Oldala 1 of 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 14

Topic: Vad menedék témabörze

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!

Vad menedék témabörze

Úgy érzem témát kell nyitni a dolognak, mert túlságosan belekeveredik a BOL témába.

A cél itt egy olyan erdei, mezei, vagy gazos helyen menedék építése, ahol az ember meghúzhatja magát éjszakára biztonságban, és valamennyi élelmet, vizet el tud ott raktározni.

Nekem vad túrázáshoz volna szükségem az ország bizonyos pontjain ilyen stabil rejtekekre.
    A koncepció okán a sátrat kizárnám. Egy ötlet:

gimmi shelter.jpg
    eleve nehezen áthatolható gazos területre, ilyen fedéssel belül esetleg kis fa, vagy áttetszőlemezből építmény (esetleg pet-palackokból készített fal), esetleg rovarhálóval körbevéve. Belül fekhely, pár csomag ásványvíz, tartós élelem.

A környék felfedezése alatt használnám szabad apartmanként. Esetleg idővel tovább állnék egy másikhoz. Ha valaki felfedezi, maximum egy valódi apartman 1-2 éjszakás árát veszíteném el.

Komoly viták születtek már arról, hogy el lehet-e egyáltalán rejteni egy épületet a szabadban. (technikailag)
    Sokak szerint lehetetlen, például Bögre, mint fémkeresős mindenhol talál töltényeket, kupakokat. Sokak szerint elképzelhető, de nincs értelme.

A hajléktalanság nem jó téma, de nagyon jó esettanulmány, miszerint bárhol el lehet rejtőzni. Bárhol lehet házat építeni, és így is nagy port kavar, ha le kell bontanod.
    Nagy Zoltán

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Az ötlet onnan jött, hogy általában lakott területhez közel, tavaknál, stb, nem engedtek sátorozni, van ahonnan elküldtek.
    Viszont fent, az erdőkben, a hegyekben senki sem zaklatott és nyugalmat, biztonságot is éreztem ott.
    De nagyon fárasztó volt egy dolog:
    Mégpedig az, hogy a drága felszerelést (sátor) nem szívesen hagytam ott sehol. Nem hagytam fent az erdőben a sátrat, ezért folyton a hátamon kellett cipelnem a vizemet, sátramat, matracomat, élelmemet.

Ezért gondoltam arra, hogy egy egyszerű menedéket építenék fel, ahova berakom ami kell, és ami nem annyira értékes, illetve felhalmozok ott valamennyi ivóvizet, tartós élelmiszert, esetleg ha elég rejtett, még néhány dolgot be mernék oda tenni.

És így nyugodtan le lehet már menni körbenézni a tavakhoz, vásárolni, szórakozni, este pedig "haza lehet menni" a kis rejtekhelyre, hátizsák, felszerelés nélkül.
    Nagy Zoltán

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ezt el tudom képzelni pár tíz négyzetméter áthatolhatatlan szúrós-bokros gazban. Annak közepére kitisztítani egy 2-5 négyzetméteres területet, körbe esetleg rovarháló és oda a rejtek:
    6cb0caaa14fe3a00baff014ba63da46c.jpg73e16acea05df550c5f79f8fbcf3ad6d.jpgalagút.jpgf46d0d93b55501546064cef6d85b8892.jpgnest-inside-bushsmall.jpgTEZ-6_01.jpgwillow-1-378x298.jpg

A hajléktalanoknál általában működő dolog a városi parkok, elhanyagolt területeken bokorcsoportokban ilyen kis "tisztásokon" matracot elhelyezni, ott aludni.
    Ugyanez a modell működhetne jóval ritkábban lakott területen, professzionális kivitellel.

A képek amiket mellékeltem letisztult megoldások, de én inkább egyfajta anyagátmenetet használnék a szúrós bozótos bokrok, és a közepe táján esetleg egyre sűrűbben összeszőtt levelek-ágak, majd rovarháló között. Eső ellen esetleg egy fólia jó megoldás lenne a tetejére. Ezt az egészet kizárólag a nyári túrázgatós világjárós szezonra tervezném. Akár később külföldre is.
    Ha 1-2 évig nem látogatnám a menedéket, addig erősödne a körülötte található vegetáció, még biztosabb rejteket alkotna a bozót. "felfedezés" esetére egyfajta "pecséttel" védeném (hogy megtalálták-e) közepére egy üveg sört, vagy hasonló csalit helyeznék, ami, ha eltűnne, biztosítana affelől, hogy a menedék már nem biztos, hogy biztonságos.
    Last edited by glassbox; 11-29-2014 at 08:09 PM.
    Nagy Zoltán

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Talán rá lehet erősíteni direkt beültetéssel, folyékony műtrágyával, vízmegfogó árokkal.
    Nagy Zoltán

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2014
    Lakhely
    Bacskiskun
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Esetleg elásni mindent és csak arra az időre előszedni, amíg ott tartózkodik az ember!? Mégis csak nehezebb felfedezni, mint egy akármennyire álcázott építmény!

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Kisss Hozzászólás megtekintése
    Esetleg elásni mindent és csak arra az időre előszedni, amíg ott tartózkodik az ember!? Mégis csak nehezebb felfedezni, mint egy akármennyire álcázott építmény!
    Hát nem tudom, folyton ásni?
    Szerintem a bokros megoldás jó lehet. Kérdés, hogy létezik-e ilyen amit felvázoltam, vagy csak a mesében. (10-20-100 négyzetméternyi egybefüggő zöld bozót) Így el sem kell ásni semmit, elég egy rejtőháló.
    Nagy Zoltán

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Találtam egy jó képet
    5014133439_05c4ce33d5_z.jpg

Ez elég jól rejthet, nyáron hűvös is. Természetesen bozót közepén, álcázott bejárattal.

Ugyanebből kialakítható lenne egy 5-8 négyzetméteres menedék, rovarhálóval, esővédővel, heverővel, valamiféle padlózattal, az alatti esetleges tároló rekeszekkel.
    Last edited by glassbox; 11-30-2014 at 04:58 PM.
    Nagy Zoltán

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 34
    Given: 4

0 Not allowed!
    szerintem es a legjobb megoldas. nem kell ott folyton asni csak mikor odamesz. akkor kiasod a cuccaidat mikor tovabb mesz akkor meg vissza asod oket.

amugy en az egesz koncepciot foloslegesnek tartom. egy tura felszereles az nem olyan nagyon nehez, hogy ne lehetne azt cipelni.
    ha meg csak az erdobol a leugrasz a faluba egy ket dologert addig egy hatizsaknyi cuccot elrejteni az erdoben nem nehez de viheted is magaddal vagy bevasarolsz mielott bemesz az erdobe.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2014
    Lakhely
    Bacskiskun
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Persze, ha csak pár óráról van szó, addig szóba jöhet a bokor/avar takarás!
    Idézet Eredeti hozzászóló forestwalker Hozzászólás megtekintése
    szerintem es a legjobb megoldas. nem kell ott folyton asni csak mikor odamesz. akkor kiasod a cuccaidat mikor tovabb mesz akkor meg vissza asod oket.

amugy en az egesz koncepciot foloslegesnek tartom. egy tura felszereles az nem olyan nagyon nehez, hogy ne lehetne azt cipelni.
    ha meg csak az erdobol a leugrasz a faluba egy ket dologert addig egy hatizsaknyi cuccot elrejteni az erdoben nem nehez de viheted is magaddal vagy bevasarolsz mielott bemesz az erdobe.

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 34
    Given: 4

0 Not allowed!
    Persze, ha csak pár óráról van szó, addig szóba jöhet a bokor/avar takarás!
    siman, miert kene minden nap elasni a cuccod? ha ott vagy a taborodban ugyis megfigyeled a kornyezeted. vannak-e hasonlo turazok, erdeszek, favagok a kornyeken akik esetleg lenyulhatnak a cuccaid. ha tiszta a terep csak bedobod egy bokor ala azt jonapo, estere visszaersz es eloveszed.

az ilyen hosszu tavu rejtegetessel az a bajom, hogy ha megtalalja valaki a cuccomat. elindulok a taborhoz ahova x eve eldugtam ezt azt aztan mikor odaerek addigra valaki megtalalta es hazavitte, mindmegette vagy teljesen leromboltak esetleg maganterulet lett az erdobol.

a mai kemping cuccok mar nagyon konnyuek es sator nem is nagyon kell, foleg nyaron. meg lehet oldani fuggoagy/satorlap hasznalataval is a menedeket. az meg izan nem nehez cipelni es eleg kismeretu ahhoz, hogy egy ket oraig elrejts az erdoben amig beugrasz egy faluba/varosba korulnezni.
    de ha meg varosba mesz be turistaskodni kicsit le is adhatod a cuccod egy csomagmegorzobe.