Oldala 1 of 4 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 40

Topic: Elektronika nélküli navigáció, iránytű

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 13

0 Not allowed!

Elektronika nélküli navigáció, iránytű

Sziasztok .
    Ki milyen típusú és márkájú iránytűt , tájolót használ ?
    Magyarországról utm térképe nincs véletlenül valakinek , nyomtataható formában ?

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Thumbs Up
    Received: 3
    Given: 0

0 Not allowed!
    Legprecízebb tájolónak mai napig a Bezard rendszerű tájolókat tartom. Nekem is sokáig MOM 39/49M tájolóm volt. Ugyan az lett a baja mint amit másoknál is láttam: a tű beszorult, a szelencébe buborék került. Most a hátizsákban egy egyszerű plexi laptájoló lapul, a hátizsák hevederén pedig egy karibineres decatlonos tájoló fityeg. Az egyik a pontossághoz, másik a gyorsasághoz.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2014
    Thumbs Up
    Received: 4

0 Not allowed!
    Nekem sincs semmi extra.
    Egy egyszerű akkor 1300 ft-os laptájoló.
    Tájékozódás gyakorlásához szerintem ideális.

Pityubá
    Guest

0 Not allowed!
    Javasolt Bezard rendszerű tájoló használata, akinek van üzemképes MOM-os tükrös az nagyon jó.
    Nékem US katonai kivitel van, olajcsillapítású, célzószállal/horonnyal/nagyítóval (a könnyebb leolvasáshoz)
    Használható: oldalmetszéshez, hátrametszéshez. Oldalán vonalzó térképen irányszög kijelöléshez. Masszív fém szerkezet.
    Kézi tájoló használata aki még nem ismerné: http://users.atw.hu/zegikereszteny/L...ajekozodas.doc Tessék megtanulni gyakorolni.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Thumbs Up
    Received: 3

0 Not allowed!
    tájoló.jpg
    Ezt a képet csak azért raktam be, hogy ilyet ne vegyetek!
    Egy gyenge pillanatomban vettem ilyet a sérült MOM leváltására. Később ugrott be, hogy hiába a vonalbeosztás meg a nézőke, ha a mért szöget nem tudod átvinni a térképre. Mivel nincs egyenes, vonalzóként illeszthető talpa, a térkép lapján nincs mivel illeszteni.
    Rossz vétel volt.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 13

0 Not allowed!
    Tükrös vagy sima laptájolóban gondolkodom , az us katonai másolat , buborékos lett , szintúgy , gagyi szarokba sikerült belefutnom .

Pityubá
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Laci Hozzászólás megtekintése
    Tükrös vagy sima laptájolóban gondolkodom , az us katonai másolat , buborékos lett , szintúgy , gagyi szarokba sikerült belefutnom .
    Nos én az eredeti US gyártmányról tettem fel képet ezt kell megvenni, nem a Kínai kópiát. Egyértelműen látszik az eredete, Kínain nincs felirat.

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 9

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Laci Hozzászólás megtekintése
    Attól, hogy buborékos nem kell félni. Attól az még továbbra is jól működik, a buborék legfeljebb esztétikai hiba, ha téged zavar. Legfeljebb vízmértéknek is használhatod

Nekem sok tájolóm van, egyik sem ment tönkre még. Van buborékos MOM tájolóm, akkor is buborékos volt, amikor együtt szívtunk vele a Hadseregnél. Az a legprecízebb és kiválóan működik. A leggyakrabban a Pityubá által bemutatottat használtam a múlt évig, mert kényelmesebben fér el a zsebben és közelre rosszabbul látok, olvasó szemüveg kéne a MOM-hoz. Onnan áttértem egy másik, réz házas, zsebóraszerű, szintén folyadékcsillapításos kínai képződményre, korábban feltettem a fórumra a képét. Egyetlen negatív tapasztalatom volt vele. Annyira erős a mágnese, hogy a 10 m széles híd közepén állva megzavarta a híd vas korlátja Viszont a gyorsasága éppen az erős mágnes miatt kiváló. És nincs horror ára.
    Megjegyzem, a tájoló nem a buboréktól megy tönkre, hanem a dobálástól, vagy az irányt mutató nyílt tartó tüske gyenge anyagminőségéből származó kopásától.

Pityubá
    Guest

0 Not allowed!
    Nos tudjátok-é mi is az a bizonyos csillapító folyadék az iránytűben ?
    Nem fagy be, keni a tengelyt, nem engedi rozsdásodni a belsejét.
    A vízmérték nem is rossz 5 let.

Senior Member mzperiksz's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2014
    Lakhely
    Budapest
    Thumbs Up
    Received: 2

0 Not allowed!
    Petroleum
    Idézet Eredeti hozzászóló Pityubá Hozzászólás megtekintése
    Nos tudjátok-é mi is az a bizonyos csillapító folyadék az iránytűben ?
    Nem fagy be, keni a tengelyt, nem engedi rozsdásodni a belsejét.
    A vízmérték nem is rossz 5 let.