Oldala 2 of 2 ElsőElső 12
Eredmény 11 to 18 of 18

Topic: Gyermekvállalás nehézségei és megoldásai

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    38
    1,017 tetsziket kapott 558.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Az államokban olyan drága egy szülés, hogy bele se merek gondolni hogy mi lenne ha...

37.227 dollár. Még a fele összeget se láttam soha egyben. A fele pénz se volt soha a számlámon. Elég egy kis komplikáció és jöhet a csődeljárás a kórházi számla miatt.

Arra kíváncsi lennék hogy a hajléktalanok, a nagyon szegények, a segélyből élők és az illegális bevándorlók miből fizetik ki ezeket a mérhetetlen összegeket.
    Én igazából arra lennék kíváncsi, hogy egyáltalán mi kerülhet ennyibe egy szülésen? Gondolom akinek van tb-je, annak ez benne van az árban.

Senior Member Lekvár's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Vas megye
    Tetszik adás
    899
    559 tetsziket kapott 231.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló gyűjtögető Hozzászólás megtekintése
    Én nem értek a gyerekekhez de ha ilyen szinten nincsen eü meg halott az ellátás gondolok itt tápszerre főleg de igazából minden hiány cikk lesz akkor érdemes beruházni egy kecskére, az olvasottak alapján filléres a tartása és ha nagyon úgy van eg panel erkélyen eltarthatod. Habár nem tudom hogy mennyire ehet egy újszülött kecsketejet de biztos jobban fogja tolerálni mint az abált szalonnát :-)
    A kecsketej károsságáról a fránya brit tudósok sok mindent állítanak...de hazudnak a nyomorultak.
    Nem lehet egy napon említeni a tehéntejjel. Kis feles kecsketej a gyereknek nem árt! (persze szalonna után!)
    Én nem piszkálnám az oroszokat!

3. A következő fórumozóknak tetszett Lekvár hozzászólása:

Senior Member pappito's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2014
    Tetszik adás
    273
    290 tetsziket kapott 145.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Scabiosa Hozzászólás megtekintése
    Engem nagyjából minden érdekel a témával kapcsolatban, az első kérdésem pedig a csecsemők gondozásához kapcsolódik. Tegyük fel, hogy nem igazán létezik már a ma megszokott eü. ellátás, ennek ellenére a szülés komplikációmentes volt, de sem anyatej nem termelődik, sem tejpótló-tápszer nem áll rendelkezésre. Mi a legalkalmasabb egy baba táplálására ilyen helyzetben?
    anyatej híján sem kell feltétlenül elpusztulnia a babának, délamerikában sok helyen összetört avokádót adnak a gyereknek, ha nincs pénz kajára és nincs tej sem. persze Mo-n ha összeomlás van, akkor avokádó sincs, ideig-óráig el lehet lenni cukros vízen, szétfőtt rizsen vagy más gabonafélén. plusz van egy természeti csoda, hogy a nem szoptató nő is képes a szoptatásra valahogy ha van éhező baba a közelben (bár erre azért nem alapoznám a saját gyerekem táplálását). Plusz ott vannak az állatok tejei, a tehén vagy kecsketej is jobb, mint a forralt víz.

De azért - a baba korától függően - igen jó esély van az elvesztésére, tekintettel az éppen fejlődő immunrendszerre, és az összeomláskori higiéniás szint csökkenésére. A járványok mellett a csecsemőhalandóság is azonnal megugrana összeomlás esetén, különösen akkor ha a baba még nem kapta meg a kezdő oltásait.

Senior Member pappito's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2014
    Tetszik adás
    273
    290 tetsziket kapott 145.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    37.227 dollár. Még a fele összeget se láttam soha egyben. A fele pénz se volt soha a számlámon. Elég egy kis komplikáció és jöhet a csődeljárás a kórházi számla miatt.

Arra kíváncsi lennék hogy a hajléktalanok, a nagyon szegények, a segélyből élők és az illegális bevándorlók miből fizetik ki ezeket a mérhetetlen összegeket.
    jó kérdés. nálunk kb. háromezer dollár lett volna, de mi jogosultak vagyunk az eü ellátásra így nem kellett fizetni egy centet se szerencsére.

a bevándorlóknak meg food stampon élőknek meg kifizeti az obamacare (vagyis az adózók) gondolom

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Tetszik adás
    202
    634 tetsziket kapott 364.topicban
    Blog Entries
    1
    angliaban sem kell fizetni a szulesert, meg halapenzt se kell adni a dokinak
    ha dolgozol es fizeted az adot van egeszsegugyi biztositasod is ami a szules korhazi koltsegeire is kiterjed.

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    522
    718 tetsziket kapott 416.topicban
    Ismerek egy idős hölgyet. Mikor ő született, a családjának igeny hányattatott sorsa volt. Nem volt anyatej, tehéntejre allergia jött. A közeli étteremből vitték minden nap neki a hal ikrát és folyós pempővé főzve az volt a tápláléka. Úgy látszik, ez működik.
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.

8. The Following 4 Users Say Thank You to Zacskóbicska For This Useful Post:

Ádám Csaba
    Guest
    Ahonnan hordom a kecsketejet, ott van egy állatgondozó férfi, aki kecsketejen nőtt fel, mert az annyának nem volt teje. Elég egészségesnek néz ki! A kecsketej antiallergén, így a tejérzékenyek is ihatják. Én azt adnék a gyereknek ha nem lenne semmi étel a számára.

10. The Following 2 Users Say Thank You to Ádám Csaba For This Useful Post:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    321
    395 tetsziket kapott 154.topicban
    A rokonságban az egyik kislányt tejbegrízzel táplálták anyatej helyett csecsemőkorában. Ma már 10 éves és kutyabaja. Szóval ez is működik. Ők tehéntejet használtak, de a kecsketej jobbnak tűnik. Előbb is adható utóbbi a gyereknek, mint a tehéntej, úgy tudom.
    "A boldogság a saját útját járó ember nyugalma"

12. A következő fórumozóknak tetszett Kamionos hozzászólása: