Oldala 3 of 18 ElsőElső 1234513 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 179

Topic: Víztisztítók

Kipróbáltam a Kínaimat jól bezöldült esővízzel.
    A zöld vízből fasza világos színű víz lett, forralás után megittam.
    Engem meggyőzött a kis Kínai.

A katadyn szén szűrője 200 litert tud megszűrni! Utána csere.

Értem én, de biztos ami biztos. Az a tuti ha én magamon is tapasztalom.
    Amúgy is a gyakorlási és próba fázis következik, mert ha megjön végre a zúj penge nem költök 1 ideig.

jóduma hiszia piszi

Idézet Eredeti hozzászóló LSVF Hozzászólás megtekintése
    Értem én, de biztos ami biztos. Az a tuti ha én magamon is tapasztalom.
    Amúgy is a gyakorlási és próba fázis következik, mert ha megjön végre a zúj penge nem költök 1 ideig.

Én a kis kínaival ittam faoduból, pocsolya és tsai, tavak, patakok vízéből gond nélkül. A legdurvább az volt, mikor egy falun áthaladó patakocskából ittam. Ez azért elég veszélyes, mert ki tudja kinek a pöcéje meg ganéja megy bele. De semmi bajom nem lett tőle.

Ami tetszik: olcsó, elég megbízhatóan szűr, kicsi, könnyű, még tokja is van.

Ami nem tetszik: elég gyatra anyag, kicsit jobban pumpálom és ereszt, lassú nagyon.

Viszont: kólát szűrtem kíváncsiságból, hát olyan hígított kóla maradt. Borral uez a helyzet. De azért jó szerintem. Kínából rendeltem anno és 13 nap alatt kézben volt, ha jól emlékszem 7-8K között állt meg.

Idézet Eredeti hozzászóló Grafitos Hozzászólás megtekintése
    jóduma hiszia piszi
    Pedig......
    Azért halasztom ezeket a megmozdulásokat 7 végére mert nincs kedvem melóba fosni meg ilyenek

Pityubá
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló LSVF Hozzászólás megtekintése
    Kipróbáltam a Kínaimat jól bezöldült esővízzel.
    A zöld vízből fasza világos színű víz lett, forralás után megittam.
    Engem meggyőzött a kis Kínai.
    Nem szükséges a szűrt vizet forralni.
    Kapható hozzá kerámia szűrőbetét (tartaléknak).

De hol?
    Vagy csak megint énem lelem. Mert lehet, hogy rendelek majd tartalékba.

Idézet Eredeti hozzászóló Rondacrampus Hozzászólás megtekintése
    Most ilyen szenet vettem próbaképpen, mert a Katadyn aranyáron adja az övét (vagyis annál kicsit drágábban).

http://www.dinax.hu/ipari_vizkezeles...m_1_kg_os.html

Ennek viszont nagyobb a szemcsemérete, ebből kifolyólag valószínűleg az összeadott felülete is. Gyanítom, hogy emiatt kevésbé lehet hatásos. Valaki esetleg nem tud jó beszerzési forrást max. fél mm szemcseméretű aktív szénre?

Szia, itt nézz körül: http://fikesz.hu/aktiv-szen/

Ha Pestre akarsz szállíttatni, akkor közösen is rendelhetünk és feleződik a fuvarköltség.

Kedves fórumozók.
    Nincs valami olyan linketek ahol összehasonlitják ezeket a víztisztító kütyüket, anyagokat. Valami mikrobiológiai labor, vagy hasonló. Két dolog érdekel. Egy hátizsákba való és egy otthoni nagyobb teljesítményű.A bemutatkozásnál már írtam, hogy a vikendházban van egy 10 mikronos elő- és egy ezüstözött aktív szenes utószűrő. Hááát nem iszunk belőle.