Oldala 3 of 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 31

Topic: Gyermekvállalás nehézségei és megoldásai

Senior Member szöged's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2013
    Lakhely
    Hódmezővásárhely
    Thumbs Up
    Received: 4
    Given: 0

0 Not allowed!
    felmerült bennem a kérdés:
    az afrikai szegény földművesek ezt a kaka-pisi dolgot miként oldják meg, mikor egész nap az anyjára van kötve a gyerek egy kendőben?

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Thumbs Up
    Received: 36
    Given: 9

0 Not allowed!
    Van ilyen pelenkamentes irány a nyugati világban is, asszem egy ausztrál (városi) nőről olvastam, hogy, ha nem szokja meg a gyerek (és a szülő) a pelenkát, akkor kialakul (nagyon hamar, értsd pár befosás) kettejük között egy rendszer, hogy a szülő észreveszi, hogy mikor jön a cucc és tud intézkedni. Na lehet, hogy nem megy olyan helyre, ahol nagyon messze lenne az elfogadható megoldásokról, de lehet, hogy csak ritmizálja a nagybevásárlást, vagy ilyesmit. Ezt utóbbi a természeti népeknél nem gond.

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up
    Received: 16
    Given: 1

0 Not allowed!
    Felénk az 1960-as években még a kis gyerekek falun pendelyben jártak. Az olyan alul nyitott ing féle, amiből alul minden kihullhat. Na, az pelenka nélküli megoldás. Az udvaron jó... De ezt a ruhát kb három éves korig hordták... Az akkori időszak nagy csóróság volt. Pelenkát csak addig használtak, míg a gyerek elindult, aztán meg ha nagyon muszáj volt.
    Amit leírtál, abban én nem hiszek, hogy működik!
    Last edited by fater.lajos; 04-24-2018 at 11:06 AM. Indoklás: Elírtam meg kimaradt

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 25

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló st.jimmy Hozzászólás megtekintése
    Van ilyen pelenkamentes irány a nyugati világban is, asszem egy ausztrál (városi) nőről olvastam, hogy, ha nem szokja meg a gyerek (és a szülő) a pelenkát, akkor kialakul (nagyon hamar, értsd pár befosás) kettejük között egy rendszer, hogy a szülő észreveszi, hogy mikor jön a cucc és tud intézkedni. Na lehet, hogy nem megy olyan helyre, ahol nagyon messze lenne az elfogadható megoldásokról, de lehet, hogy csak ritmizálja a nagybevásárlást, vagy ilyesmit. Ezt utóbbi a természeti népeknél nem gond.
    hat nem tudom, meddig tart egy gyereket bilire nevelni? gyereke valogatja de tuti nem egy ket beszaras hanem annal sokkal tobb ido. raadasul a bilire szoktatas olyan 3 eves kor korul van ha jol emlekszem. egy kis bebi semennyire se kepes jelezni, hogy dolog van, csak jon. a szulo max csak azt latja, veszi eszre, hogy mar folyamatba van a dolog (nyom a gyerek meg vorosodik a feje). arra nem lehet elore felkeszulni csak utolag reagalni.

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    nem biliről volt szó a cikkben, csap, vagy wc, fölétartja az anya a csecsemőt, ilyesmit írtak.
    lehet, hogy kamu, de nem becsülném alá az anya-gyermek kapcsolatot 2 napos babánál sem...

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    nem biliről volt szó a cikkben, csap, vagy wc, fölétartja az anya a csecsemőt, ilyesmit írtak.
    lehet, hogy kamu, de nem becsülném alá az anya-gyermek kapcsolatot 2 napos babánál sem...
    a bilis peldat azert irtam mert akkor mar nagyobbak a gyerekek 2-3 ev koruliek akkor mar inkabb kepesek elore jelezni, hogy dolog van.
    egy par hetes-honapos bebi ilyesmire keptelen, csak azt latod rajta amikor mar dolgozik
    azt meg, hogy az anyuka elore megerzi, hogy 3-2 perc mulva szarik a gyerek nagyon nehezen tudom elhinni. megvan valahol ez a cikk, ide tudnad linkelni, kivancsi vagyok ra?

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    ez lehet az eredeti talán:
    https://www.kidspot.com.au/baby/baby...33d7749e9acf7?

elég jó a fordítás/átirat szerintem:
    http://www.borsonline.hu/aktualis/pe...ermeket/128351

Senior Member BragBOL's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Thumbs Up
    Received: 5
    Given: 0

0 Not allowed!
    Csak én emlékszek a kellemetlen tapintású/szagú gumipelenkára? XD

De úgy tudom lehet kapni nadrágot amibe lehet cseréni betétet, azt hiszem mosható betét is van tán hozzá ?
    Semmit a szemnek!
    Mindent a természetnek!

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    ez lehet az eredeti talán:
    https://www.kidspot.com.au/baby/baby...33d7749e9acf7?

elég jó a fordítás/átirat szerintem:
    http://www.borsonline.hu/aktualis/pe...ermeket/128351
    elolvastam es meg a felesegemmel is megvitattuk es arra a megallapitasra jutottunk, hogy mi maradunk a pelenkanal.
    amit az anyuka is irt a cikkben, hogy azert eleg sokszor van az, hogy nem olvassa a jeleket es szarik a gyerek epp ahol van, meg azt se tartom eleg higenikusnak, hogy mosdokagylo fole tartja a gyereket, foleg nyilvanos helyen.
    na mindegy ez az o dolga, mi maradunk a pelenkanal.

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    megértem, majd amikor eljön az ideje, akkor jobban utánaolvasok ennek a dolognak és aztán döntünk róla, hogy érdemes-e vele kísérletezni