Oldala 1 of 16 12311 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 158

Topic: Társadalomtervezés - Közösségépítés felsőfokon

Senior Member BragBOL's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Thumbs Up
    Received: 4
    Given: 0

0 Not allowed!

Lightbulb Társadalomtervezés - Közösségépítés felsőfokon

Itt mindenki kiöntheti magából saját elméletét, ideálját az ideálisnak, vagy működőképesnek vélt társadalomról és összegyúrhatunk valamit belőlük
    Semmit a szemnek!
    Mindent a természetnek!

Senior Member Daniui's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 0

0 Not allowed!
    Én bevallom eddig még tisztán csak azt látom, hogy a kapitalizmus alapjaiban rossz. Még a saját nézetem fejlesztésén dolgozom és még el is fog tartani egy ideig.
    De az alapelvek amik mentén gondolkodok azokat már nagyrészt megfogalmaztam.

- pozitív (szociál) racionalizmus
    - globális összefogás
    - kapitalizmus OFF
    - technológia maximális kihasználása
    - emberközpontúság valójában
    - a politikai rendszerről csak elképzelésem van, de olyan eshetőség is szóba jöhet hogy nem kell politikai irányítás, amint működőképes a rendszer
    - erőszak MENTESSÉG, vicces mi?!

Gyakorlati kivitelezés szempontjából nagyon fontos a propaganda, szervezés, vezető képzés. Kiemelve a média részleget az újságíró, előadó, marketinges szakemberek képzése, első időkben a legfontosabb, de később sem értékelődik le. És nagyon fontos egy racionalista munkacsoport létrehozása, akik leteszik az ideológia alapjait és tökélyre fejlesztik az elméletet. Ezután kerül tovább a média csoporthoz az anyag. Aztán a hívek és tagok gyűjtése a feladat, aztán globálisan a helyi csoportok kialakítása.

Szívesen veszem az építő jellegű kritikát kell, ahhoz hogy megtaláljam az utam...
    "Nem tudunk mindent megtenni azonnal, de azonnal tudunk tenni valamit."

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    Az ideális társadalom...
    ..mindenki annyit tanul dolgozik,fogyaszt amennyit akar,bármit megtehet amit akar,senki nem felelős semmiért és törvények híján nem is felelősségre vonható..mindenki ott él akol akar..az egyénre rá van bízva dolgozik e,fizet e bármit a közösbe..végeláthatatlan búza mezők,a legelőkön kövér tehénkék,mosolygós gyümölcsök a kosárkákba és fehér ruhás ,nevető emberek énekelnek a virágok között...
    A működőképes ttársadalom...központilag mindenkinek meg van mondva képességeihez viszonyítva mit és mennyit dolgozzon,tanuljon..kemény törvényekkel és megfigyeléssel az emberek korlátozva vannak a bűncselekmények ,devianciák teljes visszaszorítása miatt..mindenkitől el van vonva az a pénz ami az irányításhoz és a közösségi,jóléti intézmények fenntartásához szükséges...vannak jogok..úgymint enni,lakni,dolgozni,szabadság alatt ill hétvégén,rekreáció a munkaképesség megőrzésére,jog van családot alapítani és a központi irányítás által jóváhagyott gyermeket szülni....kötelességek....dolgozni,adózni,szombato n ingyenes közmunka,vasárnap kötelező családi program,a környezetben ha kihágás van jelenteni kell,az irányított szabadság alatt kötelező nyaralás a családdal...
    ...az idősek azonos ellátásban részesülnek,az anyagi különbségek teljes megszüntetése,
    Mielőtt őrülten elkezded ütni a billentyűzetet ..gondold át !

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Given: 42

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Daniui Hozzászólás megtekintése
    Én bevallom eddig még tisztán csak azt látom, hogy a kapitalizmus alapjaiban rossz. Még a saját nézetem fejlesztésén dolgozom és még el is fog tartani egy ideig.
    De az alapelvek amik mentén gondolkodok azokat már nagyrészt megfogalmaztam.

- pozitív (szociál) racionalizmus
    - globális összefogás
    - kapitalizmus OFF
    - technológia maximális kihasználása
    - emberközpontúság valójában
    - a politikai rendszerről csak elképzelésem van, de olyan eshetőség is szóba jöhet hogy nem kell politikai irányítás, amint működőképes a rendszer
    - erőszak MENTESSÉG, vicces mi?!

Gyakorlati kivitelezés szempontjából nagyon fontos a propaganda, szervezés, vezető képzés. Kiemelve a média részleget az újságíró, előadó, marketinges szakemberek képzése, első időkben a legfontosabb, de később sem értékelődik le. És nagyon fontos egy racionalista munkacsoport létrehozása, akik leteszik az ideológia alapjait és tökélyre fejlesztik az elméletet. Ezután kerül tovább a média csoporthoz az anyag. Aztán a hívek és tagok gyűjtése a feladat, aztán globálisan a helyi csoportok kialakítása.

Szívesen veszem az építő jellegű kritikát kell, ahhoz hogy megtaláljam az utam...
    Nekem erről ez a film jutott eszembe:
    "Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    Á,inkább hagyjuk....
    Last edited by Doom; 01-21-2015 at 07:06 PM.

Senior Member kovu78's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Raktáros: nekem erről a filmről a Madách ember tragédiája : falanszter ugrott be

Senior Member Daniui's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló raktaros Hozzászólás megtekintése
    Nekem erről ez a film jutott eszembe:
    Nem láttam még a filmet, bár egy barátom véleményezte nekem.

Majd ha lesz időm megnézem, a trailerből nem sokat tudtam meg.
    De annyi biztos egy jól működő társadalomhoz nem kellenek érzelem kiölő injekciók. Ezt a filmet amúgy azért nem néztem meg, mert egy siker könyv alapján készült és ugye tudjuk a siker könyv egyenlő szórakoztató "tömeg" könyvekkel és a filmről is az jött le ez egy alap közönségfilm kevés mondanivalóval. Nem tudom a filmben milyen rendszer van, de a trailer alapján nem túl pozitívan jön le, úgyhogy nem hiszem hogy túl sok köze lenne az én nézeteimhez, mert abban a rendszerben, amit leírtam nem kell sem az érzelmektől sem a régi dolgoktól megszabadulni... Szerelem, pedig nem hogy lehetne jóval több és boldogabb ember lenne egy olyan rendszerben ahol nem kell attól tartani mikor rúgnak ki, vagy hogyan fogom kifizetni a számlámat, stb. problémától. Ha ezek a problémák megszűnnek nem hiszem hogy bárkinek a kárára válnának, még ha nehéz is elképzelni. Egy ilyen társadalomban ahol a fiatalok megfelelő nevelést kapnak és a szüleik jóval többet tudnak velük foglalkozni és a szülőknek sem kell idegeskedni a kiadások miatt szerintem jóval egészségesebb lelkületű emberek születnének, nem ölnék ki belőlük a kreativitást az iskolával és nem lennének tele koplexusokkal az emberek mint most. Szorongás, feszültség, stressz, depresszió nem létező fogalmakká válnának idővel, mert nem kéne mitől tartani, mert nem kéne harcolni a túlélésért.

Ebben a rendszerben szocializálódva ezt a legtöbben még csak elképzelni sem tudják. Engem is versenyre neveltek, 15 évesen az egyik legjobb barátommal romlott meg a kapcsolatom csak hogy vezető pozicíóba kerüljek, mert szélsőségesen keményen versenyeztem, mindig a legjobb akartam lenni, mert azt tanultam ebben a rendszerben ezt kell, akkor fognak rád felnézni és így is van, de csak ebben a rendszerben, mert itt ez kell a boldog élethez. Ez biztos jó így? Hát logikusan végiggondolva és figyelembe véve azt, hogy nem egyedül élek ezen a világon és a metrón az az ember ugyanannyit ér mint én akkor miért is győzzem le a másikat? Miért nem lehetne azt, hogy mind a ketten összefogunk és felépítjük először az ő aztán az én házamat. Persze emberi természet meg minden fassággal ilyenkor előjönnek a nagyokosok, ebben a rendszerben igen a ravasz az el fogja lógni a munkát és helyette bemegy melózni, hogy háza is legyen meg több pénze is, de mert ő a kapitalizmusban szocializálódott, ha olyan környezetben szocializálódsz ahol az emberek segítik egymást akkor felnőtt korodban is segíteni fogsz. Mivel lehetne azt magyarázni hogy valaki segít valaki nem? Az egyik jó a másik rossz? Nem hiszem... csak az egyik a nyigány telepen szocializálódott a másik pedig egy egészséges családban.
    "Nem tudunk mindent megtenni azonnal, de azonnal tudunk tenni valamit."

Senior Member kovu78's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Doom Hozzászólás megtekintése
    Á,inkább hagyjuk....
    visszairnád Doom.mert nem tudtam elolvasni a hozzászólásodat előre is köszönöm

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló kovu78 Hozzászólás megtekintése
    visszairnád Doom.mert nem tudtam elolvasni a hozzászólásodat előre is köszönöm
    ..nagyjából annyi,hogy a vezetőt nem képzik,hanem születik..de nem igazán akarok politizálni..

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Given: 42

0 Not allowed!
    Daniui, én nem látom ennyire optimistán jónak az embereket.
    Szerintem nem csak nevelésen múlik, hanem az örökölt tulajdonságoktól. Nekünk két yorki kutyusunk van, egyformán voltak nevelve, mégis nagyon különböző az egyéniségük, szokásuk, vérmérsékletük. De ugyanez elmondható az egy családban felnőtt gyerekekről is.
    Erőszakmentességben nem hiszek, amíg vannak az embernek érzelmei, ösztönei addig mindig lesz aki nem tud uralkodni magán.
    "Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"