Oldala 3 of 3 ElsőElső 123
Eredmény 21 to 25 of 25

Topic: Foghúzás vészhelyzetben!!

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 9
    Given: 0

0 Not allowed!
    Egyébként ha belegondoltok, ez az evolúció is tud faszságokat alkotni. Minek van a fogban ideg? Ha már szükség van rá, rég baj van, értelemszerűen csak egy szivatás az egész. Különben is alaposabb tervező az embert inkább rágcsálónak tervezte volna. A fiatalok úgyis mindig rágóznak, az öregek meg szépen ellennének egész nap egy marék kukoricával. Vagy működhetnénk úgy is, mint a cápa. Nem kell rágni, az öreg fogak kihullanak, nő helyettük másik. És akkor meg lenne oldva a szakáll kérdése is. Nem kéne, hogy kifelé, hanem befele nőne és simán lerágnánk, oszt kiköpködnénk.

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Thumbs Up
    Received: 47
    Given: 15

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló hillicker Hozzászólás megtekintése
    Eszembe jutott egy jó ötlet. Ki kell húzatni minél hamarabb az összes fogat. Amikor fáj a fogam mindíg kihúzatom, akkor is ha nem annyira rossz. Szerintem megyek is időpontot kérni. Kihúzatom vagy 3 hónap alatt az összes fogam.
    Ez a beszéd!
    Amúgy ismertem egy 90 év feletti bácsit akinek nem volt egy darab foga sem, de protkója sem, és simán elrágta a marhahúst amennyire kellett...

Az emberi száj, fogsor, orr, és az egész arckoponya evolúciójánál a légvétel és a táplálkozás az ősembertől napjainkig erőteljesen másodlagos szerepet kap, vagy inkább a funkcionalitásának minimuma felé közelít, ugyanis a jobb kommunikáció sokkal nagyobb evolúciós előnyt jelent, mint amekkora hátrányt az összes nyavaja ami a "fejlődésünkkel" jár.

Senior Member Lekvár's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Vas megye
    Thumbs Up
    Received: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló st.jimmy Hozzászólás megtekintése
    Ez a beszéd!
    Amúgy ismertem egy 90 év feletti bácsit akinek nem volt egy darab foga sem, de protkója sem, és simán elrágta a marhahúst amennyire kellett...

Az emberi száj, fogsor, orr, és az egész arckoponya evolúciójánál a légvétel és a táplálkozás az ősembertől napjainkig erőteljesen másodlagos szerepet kap, vagy inkább a funkcionalitásának minimuma felé közelít, ugyanis a jobb kommunikáció sokkal nagyobb evolúciós előnyt jelent, mint amekkora hátrányt az összes nyavaja ami a "fejlődésünkkel" jár.
    Ne teremtsetek ideológiát a fogatlanságra, az Úr nem véletlenül pakolta mindenki szájába. (Ennyit az evolúcióról... )

Inkább kihagynám a marhahúsrágást fogínnyel... nem célravezető! A tápcsatorna bármely részének "elvesztése" az emésztés hatékonyságának rovására megy.
    A hatékonysággal összefügg a jóltápláltság, egészség, azzal meg az életben maradási esély.
    Nem érdemes hazárdírozni.
    Én nem piszkálnám az oroszokat!

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2015
    Lakhely
    Europe/Budapest
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Sokminden van amiből szivesen kimaradnék és ez a fogas kérdés tuti benne van. Valójában pont azért, mert 40 éve mind megvan és mind eredeti (és itt jön a "de semmi nem tart örökké").
    Még kicsi voltam amikor egyszer láttam, hogy nagyapámnak valójában alul-felül kivehető protkója volt. Azt hiszem annál alaposabban nem nagyon lehet fogat mosni, és akkor pont emiatt maradt is meg bennem, hogy egyszer én is leginkább ilyet szeretnék.
    Más kérdés, hogy csak emiatt nem mennék most fogdokihoz, de nekem akkor is ez a legszinpatikusabb megoldás, mintsem SHTF előtt rendbetenni és/vagy hidat építtetni.
    Pedig van egy bölcsességem, ami 6 évig igyekezett kibujni, azóta nem vagyok válogatós a szesz-kérdésben . Ha újra rakoncátlankodni fog, sajna mégis megszabadulok tőle.

Member Hannah's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2015
    Lakhely
    Szeged melletti kis faluban
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Egyszer terhességem alatt begyulladt egy helyen az ínyem! Bazira fájt, bármi hozzáért és nagyon megvolt duzzadva! A szegfűszeg jótékony hatásait már ismertem (zsibbaszt, fertőtlenít és gyulladáscsökkentő hatása is van) Illetve a pálinka is hasonlóan jótékonyan hat az ilyen esetekben! Úgyhogy őrölt szegfűszeget raktam a pálinkába és azzal ecseteltem a gyulladt részt! 3 nap kellett mire rendbe tette, de semmi mást nem alkalmaztam ezen kívül! Most van 3 fogam, ami be van gyulladva ( az egyik állítólag gyökérkezet és most újra fel van nyitva, hogy majd november 9-én megyek újra tömetni (nem, ahhoz a henteshez soha többet! ), a második nem is olyan rég tört szét egy ropi miatt és most az fáj a legjobban, amikor belobban, a harmadik pedig egy 2013-as história végeredménye (szintén a hentesemnek köszönhető) ami egy teljesen letört fogmaradvány, amit valószínűleg úgy kell majd kiműteni!) Na most tegnap fogtam magam, alaposan fogat mostam, az egyikből kinyomkodtam a cuccot és szegfűszeges pálinkába itatott gézdarabbal betömtem, a többit pedig ecsetelem vele, plusz antibiotikumot eszek! Ezek talán segítenek átvészelni, amíg lesz pénzem egy kedves, aranyos, csak velem törődik fogorvos nénire/bácsira! Biztos csak ideiglenes, ezért teljes gyógyulást nem is várok!
    "Boldog viadalt és sose hagyjon el benneteket a remény!"