Oldala 2 of 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 38

Topic: Az út (The Road)

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 66
    Given: 132

0 Not allowed!
    Jó meglátás. Vasárnap, éjfél utánra, egy 2 és fél órás filmet, telenyomva reklámokkal. Melyik hétfőn dolgozó ember nézi végig és marad fenn kb hajnali 3:30-ig?

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2014
    Thumbs Up
    Received: 4
    Given: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Unicornis Hozzászólás megtekintése
    Ez az egyik legdurvább, legnyomasztóbb film a témában........
    http://www.youtube.com/watch?v=hbLgszfXTAY
    De a könyvben olvasva még durvább. Ha mindent beletettek volna a filmbe az nem 18 as karikás lett volna
    hanem legalább 22es! De azért van egy "feelingje" Ajánlom mindenkinek. ( A depressziósok ne nézzék meg)
    A napokban rágyúrtam a könyvre, de azt a választ kaptam, hogy visszahívta a kiadó az összeset.
    Miértre nem tudtak mit mondani.
    A filmet megirattam, megnéztem...elég vad...elgondolkodtam.....

MPF támogató Mizu's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Thumbs Up
    Received: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Unicornis Hozzászólás megtekintése
    Ez az egyik legdurvább, legnyomasztóbb film a témában........
    http://www.youtube.com/watch?v=hbLgszfXTAY
    Valamibe beletenyerelhettek, mert a videot is leszedtek...
    http://dhwf.daisypath.com/fKbkp2.png

Minden és mindenki jó valamire ! Más nem, elrettentő példának !
    http://index.hu/tudomany/2014/03/17/...n_a_vilagvege/

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ha valaki copyrightos mozifilmet tölt fel, azt törölni fogja a YT ha észreveszi.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Kárpát-medence
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Szerintem ez az egyik legjobb film a témában, kedvencem. Vannak benne ugyan érdekes részek és ellentmondások, néha kissé vontatott, de nagyon jó. Jól megmutatja, milyen lenne a világ egy ilyen katasztrófa után. A könyvet olvasta valaki? Abban kiderül, igazából mi történt? Szerintem valamiféle meteorit becsapódás, vagy ilyesmi.
    A barbarizmus az emberiség természetes állapota. A civilizáció természetellenes. Nem egyéb, mint a körülmények hóbortja. De végül is mindig a barbarizmus győzedelmeskedik.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    TV2 - 2014. november 9., vasárnap

23:45

Az út
    (The Road, 2009)
    amerikai sci-fi, thriller, dráma
    Szereplők: Viggo Mortensen, Charlize Theron, Guy Pearce...
    Rendezte: John Hillcoat

Senior Member Lekvár's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Vas megye
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Tiszteletem!
    A filmet többször láttam, és rendkívül tetszett.
    Hozzáteszem, valóban vannak benne hiányosságok, amelyeket mindenkinek magának kell kikövetkeztetnie.
    A könyv amit szintén elolvastam, hiányosságot ugyan nem pótol, de az eseményeket gördülékenyebbé és egymáshoz jobban kapcsolhatóvá teszi.
    Ezenkívül sok történés ami kimaradt a fimből, a könyvben "bónuszként" szerepel.
    Egyedül az lenne érdekes kérdés, hogy miért visszatérő látomása sok poszt apokaliptikus cselekménynek az emberevés?
    Egy másik kérdőjel, hogy a fák miért dőlnek ki, miért haldoklik a föld...
    Én nem piszkálnám az oroszokat!

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Volt aki atomot írt, volt aki meteort. A fákat nézve inkább a meteor lehet valószínűbb és annak az ismeretlen mellékhatásai. Némelyik jégkorszakot is meteorral magyarázzák, hogy a becsapódás miatti por és egyebek miatt nem tör át a napfény és amiatt lehűl az időjárás.

Nekem az Eli könyve sokkal jobban tetszett, az egy fokkal egyértelműbb volt, ráadásul nem volt benne idegesítő gyerek.

De engem a gyerek mellett idegesített az anyja is, hogy ahelyett hogy a gyereke mellett lett volna, inkább önzőzésből öngyilkos lett, mikor még nem is szenvedtek akkora szükséget. Meg az apja is idegesített, hogy megtalálták a tuti helyet, aztán mégis továbbmentek.

Senior Member Lekvár's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Vas megye
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Tiszteletem!
    Az Eli könyvében tényleg nem volt gyerek!
    Az anya a feleségemet idegesítette, ő sem tudta elképzelni, hogy olyan lelkiállapotba kerüljön, hogy otthagyja.
    Bár itt annyit megjegyeznék: nem tudjuk mi van bennünk, nem tudjuk azt a lelkiállapotot elképzelni ami stresszhelyzetben előáll.
    Minden ember egy nagy talány, hogy mit lép VALÓS összeomlás esetén...csak latolgatni lehet hogy mire van a legnagyobb esély.
    Ugyanez a megállapításom a bunker otthagyására is, ezek éveket töltöttek el ebben az abszurd környezetben, csoda hogy eszükön maradtak!
    Én nem piszkálnám az oroszokat!

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    A tele óvóhellyel megnyerték a főnyereményt, aztán otthagyták ok nélkül, mert a gyerek apja paranoiás lett egy kis kaparászástól. Megtehették volna hogy Összeszedik az egészet és átköltöznek az összes étellel máshová, ami még annál is jobban rejtve volt. Ehelyett néhány konzervvel továbbálltak csövezni. Szerintem az nagy hiba volt. Az apa egyáltalán nem gondolkodott a filmben.

Egyedül az lenne érdekes kérdés, hogy miért visszatérő látomása sok poszt apokaliptikus cselekménynek az emberevés?
    Először arra gondoltam, hogy az Eli könyvében nem volt emberevés. Aztán eszembe jutott hogy mégis volt.

Az út-on a növények elhaltak, állatokból se volt túl sok, úgyhogy ami megmaradt az az ember. Az biztos hogy mikor megtalálják a bezárt embereket a ház pincéjében, az elég hátborzongató része a filmnek.