Oldala 4 of 4 ElsőElső ... 234
Eredmény 31 to 38 of 38

Topic: Az út (The Road)

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 186
    Given: 325

0 Not allowed!
    Ha már akkora lenne a gond mint a filmben, akkor a szülőknek is át kell vedleniük vadállat módba hogy megvédjék a gyereket.

De ahogy én látom ők egy kis erdei kunyhóban éltek, viszonylag tűrhető módon, addig amíg el nem fogyott az ételük. Valami ilyesmi volt a történet, bár ezt a film nem nagyon részletezte. Arra viszont emlékszem hogy ahol eredetileg éltek ott nem tartottak az erőszaktól.

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 30
    Given: 2

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Ha már akkora lenne a gond mint a filmben, akkor a szülőknek is át kell vedleniük vadállat módba hogy megvédjék a gyereket.

De ahogy én látom ők egy kis erdei kunyhóban éltek, viszonylag tűrhető módon, addig amíg el nem fogyott az ételük. Valami ilyesmi volt a történet, bár ezt a film nem nagyon részletezte. Arra viszont emlékszem hogy ahol eredetileg éltek ott nem tartottak az erőszaktól.
    mar reg lattam a filmet annyira nem emlekszem a reszletekre. az maradt meg bennem a leginkabb, hogy egy eleg dpresszios vilagban eltek ahol az emberi eletnek semmi erteke nem volt es mindenki kenye kedve szerint gyilkolta a masikat.
    en nem biztos, hogy egy ilyen vilagban akarnek elni, de ez csak az en velemenyem.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!

De igen tartottak. Ezért is lett öngyilkos a nő. Volt egy jelenet, ahol lerakta a két töltényt az asztalra és azt mondta, hogy "Ennyi maradt. Akkor kellett volna megtennünk, amikor még több volt". Ebből én azt vontam le, hogy igenis megvoltak a maguk harcai és számítani lehetett továbbiakra.
    "A boldogság a saját útját járó ember nyugalma"

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló forestwalker Hozzászólás megtekintése
    mar regen lattam ezt a filmet de ebbe volt, hogy az anyuka ongyilkos lett ha jol emlekszek?

ez itt egy ilyen oldalon total ellene szol a felkeszulesnek de azert ez is egy elgondolkodtato dontes. ha ennyire elborulna a vilag ahol ,,ember embernek farkasa'' es csak a vak szerencsen mulna, hogy mikor es meddig elsz. az eleted rettegesben eled es meg jobban rettegsz, hogy valami tortenik a szeretteiddel akkor talan ez a legjobb dontes, hogy veget vetni a szenvedesnek.
    Talán azért illik erre az oldalra, mert nagyobb valószínűséggel közülünk kerülnének ki azok, akik egyáltalán gondolkodhatnak majd x idő elteltével, hogy akarják-e folytatni. A többség elhullik az első hullámban, amikor még nem eszik a lelked minden nap a zord, lelketlen körülmények. Így egyáltalán nem helytelen egy prepper oldalon ezzel foglalkozni szerintem.
    Azt hiszem, hogy lenne az a pont, amikor nem akarnám folytatni. Valami olyan esemény után, ami pont az i-re. Például a filmnél maradva, ha a gyerek előbb meghalt volna a filmben, mint az apa, akkor nem tudom, hogy milyen ösztön vinné tovább család nélkül egy ilyen világban.

Törölt_reg
    Guest

0 Not allowed!
    akkor nem tudom, hogy milyen ösztön vinné tovább család nélkül egy ilyen világban.
    Abban a végletesen kifordult világban?..aki nem moralizál,mai értelemben antiszociális,bűnöző,pszichopata,nem finnyás,megeszik mindent,nincsen erkölcsi gát,semmihez sem lojális és semmihez sem ragaszkodik,.stb,stb,...
    Mondjuk tök nem illik a film darkos hangulatához a gyerek folyamatos nyavajgása...elég idegesítő...

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 186
    Given: 325

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Kamionos Hozzászólás megtekintése
    De igen tartottak. Ezért is lett öngyilkos a nő. Volt egy jelenet, ahol lerakta a két töltényt az asztalra és azt mondta, hogy "Ennyi maradt. Akkor kellett volna megtennünk, amikor még több volt". Ebből én azt vontam le, hogy igenis megvoltak a maguk harcai és számítani lehetett továbbiakra.
    Én annál arra gondoltam hogy eljárt vadászni a revolverével. Nem praktikus, de nem is lehetetlen. Mikor meg otthagyták a házat, akkor a férfi nem úgy tűnt mintha túl sok tapasztalata lenne védekezés terén.

Még arra gondoltam hogy ha már ott volt nekik az élelemmel feltöltött bunker, de a férfi tartott attól hogy rájuk találnak, akkor foghatták volna az összes ételt és átköltözhettek volna egy közeli, elhagyatott kunyhóba. Az hogy néhány konzervvel beleindultak a semmibe, abban semmi logikát nem láttam.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Mikor meg otthagyták a házat, akkor a férfi nem úgy tűnt mintha túl sok tapasztalata lenne védekezés terén.
    Ez igaz, erre nem is gondoltam. Lehet neked van igazad.

Még arra gondoltam hogy ha már ott volt nekik az élelemmel feltöltött bunker, de a férfi tartott attól hogy rájuk találnak, akkor foghatták volna az összes ételt és átköltözhettek volna egy közeli, elhagyatott kunyhóba. Az hogy néhány konzervvel beleindultak a semmibe, abban semmi logikát nem láttam.
    Az biztos, hogy hacsak nem halok meg menet közben, én és a fiam ette volna meg az összes kaját. Valahogy megoldottam volna, de ott nem hagyom ennyire ínséges időben.

Törölt_reg
    Guest

0 Not allowed!
    Az biztos, hogy hacsak nem halok meg menet közben, én és a fiam ette volna meg az összes kaját. Valahogy megoldottam volna, de ott nem hagyom ennyire ínséges időben.
    Igen!..Úgy mutatták be a párost..mint nyavajgó,félős,konfliktus kerülő,e nagyon empatikus,segítőkész embereket..az apuka menti a fiát...erre csupa olyan dolgot művel,amivel veszélybe sodorja...
    A pincénél,ők voltak előnyben és ha valóban menteni akarná a gyerekét ,megvédte volna a kaját...bárki jön.(no meg ha jön valaki ..hát hoz is valamit..ami jó lehetne nekik)....Szóval ha valaki a gyerekét menti..először lő aztán kifosztja a prédát..nem ad senkinek,hanem elszedi a rászorulótól amije van.
    Ez a helyzet nem a liberális gondolkodásról szól.