Oldala 1 of 4 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 38

Topic: Az út (The Road)

Senior Member Unicornis's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 32
    Given: 43

0 Not allowed!

Az út (The Road)

Ez az egyik legdurvább, legnyomasztóbb film a témában........
    http://www.youtube.com/watch?v=hbLgszfXTAY
    De a könyvben olvasva még durvább. Ha mindent beletettek volna a filmbe az nem 18 as karikás lett volna
    hanem legalább 22es! De azért van egy "feelingje" Ajánlom mindenkinek. ( A depressziósok ne nézzék meg)

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 194
    Given: 347

0 Not allowed!
    Ezt én is megnéztem. Először nagyon tetszett, hiánypótló alkotásnak gondoltam. Mikor viszont elolvastam róla a kritikákat néhány fórumon, akkor gondolkodóba estem. Úgy terveztem hogy megnézem újra, de egyszerűen nem bírtam. Ha először nézed meg, akkor nem tűnik fel, de másodjára rettenetesen vontatott és széthúzott. A gyerek kinek a kicsodája? Mert színésznek rettenetesen idegesítő, a magyar szinkron csak rontott a helyzetén, de a karaktere is borzalmas. Az anyja hová megy és miért? Miért nem áll ki a saját gyereke mellett? Mikor találnak tökéletes menedéket akkor miért nem maradnak ott? Mi történt a filmben? Mintha lenne egy utalás arra, hogy atom robbant valahol, de ha a sugárzás nem olyan mértékű hogy megölje a szereplőket, akkor hogy lehet hogy a fák és az állatok viszont elpusztulnak?

Maga a film első megnézésre nagyon jó.

A film látványvilága is kiváló.

Viszont másodszori megnézésnél engem rettenetesen idegesített. El van nyújtva a cselekmény és a gyerekszereplő hangja nagyon idegőrlő.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Na, jó sokára válaszolok, de jobb később mint soha. Nem?

"Az anyja hová megy és miért? Miért nem áll ki a saját gyereke mellett?"

Azért mert pszichésen feladta. Képzeld el a lehető legdurvább SHTF szitut, és ez van már 10 éve, a remény legkisebb jele nélkül. Érthető ha nem bírta tovább, és elment meghalni.....
    A 7 milliárd emberből kb. pár ezer vagy pár tízezer ember élhet még, és a helyzet még mindig csak romlik.....( A filmből nem derül ki, de könyvből igen. A hőmérséklet évről évre folyamatosan csökken) Az élelmük szinte elfogyott. Másrészt nem kispályás Prepperek voltak! A szitu kezdete után 10évvel még mindig életben voltak, és a gyerek is életben maradt eddig! De az ő képességeiknek itt volt a határa. Ha otthon maradnak biztosan meghalnak, ezért inkább szerencsét próbáltak az úton, és megpróbáltak délebbre, melegebb helyre menni.

"Mikor találnak tökéletes menedéket akkor miért nem maradnak ott?"

Azért mert valaki követte őket, és azoknak a kutyája kiszagolta a rejtekhelyüket.
    Ha maradnak, csapdába kerülhettek volna odalent.

"Mi történt a filmben? Mintha lenne egy utalás arra, hogy atom robbant valahol, de ha a sugárzás nem olyan mértékű hogy megölje a szereplőket, akkor hogy lehet hogy a fák és az állatok viszont elpusztulnak?"

Se a könyvből, sem a filmből nem derül ki. De én ki sakkoztam a csillagászati ismereteimmel!
    Meteor becsapódás volt! Ráadásul több dararabra esve. Részben az óceánba hullva, részben a szárazföldre. Ennek a nyoma a filmben.: Messze a kontinensbe a szökőár által besodort halászhajók, amik egy autópályán hevernek.
    A meteor (vagy üstökös) szárazföldi becsapódása ugyanolyan hatást ér el mint az atomháború utáni ún. nukleáris tél, csak sugárzás nélkül! A légkörbe került sok milliárd tonnányi por és hamu megszűri a napfényt! Az átlaghőmérséklet a jégkorszakot idézi. Télen mínusz -70-80 fok! Szinte a teljes ökoszisztéma kipusztul. A tápláléklánc felborul. Csak a fák magjai és a bogarak petéi élhetik túl. Esetleg egy két kis rágcsáló. A légkörbe került hamu csak évek alatt ülepszik le. A nappal olyan fényviszonyok vannak mint egy teleholdas éjszakán...
    Ugyan az történt mint 65 millió éve a dinók kihalásakor. Az a néhány ember csak azért élte túl mert volt konzervjük. (Aztán megették egymást)
    Úgy kéne nézni a filmet, hogy előtte megnézed a " Deep impact"-et de alternatív befejezéssel.
    Hogy mindkét üstökös becsapódik! És ez után játszódik a film 10 évvel!
    Ennek ismeretében már szerintem helyére kerül minden a filmben.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Képzeld el a lehető legdurvább SHTF szitut, és ez van már 10 éve
    Ez igaz lehetne, de a szereplők az évek múltával is otthon laknak, tiszta a házuk, tiszta a ruhájuk, van tüzük, van vizük (ki tudja honnan, de van nekik). Ételük is volt, hiszen évek alatt se haltak éhen és senki nem is bántotta őket (mert valószínűleg egy eldugott, félreeső erdei házban laktak). A világ SHTF helyzete rájuk nem volt túl nagy hatással. A helyzetük akkor romlott el teljesen, mikor a férfi és a gyereke elhagyták az otthonukat és nekiálltak "kóricálni".

A könyvet nem olvastam, úgyhogy azt nem tudom hogy abban mi volt leírva, de a filmből nem jött le az, hogy pontosan mi volt a gondjuk.

Azért mert valaki követte őket, és azoknak a kutyája kiszagolta a rejtekhelyüket.
    Ha maradnak, csapdába kerülhettek volna odalent.
    Nekem úgy tűnt hogy ezt ők egyáltalán nem tudták. Hallottak valamit, de egyáltalán nem voltak biztosak abban hogy mit. Lehetett egy kóbor kutya is, vagy valaki csak arra járt, de egyáltalán nem biztos hogy észre is vette a bejáratot.

Meteor becsapódás volt! Ráadásul több dararabra esve. Részben az óceánba hullva, részben a szárazföldre. Ennek a nyoma a filmben.: Messze a kontinensbe a szökőár által besodort halászhajók, amik egy autópályán hevernek.
    Igen, most hogy mondod tényleg az lehetett. Szerintem a szereplők megemlíthették volna, mert a filmből nem jött át, főleg hogy -ahogy írod- kihagytak sok olyasmit ami a könyvben benne volt.

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    ..Ez csak egy rendkívül jó film....elég gyengére vették ...a valósághoz képest..de hát mozi..nem lenne szerencsés bemutatni az embereknek,hogy mi történne a valóságban ha helyzet van...így is elég depisek a népek...a valóságban a pokol üdülő övezet lesz ahhoz képest ,amilyenné válik a világ....vontatott,keserves,koszos,büdös lesz mindenki,betegség,járványok,dögvész,éhezés,állati sorban élő,önmagukból kifordult,már embernek nem nevezhető lények bolyonganak és számolják az órákat a meg váltó halálig.....

Senior Member Fallout11's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Pest megye
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Nekem tetszett... anno mikor néztem.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Nekem is, mikor elsőre megnéztem akkor bejött. Másodikra túl vontatottnak találtam és az agyamra ment a gyerek hangja meg nyavajgása.

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2013
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Unicornis, érdekes gondolatot vetsz fel ezzel a meteorral, és is agyaltam már rajta. Bár szerintem a szerző direkt nem akarta eldönteni, lehet h. még ő sem tudta, hogy pontosan mi volt, ami csak azért baj mert így kicsit következetlen az egész.
    Itt van a filmről egy összefoglaló, és itt rámutatnak pár ellentmondásra azért, ezekről mi a véleményetek?
    http://vadonszava.blog.hu/2010/07/14...s_szemszogebol
    Amúgy nekem bejön a film, de ilyesmi hibákon azért sokat töprengtem, ha nem logikus az egész világ, akkor nehezen képzelem bele magam.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ma éjjel 0, óra 5 perckor a TV2 leadja a filmet!
    Aki még nem látta..... 18-as karikás, tehát valószínűleg nem vágták meg.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 6
    Given: 110

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Unicornis Hozzászólás megtekintése
    Ma éjjel 0, óra 5 perckor a TV2 leadja a filmet!
    Aki még nem látta..... 18-as karikás, tehát valószínűleg nem vágták meg.
    Abban az időben valószínűleg "rengetegen" fogják nézni...
    Méénem nyomják be 20-21 órára?