Oldala 2 of 5 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 46

Topic: Gyümölcsfák

Nos nekem a legtöbben azt mondták, hogy első három évben nem nagyon fognak teremni a fák. Ennek ellenére a Redhaven őszibarackunk amit tavaly ősszel ültettünk szabadgyökerűen 8 szem gyümölcsöt hozott. A normál méret kétharmada ugyan, de ezzel arányosan a mag is kisebb, a gyümölcs húsa viszont nagyon finom! Lédús, savanykás, édes. Határozottan őszibarackíz.
    11836629_950749324968082_3789747163456190936_n.jpg
    Most leszedtük őket, így a fa is tanulhatott egy kicsit (ugyanis minden megmarad bennük állítólag) és őszig lesz még egy kis ideje fejlődni.
    Nagy Zoltán

Ádám Csaba
    Guest
    Van a tanya mögött egy kis erdő (40-50 fa)
    Bejön az őz a telekre és nem az erdőbe tisztogatja az agancsát, hanem a fél éves gyümölcsfán! Ősszel ültethetem újra!
    Ilyenkor még a Bambiból is fasírtot tudnék csinálni...

Ismerem ezt

Az ásványvizes flakonokat egyik oldalukon behasítod, aztán rádrótozod a kéregre. Tökéletes védelmet ad.
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.

Idézet Eredeti hozzászóló Ádám Csaba Hozzászólás megtekintése
    Van a tanya mögött egy kis erdő (40-50 fa)
    Bejön az őz a telekre és nem az erdőbe tisztogatja az agancsát, hanem a fél éves gyümölcsfán! Ősszel ültethetem újra!
    Ilyenkor még a Bambiból is fasírtot tudnék csinálni...
    A facsemetéket körbe kell rakni friss lócitrommal, sem a vad, sem a ló nem dörgölőzik utána hozzá.

A komámnál a NATO drót (tudom, szalag...) meg a szögesdrót jött be a fákra lazán rácsavarva.

Idézet Eredeti hozzászóló fater.lajos Hozzászólás megtekintése
    A komámnál a NATO drót (tudom, szalag...) meg a szögesdrót jött be a fákra lazán rácsavarva.
    Hát, ahol lósz.r sincs, ott marad a nato-drót

Ádám Csaba
    Guest
    Ha a fa (jonagond alma) teljes kerületén, 15-20 cm hosszon sérült a kérge, akkor annak reszeltek vagy meg lehet menteni valamivel? (Sebkezelővel bekenni, bekötni, stb.)

Ádám Csaba
    Guest
    Tavaszi ültetésű meggyfám termett két szem gyümölcsöt! Büszkén mutogattam mindenkinek, erre megette valaki, amikor nem voltam ott...

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Tavaszi ültetésű meggyfám termett két szem gyümölcsöt! Büszkén mutogattam mindenkinek, erre megette valaki, amikor nem voltam ott...
    Lehet hogy inkább egy seregély gyűrte be azt a két szem meggyet.
    Oda vannak a meggyért és a cseresznyéért.

Ha a fa (jonagond alma) teljes kerületén, 15-20 cm hosszon sérült a kérge, akkor annak reszeltek vagy meg lehet menteni valamivel? (Sebkezelővel bekenni, bekötni, stb.)
    Ha mély a sérülés, ki fog száradni a fa.
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.