Oldala 1 of 4 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 37

Topic: Egészségről általánosságban

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,815
    4,971 tetsziket kapott 3,332.topicban
    Blog Entries
    4

Egészségről általánosságban

Az mitől van, hogy forró helyről hidegre megy valaki és akkor jön az erős szívverés, színes foltok ugrándozása a szem előtt és ájulás közeli állapot? (Pl. forró fürdő után hideg fürdőszoba.) Meg akkor is előfordulhat ha valaki megerőlteti magát.

Olyankor hirtelen leesik a vérnyomás? Vagy mitől lehet?

Doom
    Guest
    ...hát nem tudom..de nem egyszerű..egy kivizsgálást megér...lehet nagyon súlyos szív probléma előjele...
    A színes foltok nekem akkor szoktak táncolni amikor a kánikulába megerőltetem magam....

3. A következő fórumozóknak tetszett Doom hozzászólása:

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    531
    723 tetsziket kapott 420.topicban
    Igen, ez lehet hirtelen vérnyomás változástól.

5. A következő fórumozóknak tetszett Zacskóbicska hozzászólása:

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,815
    4,971 tetsziket kapott 3,332.topicban
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló Doom Hozzászólás megtekintése
    egy kivizsgálást megér
    Az egyik után voltam orvosnál. Megmérte a vérnyomásom és azt mondta hogy "nincs ezzel semmi gond, teljesen normális".

Persze, de előtte 6 órán át ültem a váróban. 6 óra alatt egy vérnyomás ingadozás rendbe jön. Az ilyen nem tart tovább 10 percnél. Aztán 1 óra múlva teljesen jól lesz akivel történik. 6 órával később már mit akarna méregetni egy orvos? De akkor nem szóltam semmit, gyerekként. Pedig lehet hogy kellett volna, ha már nem volt képes rájönni hogy mért talált rendben mindent.

Doom
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Az egyik után voltam orvosnál. Megmérte a vérnyomásom és azt mondta hogy "nincs ezzel semmi gond, teljesen normális".

Persze, de előtte 6 órán át ültem a váróban. 6 óra alatt egy vérnyomás ingadozás rendbe jön. Az ilyen nem tart tovább 10 percnél. Aztán 1 óra múlva teljesen jól lesz akivel történik. 6 órával később már mit akarna méregetni egy orvos? De akkor nem szóltam semmit, gyerekként. Pedig lehet hogy kellett volna, ha már nem volt képes rájönni hogy mért talált rendben mindent.
    ..ezt inkább az EKG mutatja meg,ha baj van..nem szabad annyiba hagyni..mindenképpen meg kell tudni mi a gond és kikezelni..
    Sok betegséget "megtudnak fogni" ha idejében orvoshoz fordul az ember....én a napokban jártam így..a fogacskákkal...elhanyagoltam,sajnáltam a pénzt rá...az egyik komolyan begyulladt..az maradt utoljára,hogy a többi kezelésénél ne legyen nyílt seb...
    Sajnos a kihúzás után fennmaradt a gyulladás,úgyhogy a hetem úgy telt,hogy mindennap 6 db antibiotikum tabletta és kezelés...a sebbe a fogorvos begyömöszölt egy csodatablettát..most már jó...ma már voltunk kicsit kirándulni is
    Nagy valószínűséggel modern orvosi ellátás nélkül ebbe belehaltam volna...kevés a pálesz és a fokhagyma és egyéb népi gyógymódok...

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2014
    Tetszik adás
    747
    234 tetsziket kapott 153.topicban
    2015.02.01. óta nem dohányoskodok, közel kb 19 év után.
    Könnyebben ment mint gondoltam.
    2,5-3 évig töltöttem, gyilkos nagyon. Elég volt.

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Tetszik adás
    225
    583 tetsziket kapott 389.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló LSVF Hozzászólás megtekintése
    2015.02.01. óta nem dohányoskodok, közel kb 19 év után.
    Könnyebben ment mint gondoltam.
    2,5-3 évig töltöttem, gyilkos nagyon. Elég volt.
    Ezzel majd 2 év múlva vagánykodj, keményebb ez mint gondolnák sokan. Nem egy de nem is két embert ismerek akik több mint 1 év után szoktak vissza. Szóval két év múlva ugyan itt. És ha lehet legyél kemény, ugyan ez legyen a posztod szövege! Kitartás!!!

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Tetszik adás
    2,506
    834 tetsziket kapott 542.topicban
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Az mitől van, hogy forró helyről hidegre megy valaki és akkor jön az erős szívverés, színes foltok ugrándozása a szem előtt és ájulás közeli állapot? (Pl. forró fürdő után hideg fürdőszoba.) Meg akkor is előfordulhat ha valaki megerőlteti magát.

Olyankor hirtelen leesik a vérnyomás? Vagy mitől lehet?
    Nekem konkrétan ezen télen volt erős lüktető érzésem, amikor felálltam a számítógép elől, vagy egy nagyon meleg helységbe mentem. Nyáron ilyen bajom nincsen.
    Rájöttem, hogy több aktív fizikai munkára van szükségem - mostanra már rendbe jött. Egy párórás kerti munka vagy házbeli rendrakás szépen rendbe tud hozni.
    A biciklizés kevésbé, de futás viszont hatásos(több izmot mozgat meg).

Ettől függetlenül lehet, hogy neked nem ez a kiváltó ok az általad felvázoltaknál - csak egy tipp volt.

11. A következő fórumozóknak tetszett mmilan21 hozzászólása:

Törölt_fórumtag2
    Guest
    Ebben, a megbolondult időjárású világban, nem ritka a vérnyomás ingadozása a különböző frontokra érzékenyek között.
    A magas vérnyomás kialakulásának során, először csak néha-néha ugrik fel, majd csak utána állandósul a magasabb értéken.
    Galagonya virágos hajtásvég teát javasolnék, egy teáskanálnyi zúzalékból, 10perces áztatással, majd szűréssel, naponta egy csészével(2dl), éhgyomorra. Letisztítja az összes eret, beállítja a szívritmust és a vérnyomást. Ha magas leviszi, ha alacsony felemeli.
    Mellékhatása nincs.
    Ja, nem nálam lehet megvásárolni. Sem fércbukos, sem honlapos címet nem mellékelek hozzá.

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Tetszik adás
    2,506
    834 tetsziket kapott 542.topicban
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló Oakland Hozzászólás megtekintése
    Ebben, a megbolondult időjárású világban, nem ritka a vérnyomás ingadozása a különböző frontokra érzékenyek között.
    Lehet annak is köze hozzá.
    Elővettem egy-két gyógynövény könyvet és a bodzavirág teáját találtam legalkalmasabbnak(ami van itthon) vérnyomáscsökkentés/vértisztítás/fogyasztás kategóriában.
    Gyógyszert persze nem használtam. Ez a tea + az aktívabb fizikai munkák meghozták az eredményüket.
    Illetve most már inkább a saját alma ecetből szoktam fogyasztani, vízzel hígítva. 1 rész 2-5%-os(a pontos értéket nem tudom) almaecet és kb 6-7 rész víz, plusz utána még egy pohár víz. Mindez reggel kerül bevitelre, azután kb. 1,5-2 óra múlva reggelizek.