Oldala 2 of 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 21

Topic: Gombák

MPF támogató Mizu's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Tetszik adás
    753
    704 tetsziket kapott 391.topicban
    Nekem is hasonló élményeim vannak vele. Arra jó, hogy megjegyezze mindenki egy életre.
    Viszont nem kell nagyot harapni, kicsi darabot letörni, majd előre a nyelv hegyével kezdeni kóstolni és azonnal kiköpni, ha nem frankó..
    Egyébként legközelebb tejet próbálj kortyolgatni, ha ilyet fogsz ki..
    http://dhwf.daisypath.com/fKbkp2.png

Minden és mindenki jó valamire ! Más nem, elrettentő példának !
    http://index.hu/tudomany/2014/03/17/...n_a_vilagvege/

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,387
    991 tetsziket kapott 529.topicban
    Pont múltkor számoltam, hogy a galambgombáknak 71 változata létezik a miskolci gombász adatbázisában..nem semmi
    http://www.miskolcigombasz.hu/fajlis...atableFilter=A

MPF támogató Mizu's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Tetszik adás
    753
    704 tetsziket kapott 391.topicban
    Nos igazából nap mint nap találhatunk új fajt.

Jelenleg kb 2500 gombafajt határoztak eddig meg. Ezekből jó hogyha a feléről tudjuk, hogy ehető-e vagy sem..
    Úgy tartják a mikológusok, hogy mintegy 40.000 faj lehet a földön...

1) nem tudunk szinte semmit róluk. Lehet, hogy semmi mesterséges gyógyszerre nem lenne szükségünk.
    2) ha nem lennének gombák, nem lenne a földön élet...
    http://dhwf.daisypath.com/fKbkp2.png

Minden és mindenki jó valamire ! Más nem, elrettentő példának !
    http://index.hu/tudomany/2014/03/17/...n_a_vilagvege/

Senior Member Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    497
    671 tetsziket kapott 384.topicban
    Valóban nagyon kevés ismeret áll rendelkezésre ezekről a szervezetekről. Szinte minden évben derülnek ki új dolgok. Csak az utóbbi 10 évet nézve ott van a kanadai őserdőben élő fán termő gomba, amiről izotópos vizsgálattal kiderült, hogy sok 100 000 éves élőlény, ami több 1000 hektáron hozza a termőtestjeit, de egy élőlényről van szó. Tömege nagyobb, mint a Gellért hegy. Aztán ott van a Chaga gomba. A szibériai bennszülöttek ugyanúgy ismerik évszázadok óta, mint az észak amerikai indiánok. Orvosaink, kutatóink most kezdik ismergetni. A bennszülött körökben a Kola félszigettől Észak Amerikáig mindenkinél van egy darab. Kiderült, tényleg jó gyulladásgátló, tényleg hat bizonyos rákos megbetegedésekre, tényleg gyógyszere a tüdőgyulladásnak, stb. Legutóbb kiderült, hogy bizonyos gombák előszeretettel építik magukba a természetes radioaktív anyagokat (sok a mesterségest is, de ez más kérdés, most ezt nem ragozom). A radioaktív bomlásból származó energiát a szaporodásukhoz, életfenntartásukhoz szükséges energiaforrásként hasznosítják! Mi minden lehet még a trópusokon!

5. A következő fórumozóknak tetszett Zacskóbicska hozzászólása:

Doom
    Guest
    Pár gomba amiket ma találtunk(nem mind ehető)
    20161021_152919.jpg20161022_082437.jpg20161022_084705.jpg20161022_093158.jpg
    nagy mennyiséget a csoportos pereszkéből sikerült találni,ebből fő,most a pöri+néhány gyapjas tinta gomba.

7. The Following 3 Users Say Thank You to Doom For This Useful Post:

Doom
    Guest
    Ma csak úgy a kutyasétáltatás közben itt a városban sikerült egy kis extra csemegéhez jutni.20161023_074327.jpg20161023_091115.jpg(jó telep ez is ,megjegyeztük)
    A pár csiperkéből raktam a rizshez,tükörtojással.
    Édességnek a déli tőkegombát megmostam,majd rövid ideig blansíroztam(a szó ellenére ez roppant egyszerű,a megmosott gombára ráöntök a vödörbe forrásban lévő vizet,majd hideg víz alatt leszűröm tészta szűrővel és lehűtöm,átmosom....jó tanács!...én minden vadon szedett növénnyel megcsinálom ezt ,még akkor is ha kint főzünk!..az esetleges genya,pete,féreg,lárva jó eséllyel elpusztul)...majd egy kanál kristály cukorral,csipet sóval és borssal serpenyőben megsütöttem.A sült gombát olvasztott étcsokoládéba mártogattam.(van egy ilyen teamécseses csoki olvasztóm..nagyon király ,bármilyen gyümölcsből pillák alatt kitűnő édesség lesz)

9. The Following 4 Users Say Thank You to Doom For This Useful Post:

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Tetszik adás
    226
    437 tetsziket kapott 260.topicban
    Ez a csokis-gomba nekem új! Kipróbálom!

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2014
    Tetszik adás
    638
    181 tetsziket kapott 121.topicban
    Szemcsésnyelű fenyőtinóru akadt az utamba a 7végén.
    Olyan taknyos szó szerint a bőre a nedvességtől, hogy le se szedné az ember. Pedig...
    Akadt még ízletes rizike és egy kosár őzláb gomba a nagy kedvenc.

Doom
    Guest
    egy kosár őzláb gomba a nagy kedvenc.
    Felénk nincsen őzláb gomba.Milyen helyen szeret nőni,milyen helyre kell menni ,keresni?

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2014
    Tetszik adás
    638
    181 tetsziket kapott 121.topicban
    Réten is-magas fűben és alacsony fűben, fenyvesben is, tölgy alatt is, akác alatt is találtunk már.
    Szóval itt felénk elég gyakori szerencsére. Ha találsz, rántva a legjobb szerintem.
    Már nem biztos hogy lesz ami nem kezdett el rohadni. Hivatalosan már lejárt az ideje, de jó volt az idő sokáig és kapott
    esőt, biztos azért volt még. Már mi is letettünk róla az idén.
    Pedig van ami 15-20 cm kalapátmérőjű. Könnyű felismeri.Járj szerencsével.