Oldala 3 of 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 40

Topic: Elektronika nélküli navigáció, iránytű

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 4
    Given: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló fixy007 Hozzászólás megtekintése
    Folyadéktöltéű, de hogy mi lenne az azt nem tudom!
    A MOM-ban ha jól emlékszem, glicerin, vagy etilén glikol van. Én már láttam olyat, hogy befagyott, ezért hidegben katonaként mindig a nadrágzsebben hordtuk. Igaz, a szelencét nem nyomta szét. Szerintem az újabbakban szilikon, vagy szintetikus olaj van. Az amerikai katonai (Pityubá féle) újabb verziójában a csillapító folyadékban radioaktív trícium is van, ami teljes és tartós sötétségben is évtizedekig megvilágítja a tájolót. Elvileg néhány tízezerért beszerezhető, de nem biztos, hogy Magyarországon ez el fog jutni a megrendelőhöz, mert a vámosok megijednek a radioaktív felirattól.

Senior Member fixy007's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2013
    Lakhely
    J-N-SZ megye
    Thumbs Up
    Received: 0

0 Not allowed!
    Köszönöm a részletes leírást, most kíváncsiságból bedobtam a fagyasztóba. Folyamatosan figyelem, kiderül hogy reagál a hidegre!

Pityubá
    Guest

0 Not allowed!
    Anno a gengszterváltás előtt, itt Zegen is gyártották a MOMban és az ott dolgozóktól hallottam, hogy terpentint tettek bele, véletlenül pottyant belőle a kerítésen kívülre is, meg a lőtéri távcsőből is.
    Denszesz nem fagyott volna bele. Viszont a terpentin besűrűsödik a hidegben.
    Hát innen van az infó, én ugyan egyet sem szedtem szét nem is törtem el.

Senior Member mzperiksz's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2014
    Lakhely
    Budapest
    Thumbs Up
    Received: 1

0 Not allowed!
    Az én tájolómban(Cammenga) is van trícium cső(sőt az órámban is), és a vámosok nem igazán foglalkoztak vele. Mikor megjött rámértem, és nem volt kimutatható sugárzása
    Viszont a Cammenga tájoló induktív csillapítású, amiben olaj van az hamisítvány

Idézet Eredeti hozzászóló Zacskóbicska Hozzászólás megtekintése
    A MOM-ban ha jól emlékszem, glicerin, vagy etilén glikol van. Én már láttam olyat, hogy befagyott, ezért hidegben katonaként mindig a nadrágzsebben hordtuk. Igaz, a szelencét nem nyomta szét. Szerintem az újabbakban szilikon, vagy szintetikus olaj van. Az amerikai katonai (Pityubá féle) újabb verziójában a csillapító folyadékban radioaktív trícium is van, ami teljes és tartós sötétségben is évtizedekig megvilágítja a tájolót. Elvileg néhány tízezerért beszerezhető, de nem biztos, hogy Magyarországon ez el fog jutni a megrendelőhöz, mert a vámosok megijednek a radioaktív felirattól.

Pityubá
    Guest

0 Not allowed!
    Nabakker akkor amit én vettem az nagyon ügyes koppintás, nem világít magától, nem tudtam a világító töltetről.
    Meg voltam róla győződve, hogy eredeti. Nem is ért többet mint amit kifizettem érte. Most füstölgök magamban....
    Persze azért lehet használni csakígy már nem olyan szép a menyasszony. Pontosnak tűnik, sokáig világít ha lámpával feltöltöm.

Itt van az eredeti leírása: Cammenga 3H (Tritium) Lensatic compass - amerikai katonai tájoló

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 4

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Pityubá Hozzászólás megtekintése
    Nabakker akkor amit én vettem az nagyon ügyes koppintás, nem világít magától, nem tudtam a világító töltetről.
    Meg voltam róla győződve, hogy eredeti. Nem is ért többet mint amit kifizettem érte. Most füstölgök magamban....
    Persze azért lehet használni csakígy már nem olyan szép a menyasszony. Pontosnak tűnik, sokáig világít ha lámpával feltöltöm.

Itt van az eredeti leírása: Cammenga 3H (Tritium) Lensatic compass - amerikai katonai tájoló
    Attól az lehet eredeti, a tríciumos az újabb gyártmány, de évtizedekig ment az, amit Te vettél. (Nekem is ilyen van.)
    Mzperiksznek is válaszolom, a tríciumot csak speciális laboratóriumi módszerrel tudod mérni, kézi műszerrel lehetetlen. Az csak akkor okozhat gondot, ha kiszabadul a zárt rendszerből és a szervezetbe jut.

Pityubá
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló fixy007 Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a részletes leírást, most kíváncsiságból bedobtam a fagyasztóba. Folyamatosan figyelem, kiderül hogy reagál a hidegre!
    Hahó vedd ki a tájolót a hűtőszekrényből ha még nem késő.
    Nos megfagyott a folyadék ?

Senior Member fixy007's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2013
    Lakhely
    J-N-SZ megye
    Thumbs Up
    Received: 0

0 Not allowed!
    A folyadék nem fagyott meg, a tájoló -22 fokra lehűtve is működik. Az enyémben egy minimális légbuborék volt az elejétől(én kínából vettem utánna láttam a Bladeshop-nál), ez a buborék nagyobb lett, de felmelegedés után összezsugorodott.
    Így nézett ki a kivételkor:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Thumbs Up
    Received: 13
    Given: 40

0 Not allowed!
    Tegnap akadt a kezembe egy érdekes kis kütyü. Nem bírtam otthagyni
    Egy gyufás skatulyánál 2-3cm-el hosszabb keki zöld dobozka, bele van építve hőmérő, páratartalom mérő, led lámpa, nagyító vonalzó(3cm), vízi mérték, iránytű, fém tükör, olyan tájoló szerűen, de jelezni is, síp, tűzgyújtó (még működik is)
    Majd lefényképezem alkalmasint, ha érdekel valakit.
    Ha be akarsz verni egy szeget, nem kell a felhajtás és a hűhó,
    fogd a kalapácsot és üsd a r..adt szeget még be nem megy!

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 38
    Given: 3

0 Not allowed!
    Sikerült beszereznem egy MOM 39/49-et. Nagyon jó kis cucc. Most szedegetem elő a régi jegyzeteimet, valamikor tanultunk szögeléssel iránymeghatározást. Fel akarom eleveníteni.