Eredmény 1 to 8 of 8

Topic: Mosófazekat keresek

Senior Member A. L. Ias's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    537 tetsziket kapott 323.topicban
    Blog Entries
    4

Mosófazekat keresek

20, 25 vagy 30 literes mosófazekat keresnék ingyen vagy olcsóbban! Ha valakinek lenne valahol elfekvő készletben, szívesen elszállítanám, hogy ne legyen útban. Aszalási kísérleteket szeretnék vele végezni, panelkörnyezetben. Nem szándékozok szerkezeti kárt tenni benne.

Az esetleges segítséget előre is köszi!

2. A következő fórumozóknak tetszett A. L. Ias hozzászólása:

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,384
    991 tetsziket kapott 529.topicban
    kíváncsian várjuk az eredményeket..sajnos nincs mosófazekam, mert nem vagyok vidéki gazdasszony...de ilyet lehet én is veszek..csak még nem tudom mire kéne használni

http://webshop.farmforg.hu/kategoria/termek/vodrok/4255/1

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    Blog Entries
    4
    Mondjuk mosó vagy fürdővizet melegíteni. De jó befőttet dunsztolni is. Én speciel a gáztűzhelyen szeretném aszalónak használni. Alulról melegíteném takarék lángon, cserépen keresztül. Felülről befedném, menne pedig belógatott drótvázon gyümölcsöt aszalnék.

Senior Member szfenikus's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2014
    Lakhely
    Debrecen
    Tetszik adás
    24
    39 tetsziket kapott 24.topicban
    Horganyzott felületű dolgok nem érintkezhetnek élelmiszerrel, kiváltképp még ha melegíted is a lemezt...
    Ha aszalni szeretnél zöldséget/gyümölcsöt egyszerűen be kell tenni a sütőbe.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    Blog Entries
    4
    Köszönöm a figyelmeztetést, de szó nem volt arról, hogy érintkezne vele az aszalni való. A sütő tényleg jobb megoldás lenne, ha az nem villannyal működne. És mint írtam ez egy kísérlet lenne. Nem végleges megoldás.

Pityubá
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló A. L. Ias Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a figyelmeztetést, de szó nem volt arról, hogy érintkezne vele az aszalni való. A sütő tényleg jobb megoldás lenne, ha az nem villannyal működne. És mint írtam ez egy kísérlet lenne. Nem végleges megoldás.
    Ha nem hiszed amit Szfenikus írt fogj 1 darab horganyzott lemezt és tedd láng fölé, látni fogod azokat a távozó fémfüstöt/gőzöket amiket én már láttam, heggesztettem horganyzott csövet maszkban (ha te is láttad írd le milyen színű volt ez lenne a rejtvény).
    Belső hűtés nélkül ne tegyetek tűz fölé horganyzott edényt !

Senior Member szfenikus's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2014
    Lakhely
    Debrecen
    Tetszik adás
    24
    39 tetsziket kapott 24.topicban
    Fiúk,
    nem kioktatásképp mondom, de az általatok művelni próbált műfajhoz, elég komoly mennyiségű politechnikai szakismeretre is szert kellene tenni (anyagismeret, kémia, fizika, statika, mechanika, gyártástechnológia, stb...).

Ezek a dolgok már fel lettek fedezve, nem kell kitalálni semmit, csak tudni kell, hol kell utánanézni vagy megkeresni a megfelelő hozzáértőt, nem a "népköltészetre" alapozni !

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    Blog Entries
    4
    Továbbra is köszönöm a jó szándékú tanácsokat, de nem tanácsra, hanem mosófazékra lenne szükségem.

A kísérletről nem tudtok lebeszélni, én már csak ilyen vagyok... A pontos menetét nem titkolózásból nem írtam le. Nem gondolatkísérlet lenne, majd utólag tenném közkinccsé a tapasztalatokat. De mint írtam, nem szándékozom közvetlenül lánggal hevíteni az edényt. Pont azért, hogy elkerüljem a lokális melegpontokat, ahol túlhevülhetne a cink bevonat.

Szfenikus által említett politechnikai szakismeretek nagy része is meg van még valahol, bár erősen beporosodott, mert nincs napi használatban. De a gépészmérnöki diplomát nem adják oda tudás nélkül még a GAMF-on sem. Nem atomreaktort tervezek, csak egy nagy edényre lenne szükségem amiben gáztűzhelyen tudnék előállítani szabályozott módon tartósan 55-75 Celsius fokos zárt teret.