Oldala 4 of 4 ElsőElső ... 234
Eredmény 31 to 40 of 40

Topic: Elektronika nélküli navigáció, iránytű

Idézet Eredeti hozzászóló Alpha Hozzászólás megtekintése
    Sikerült beszereznem egy MOM 39/49-et. Nagyon jó kis cucc. Most szedegetem elő a régi jegyzeteimet, valamikor tanultunk szögeléssel iránymeghatározást. Fel akarom eleveníteni.
    Miért jó ez a típusú tájoló?

Idézet Eredeti hozzászóló GAZDA Hozzászólás megtekintése
    Miért jó ez a típusú tájoló?
    Eddig csak egy sima csillapítás nélküli műanyag házas iránytűt használtam. Arra jó volt, hogy hozzávetőlegesen megállapítsan az irányt. A MOM tájoló csillapított, fém házas, masszív, forgógyűrűs, kémlelős, tükörrel felszerelt masina. Ahogy írtam korábban, ezzel nem csak egy sima északi irányt határozhatunk meg, hanem szögeltérést és akár kiszögelhetünk is vele.
    Szeretném megtanulni magabiztosan használni terepen.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Szerintem ezek a bezárd rendszerű MOM tájolók a legjobbak, legpontosabbak a piacon. Nekem az amerikai lencsés tájoló nagyon nem jön be. Valószínűleg a szemem (szemlencsém) nem passzol a tájolóhoz, nekem nem jön be élesen a leolvasás. A MOM-mal nincs ilyen gond. Tisztán egyértelmően leovasható a skálája.

Idézet Eredeti hozzászóló Bowman Hozzászólás megtekintése
    Szerintem ezek a bezárd rendszerű MOM tájolók a legjobbak, legpontosabbak a piacon. Nekem az amerikai lencsés tájoló nagyon nem jön be. Valószínűleg a szemem (szemlencsém) nem passzol a tájolóhoz, nekem nem jön be élesen a leolvasás. A MOM-mal nincs ilyen gond. Tisztán egyértelmően leovasható a skálája.
    Nem igazán. Legjobb a piacon a silva 54
    http://multinavigator.hu/termek.php?id=262
    Egyxébként a SAS is csak sima átlagos silva 4 használt a fegyverre ragasztva.
    Az acélnál senki nem keményebb, az ólomnál senki nem gyorsabb....

Nekem az amcsi beválna , de az eredeti arany áron megy , a másolatokból meg csak gagyi akadt a kezembe . Tükrös laptájolót használok .

Nem gond hogy vonásban kell számolnod?

Ha tudod melyik vonásba számolsz akkor nem... (GON, 6000, 6400, stb)

https://hu.wikipedia.org/wiki/Sz%C3%...%A9rt%C3%A9kek

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Saját videó.

Cammenga Olive Drab foszforeszkáló iránytű

Az ebay-en pár 100 Ft-ért lehet kapni. Én sok éve haználom, semmi baja, megbízható utitárs. Természetesen folyadék csillapítású. Nekem még nem fagyott be, egyébként is könnyen befér a zsebbe.

tájoló.jpg
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.

Nobile Sarki expedícióján is bejött a folyadék csillapítás. A léghajó lezuhanása után megitták a benne lévő alkoholt...