Oldala 2 of 2 ElsőElső 12
Eredmény 11 to 19 of 19

Topic: Gyermekvállalás nehézségei és megoldásai

Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Az államokban olyan drága egy szülés, hogy bele se merek gondolni hogy mi lenne ha...

37.227 dollár. Még a fele összeget se láttam soha egyben. A fele pénz se volt soha a számlámon. Elég egy kis komplikáció és jöhet a csődeljárás a kórházi számla miatt.

Arra kíváncsi lennék hogy a hajléktalanok, a nagyon szegények, a segélyből élők és az illegális bevándorlók miből fizetik ki ezeket a mérhetetlen összegeket.
    Én igazából arra lennék kíváncsi, hogy egyáltalán mi kerülhet ennyibe egy szülésen? Gondolom akinek van tb-je, annak ez benne van az árban.

Idézet Eredeti hozzászóló gyűjtögető Hozzászólás megtekintése
    Én nem értek a gyerekekhez de ha ilyen szinten nincsen eü meg halott az ellátás gondolok itt tápszerre főleg de igazából minden hiány cikk lesz akkor érdemes beruházni egy kecskére, az olvasottak alapján filléres a tartása és ha nagyon úgy van eg panel erkélyen eltarthatod. Habár nem tudom hogy mennyire ehet egy újszülött kecsketejet de biztos jobban fogja tolerálni mint az abált szalonnát :-)
    A kecsketej károsságáról a fránya brit tudósok sok mindent állítanak...de hazudnak a nyomorultak.
    Nem lehet egy napon említeni a tehéntejjel. Kis feles kecsketej a gyereknek nem árt! (persze szalonna után!)
    Én nem piszkálnám az oroszokat!

Idézet Eredeti hozzászóló Scabiosa Hozzászólás megtekintése
    Engem nagyjából minden érdekel a témával kapcsolatban, az első kérdésem pedig a csecsemők gondozásához kapcsolódik. Tegyük fel, hogy nem igazán létezik már a ma megszokott eü. ellátás, ennek ellenére a szülés komplikációmentes volt, de sem anyatej nem termelődik, sem tejpótló-tápszer nem áll rendelkezésre. Mi a legalkalmasabb egy baba táplálására ilyen helyzetben?
    anyatej híján sem kell feltétlenül elpusztulnia a babának, délamerikában sok helyen összetört avokádót adnak a gyereknek, ha nincs pénz kajára és nincs tej sem. persze Mo-n ha összeomlás van, akkor avokádó sincs, ideig-óráig el lehet lenni cukros vízen, szétfőtt rizsen vagy más gabonafélén. plusz van egy természeti csoda, hogy a nem szoptató nő is képes a szoptatásra valahogy ha van éhező baba a közelben (bár erre azért nem alapoznám a saját gyerekem táplálását). Plusz ott vannak az állatok tejei, a tehén vagy kecsketej is jobb, mint a forralt víz.

De azért - a baba korától függően - igen jó esély van az elvesztésére, tekintettel az éppen fejlődő immunrendszerre, és az összeomláskori higiéniás szint csökkenésére. A járványok mellett a csecsemőhalandóság is azonnal megugrana összeomlás esetén, különösen akkor ha a baba még nem kapta meg a kezdő oltásait.

Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    37.227 dollár. Még a fele összeget se láttam soha egyben. A fele pénz se volt soha a számlámon. Elég egy kis komplikáció és jöhet a csődeljárás a kórházi számla miatt.

Arra kíváncsi lennék hogy a hajléktalanok, a nagyon szegények, a segélyből élők és az illegális bevándorlók miből fizetik ki ezeket a mérhetetlen összegeket.
    jó kérdés. nálunk kb. háromezer dollár lett volna, de mi jogosultak vagyunk az eü ellátásra így nem kellett fizetni egy centet se szerencsére.

a bevándorlóknak meg food stampon élőknek meg kifizeti az obamacare (vagyis az adózók) gondolom

angliaban sem kell fizetni a szulesert, meg halapenzt se kell adni a dokinak
    ha dolgozol es fizeted az adot van egeszsegugyi biztositasod is ami a szules korhazi koltsegeire is kiterjed.

Ismerek egy idős hölgyet. Mikor ő született, a családjának igeny hányattatott sorsa volt. Nem volt anyatej, tehéntejre allergia jött. A közeli étteremből vitték minden nap neki a hal ikrát és folyós pempővé főzve az volt a tápláléka. Úgy látszik, ez működik.
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.

Ádám Csaba
    Guest
    Ahonnan hordom a kecsketejet, ott van egy állatgondozó férfi, aki kecsketejen nőtt fel, mert az annyának nem volt teje. Elég egészségesnek néz ki! A kecsketej antiallergén, így a tejérzékenyek is ihatják. Én azt adnék a gyereknek ha nem lenne semmi étel a számára.

A rokonságban az egyik kislányt tejbegrízzel táplálták anyatej helyett csecsemőkorában. Ma már 10 éves és kutyabaja. Szóval ez is működik. Ők tehéntejet használtak, de a kecsketej jobbnak tűnik. Előbb is adható utóbbi a gyereknek, mint a tehéntej, úgy tudom.
    "A boldogság a saját útját járó ember nyugalma"

Nagyanyáink megoldása a köménymagleves/lebbencsleves, de szerintem nem kéne erőltetni. Másik ismert módszer a felezett/feles tej. Vízzel+cukorral kell tuningolni a tehéntejet, azt hiszem fele tej-fele víz+kávéskanál cukor az arány. De ez tehéntejre vonatkozik, kecsketejről még nem olvastam. Miből adnátok a babának? ( a túlélőfelszerelésben gondolom nincs cumisüveg). Svéd itatópohár az új trend, prepper szülőknek ideális, később másra is lehet használni.