Oldala 3 of 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 38

Topic: Az út (The Road)

Senior Member bögre's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Lakhely
    Tolna
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

0 Not allowed!
    Én azt nem értettem hogy a végén ki volt az az ember meg az a nö a gyerekekkel? Az az anya vagy mi?
    Bögrét megilleti a városba és vagy faluba érkező lányok esetében az első éjszaka joga és a Brüsszel környékén lefoglalt égetett szesz 10%-a, kezdeményezheti a pápa, a jeruzsálemi főrabbi és a Kínai Kommunista Párt főtitkárának leváltását, a Tippmixen megtett fogadásait pedig az érintett csapatok végeredménynek fogadják el.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 158
    Given: 281

0 Not allowed!
    Csak egy kóricáló család, akik befogadták az egyedül maradt gyereket.

Senior Member Lekvár's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Vas megye
    Thumbs Up
    Received: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    A tele óvóhellyel megnyerték a főnyereményt, aztán otthagyták ok nélkül, mert a gyerek apja paranoiás lett egy kis kaparászástól. Megtehették volna hogy Összeszedik az egészet és átköltöznek az összes étellel máshová, ami még annál is jobban rejtve volt. Ehelyett néhány konzervvel továbbálltak csövezni. Szerintem az nagy hiba volt. Az apa egyáltalán nem gondolkodott a filmben.
    Némi adalék az apa döntéséhez: idült tbc-vel eléggé leszűkültek az életben maradási esélyei. Amikor már vért köhög valaki, nincs sok ideje...
    Ha nem tudja a fiát eljuttatni valamiféle közösségbe, neki is vége.
    A bunker egy csapda, időt vesz el a férfi amúgy szűk hátralevő idejéből. A könyv alapján egyébként elég jól felpakoltak, még gázmelegítőt is vittek magukkal.
    Az, hogy egy döntés, adott helyzetben jó vagy rossz , lehetetlen kívülállóként megmondani. A lényeg, hogy tudott döntést hozni.
    Amikor az emberevő banda egyik tagja kést szorított a fiú torkához, elég jó döntést hozott...? Amikor kimenekültek az emberevő házból és ahelyett hogy menekülnek, hasra vágta magát a gyerekkel együtt a bukszusban, és ott dekkolt sötétedésig, elég jó döntést hozott...? Mi az a kritérium, ami alapján el tudjuk dönteni, hogy mi a jó, és mi a rossz döntés?
    Last edited by Lekvár; 12-21-2014 at 06:10 PM. Indoklás: kihagyás
    Én nem piszkálnám az oroszokat!

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 158
    Given: 281

0 Not allowed!
    Én a filmből azt vettem le, hogy az apa kezdett gyógyulni. Volt ételük, nem fagyoskodtak, tisztaságban kezdtek élni és az apa már alig köhögött. Igazából a döntést rossznak tartom, úgy gondolom hogy csak mázlijuk volt. Ha nem sétál arra az a család, akkor a gyerek totál egyedül maradt volna a semmi közepén. Se óvóhely, se élelem, egyszerűen semmijük se volt. A gyerek 2-3 nap alatt elpusztult volna. Szerintem az apa csak begazolt egy kicsit, mikor valami kaparászott a pincelejáratnál -persze azért nem hibáztatható. De biztos csak egy kóbor kutya volt.

Senior Member Lekvár's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Vas megye
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Én a filmből azt vettem le, hogy az apa kezdett gyógyulni. Volt ételük, nem fagyoskodtak, tisztaságban kezdtek élni és az apa már alig köhögött. Igazából a döntést rossznak tartom, úgy gondolom hogy csak mázlijuk volt. Ha nem sétál arra az a család, akkor a gyerek totál egyedül maradt volna a semmi közepén. Se óvóhely, se élelem, egyszerűen semmijük se volt. A gyerek 2-3 nap alatt elpusztult volna. Szerintem az apa csak begazolt egy kicsit, mikor valami kaparászott a pincelejáratnál -persze azért nem hibáztatható. De biztos csak egy kóbor kutya volt.
    Ez a jó ezekben a filmekben, hogy gondolkodásra késztet. Én mit tettem volna... ez mindig a jó kérdés. SOHA nem szabad fenntartások nélkül elfogadni egyetlen megoldást sem.
    Örülök hogy beszélgettünk erről a részről. Egyébként a film, annyira vadállati érzelmekkel telített, hogy nagyítóval kell keresni benne az emberit.
    A fiú egy szimbólum, a megmentése az emberség (nem emberiség) megmaradásával egyenértékű. Néha egyébként, tényleg idegesítő!
    Én nem piszkálnám az oroszokat!

Senior Member Morpheus's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2014
    Thumbs Up
    Received: 5

0 Not allowed!
    Nincs valami új link? Felirattal?
    A régi nem műxik.

Törölt_fórumtag2
    Guest

0 Not allowed!
    http://filmvilag.com/go/film/65724
    Most néztem meg. Rendkívűl depressziós, sötét képvilágú film. Még emésztem, nagyon sok érzelmet és gondolatot mozgatott meg bennem.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ezt én is így látom. Inkább megpróbáltam volna kint éjszakázni és megnézni, hogy ki, vagy mi jár a környéken. Én csak a filmet láttam, de nehezen tudom elképzelni, hogy ott hagytam volna a helyet. Máshol sem voltak kisebb veszélyben, sőt..
    Az, hogy a végén életben maradt a srác, az puszta véletlen. Ugyanígy arra is meg lett volna az esély, hogy a bunkernél találnak rá. Egyébként gondolkozok rajta, hogy talán már akkor nem-e ők voltak. Akik embert ettek, azok nem lehettek, mert a kutyával kezdték volna. Elképzelhető, hogy ők is ismerték a helyet.
    Szóval én maradtam volna.
    "A boldogság a saját útját járó ember nyugalma"

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Viszont rengeteg kérdés, gondolat merült fel bennem.

-Csak idő kérdése volt a filmben, hogy mindenki meghaljon. A mindennapok borúsak és szörnyűségekkel teltek. Igenis felmerült bennem is a kérdés, hogy meddig kell, lehet túlélni.
    -Mi történhetett azokkal, akik a bunkert építették? Felkészültebb volt, mint én az tuti. Mégis hozzá sem nyúlhatott a készlethez, mielőtt eldobta a kanalat.
    -Az elhagyott autó jó menedék.
    -Kell az emberség az embertelen világban még ha mértékkel, akkor is. Anélkül semminek nincs értelme. Igenis naponta kell ismételni akár hangosan, akár magadban, hogy mi a jó és mi a rossz, mert a szükség hamar elviszi az embert eszét és szívét.
    "A boldogság a saját útját járó ember nyugalma"

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 27
    Given: 2

0 Not allowed!
    mar regen lattam ezt a filmet de ebbe volt, hogy az anyuka ongyilkos lett ha jol emlekszek?

ez itt egy ilyen oldalon total ellene szol a felkeszulesnek de azert ez is egy elgondolkodtato dontes. ha ennyire elborulna a vilag ahol ,,ember embernek farkasa'' es csak a vak szerencsen mulna, hogy mikor es meddig elsz. az eleted rettegesben eled es meg jobban rettegsz, hogy valami tortenik a szeretteiddel akkor talan ez a legjobb dontes, hogy veget vetni a szenvedesnek.