismertetőjét. Abban is vannak érdekes részek. Az előszűrő szivacsot 6-12 havonta cserélni kellene, ez még válalható. A szénszűrőt viszont túránként vagy tárolás után el kell távolítani és kidobni, majd a következő használat előtt újat tenni bele. Ez viszont már húzósabb tétel. Azonkívül vigyázni kell a palackban a nyomásra. Nem szabad lezárt állapotban túl sokat pumpálni, mert a megnövekedett belső nyomás átpasszírozza a szűrőn a szennyeződést. Az első használat után a szűrőt mindig nedvesen kell tartani az üveg töltve tartásával. Ha kiszárad a szénszűrő, eltömődhet.

Szóval: "Több dolgok vannak földön és egen, Horatio, mintsem bölcselmetek Álmodni képes." Jobb körbejárni a dolgot, mint egy kezelési hiba miatt tönkre vágni az eszközt.

Senior Member mzperiksz's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2014
    Lakhely
    Budapest
    Tetszik adás
    5
    284 tetsziket kapott 202.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Vasember Hozzászólás megtekintése
    A kínai szűrőt nem tudom vizsgálták-e laborban.
    A kinaival az a gond hogy a minosegbiztositas AS(ahogy sikerul). Az egyik lehet hogy jo, de a masik mar atengedhet mindent. En inkabb nem kockaztatok.

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    296
    298 tetsziket kapott 170.topicban
    Blog Entries
    8
    Idézet Eredeti hozzászóló A. L. Ias Hozzászólás megtekintése
    . A szénszűrőt viszont túránként vagy tárolás után el kell távolítani és kidobni, majd a következő használat előtt újat tenni bele.
    Igen, minden szenszuronek az a baja, hogy mivel MINDENT kiszur, ezert nagyon gyorsan elhasznalodik (pl. gazalarc: 30 percenkent szurocsere).

Bel

Senior Member kovu78's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Tetszik adás
    527
    216 tetsziket kapott 140.topicban
    Bel : a ,CSEHSZLOVÁK M-10- ben is ? nem tudod véletlenűl. köszönöm!

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2014
    Tetszik adás
    12
    7 tetsziket kapott 6.topicban
    Katadyn az adatlapja szerint 50000 litert bír átszűrni (kerámiaszűrője), az aktív szenes az nem tudom.

Senior Member A. L. Ias's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    537 tetsziket kapott 323.topicban
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló bel Hozzászólás megtekintése
    Igen, minden szenszuronek az a baja, hogy mivel MINDENT kiszur, ezert nagyon gyorsan elhasznalodik (pl. gazalarc: 30 percenkent szurocsere).

Bel
    A terméken és az adatlapján és a reklámjaiban azt írják, hogy körülbelül 250 liter víz szűrésére alkalmas. A használati utasításban pedig plusz bekezdésben, hogy minden túra vagy tárolás után cserélni kell (az átszűrt víz mennyiségétől függetlenül). Az én értelmezésemben itt nem a tervezett elhasználódásról van szó. 5-10-20-50 liter víz szűrése után is cserélni kell, mert nem garantálják a szénszűrő hatékony működését.

Pityubá
    Guest
    A labortesztben ez olvasható: ....Kínai gyártású víztisztító, ami le sem tagadhatná, hogy a Katadyn márka koppintása.
    Az ígéretek szerint a szűrő 0,1 mikrométeres lyukméretű, és pluszban aktívszenes töltetű.....

Kínaival tisztítottam tó vizet, mocsár íz benn maradt. Tényleg van benne szénszűrő ?
    Szét kell 1 betétet törni és megvizslatni, valahol láttam kapható külön is.

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    296
    298 tetsziket kapott 170.topicban
    Blog Entries
    8
    Idézet Eredeti hozzászóló kovu78 Hozzászólás megtekintése
    Bel : a ,CSEHSZLOVÁK M-10- ben is ? nem tudod véletlenűl. köszönöm!
    Szia,

Sajnos nem tudom, a magyar 67M-re vonatkozik a 30 perc.

Bel

9. A következő fórumozóknak tetszett bel hozzászólása:

Junior Member Rondacrampus's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2014
    Tetszik adás
    10
    16 tetsziket kapott 8.topicban
    A Katadyn Combi szénszűrője kb. 3-400 liter víz szűrése után szorul cserére. Gondolom, attól is függ, milyen vizet szűrünk vele.

Junior Member Rondacrampus's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2014
    Tetszik adás
    10
    16 tetsziket kapott 8.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Technics Hozzászólás megtekintése
    Katadyn az adatlapja szerint 50000 litert bír átszűrni (kerámiaszűrője), az aktív szenes az nem tudom.
    Most ilyen szenet vettem próbaképpen, mert a Katadyn aranyáron adja az övét (vagyis annál kicsit drágábban).

http://www.dinax.hu/ipari_vizkezeles...m_1_kg_os.html

Ennek viszont nagyobb a szemcsemérete, ebből kifolyólag valószínűleg az összeadott felülete is. Gyanítom, hogy emiatt kevésbé lehet hatásos. Valaki esetleg nem tud jó beszerzési forrást max. fél mm szemcseméretű aktív szénre?