Oldala 2 of 2 ElsőElső 12
Eredmény 11 to 14 of 14

Topic: Vad menedék témabörze

Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Tetszik adás
    401
    218 tetsziket kapott 175.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló glassbox Hozzászólás megtekintése
    Úgy érzem témát kell nyitni a dolognak, mert túlságosan belekeveredik a BOL témába.

A cél itt egy olyan erdei, mezei, vagy gazos helyen menedék építése, ahol az ember meghúzhatja magát éjszakára biztonságban, és valamennyi élelmet, vizet el tud ott raktározni.

Nekem vad túrázáshoz volna szükségem az ország bizonyos pontjain ilyen stabil rejtekekre.
    A koncepció okán a sátrat kizárnám. Egy ötlet:

Csatolmány 4378
    eleve nehezen áthatolható gazos területre, ilyen fedéssel belül esetleg kis fa, vagy áttetszőlemezből építmény (esetleg pet-palackokból készített fal), esetleg rovarhálóval körbevéve. Belül fekhely, pár csomag ásványvíz, tartós élelem.

A környék felfedezése alatt használnám szabad apartmanként. Esetleg idővel tovább állnék egy másikhoz. Ha valaki felfedezi, maximum egy valódi apartman 1-2 éjszakás árát veszíteném el.

Komoly viták születtek már arról, hogy el lehet-e egyáltalán rejteni egy épületet a szabadban. (technikailag)
    Sokak szerint lehetetlen, például Bögre, mint fémkeresős mindenhol talál töltényeket, kupakokat. Sokak szerint elképzelhető, de nincs értelme.

A hajléktalanság nem jó téma, de nagyon jó esettanulmány, miszerint bárhol el lehet rejtőzni. Bárhol lehet házat építeni, és így is nagy port kavar, ha le kell bontanod.
    Megéri a befektetett energia egy ilyen menedékbe?

Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2016
    Tetszik adás
    25
    38 tetsziket kapott 18.topicban
    Az egész cucc, elfér egy hátizsákban, sőt, igazából majdnem két egész ember részére elég cucc is. Csatolok képeket is, csak nem tudom, hogy tudom kommentálni, ezért ide írom, le, hogy nekem mi vált be, a vadcampingben.DSC_0374.jpgDSC_0382.jpg
    5X4-es zőőccséges ponyva, gumipókkal, vagy spárgával kifeszítve háromszög alakban fák közé, kb 30 fokos dőléssel. Alatta a függőágy, ami a kis barna zacsi a kép közepén. hálózsák, takaró, esetleg, ha kurva hideg van, izolációs fólia. (még sosem volt kurva hideg) A dolognak viszont van néhány trükkje.
    1. Ha csak egy éjszakát akarsz vadulni, szinte semmi gond, csak, ha nem akasztod ki az eltörős, világítós rudat a kiépített táborod mellé, és elmész fáért, majd szürkületben nem találsz vissza, akkor nagyot tudsz szopni.
    2. A tűz, az kell. Tűz nélkül egy vadcamping, olyan, mintha otthon, az erkélyen aludnál. Viszont NE gyújts tüzet 5 méternél közelebb az alvóhelyedhez! (kivéve, ha direkt a melegítős megoldást csipázod.)
    3. Ha a mostani szituhoz igazodva tilosban alszom, de hideg lesz, csak nappal gyújtok tüzet, és az körbe teszem kövekkel. Amikor frankón áthevültek, beleteszem a pénzes zsákba, ami tűzálló. Azt a lábam közé veszem, be a hálózsákba, és egy kis folyadékot teszek rá, hogy párologjon, mert a száraz meleg, nem olyan hatásos, mint a párás.
    Nem nagyon hagyok nyomot, mert nem taposok le szinte semmit, a tüzet, még nappal eloltom, és elkaparom, álcázom a helyét, kb 15 perc alatt felállítom a "sátram", ha esik, ha fúj. Ha idegen, földjén megyek is át, nem kell attól tartanom, hogy visszafelé puskával vár.

3. A következő fórumozóknak tetszett Atyesz hozzászólása:

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Tetszik adás
    206
    643 tetsziket kapott 369.topicban
    Blog Entries
    1
    Idézet Eredeti hozzászóló Atyesz Hozzászólás megtekintése
    Az egész cucc, elfér egy hátizsákban, sőt, igazából majdnem két egész ember részére elég cucc is. Csatolok képeket is, csak nem tudom, hogy tudom kommentálni, ezért ide írom, le, hogy nekem mi vált be, a vadcampingben.DSC_0374.jpgDSC_0382.jpg
    5X4-es zőőccséges ponyva, gumipókkal, vagy spárgával kifeszítve háromszög alakban fák közé, kb 30 fokos dőléssel. Alatta a függőágy, ami a kis barna zacsi a kép közepén. hálózsák, takaró, esetleg, ha kurva hideg van, izolációs fólia. (még sosem volt kurva hideg) A dolognak viszont van néhány trükkje.
    1. Ha csak egy éjszakát akarsz vadulni, szinte semmi gond, csak, ha nem akasztod ki az eltörős, világítós rudat a kiépített táborod mellé, és elmész fáért, majd szürkületben nem találsz vissza, akkor nagyot tudsz szopni.
    2. A tűz, az kell. Tűz nélkül egy vadcamping, olyan, mintha otthon, az erkélyen aludnál. Viszont NE gyújts tüzet 5 méternél közelebb az alvóhelyedhez! (kivéve, ha direkt a melegítős megoldást csipázod.)
    3. Ha a mostani szituhoz igazodva tilosban alszom, de hideg lesz, csak nappal gyújtok tüzet, és az körbe teszem kövekkel. Amikor frankón áthevültek, beleteszem a pénzes zsákba, ami tűzálló. Azt a lábam közé veszem, be a hálózsákba, és egy kis folyadékot teszek rá, hogy párologjon, mert a száraz meleg, nem olyan hatásos, mint a párás.
    Nem nagyon hagyok nyomot, mert nem taposok le szinte semmit, a tüzet, még nappal eloltom, és elkaparom, álcázom a helyét, kb 15 perc alatt felállítom a "sátram", ha esik, ha fúj. Ha idegen, földjén megyek is át, nem kell attól tartanom, hogy visszafelé puskával vár.
    A kepeken nem lattam meg te se irtad, matracot nem is hasznalsz?

Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2016
    Tetszik adás
    25
    38 tetsziket kapott 18.topicban
    Ha a függőágyban alszom, nem. Ha máshol, akkor meg a felfújható tesco strandos gumimatracon. Az elfér a hálózsákban, és nem baj, ha hamar tönkremegy, mert olcsó. Gyorsan felfújom, és ha úgy adódna, még a cuccaimat is át tudnám úsztatni vele egy folyón. De volt már, hogy amikor faház menedékben aludtam, azt tettem be ajtónak, úgy fújt a szél. De most a téma az ideiglenes rejtett menedék volt. Én csak azt akartam szemléltetni, hogy lehet az hatékony, különösebb telepítés nélkül is.