Oldala 1 of 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 25

Topic: Foghúzás vészhelyzetben!!

hillicker
    Guest

0 Not allowed!

Foghúzás vészhelyzetben!!

Sokan megfeledkeznek egy fontos dologról, ami az őrületbe is tudja kergetni az embert, mégpedig a fogfájásról! Pl: beütne egy atomháború és túlélnéd. Remekül értesz a túléléshez, a hátizsákoddal járod a világot. De egyszer csak elkezd fájni a fogad, mivel nincs gyógyszer eltűröd, egy ideig. De mi van akkor hogyha szó szerint rohadni kezd a fogad, be van gyulladva, és már elviselhetetlen a fájdalom. De viszont nincs semmilyen elsősegély felszerelésed, a foghúzáshoz meg amúgy se értesz. Hogyan húznád ki, mit tennél ilyen helyzetben ?

Senior Member Lekvár's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Vas megye
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló hillicker Hozzászólás megtekintése
    Sokan megfeledkeznek egy fontos dologról, ami az őrületbe is tudja kergetni az embert, mégpedig a fogfájásról! Pl: beütne egy atomháború és túlélnéd. Remekül értesz a túléléshez, a hátizsákoddal járod a világot. De egyszer csak elkezd fájni a fogad, mivel nincs gyógyszer eltűröd, egy ideig. De mi van akkor hogyha szó szerint rohadni kezd a fogad, be van gyulladva, és már elviselhetetlen a fájdalom. De viszont nincs semmilyen elsősegély felszerelésed, a foghúzáshoz meg amúgy se értesz. Hogyan húznád ki, mit tennél ilyen helyzetben ?
    Hogyan húznám ki?...Erősen koncentrálva.
    Egyszer műtöttem magam, és "elfelejtettem" hogy én leszek az orvos is, nem csak a páciens, ezért benyomtam egy adag páleszt. Eléggé pityókás hangulatban nehezen ment.
    (Hogy mivel? Prepper alapfelszerelésem egyik megbecsült eszköze, a hajvágó a másik!) Made in bolhapiac.
    Csatolt képek Csatolt képek
    Én nem piszkálnám az oroszokat!

hillicker
    Guest

0 Not allowed!
    A foghúzó fogó jő ötlet, tuti veszek egyet. Csak az a gond hogyha rohad a fog, akkor kihúzás közben könnyen benne maradnak darabok az ínyben, az meg elfertőződik ,begyullad. És hát mondjuk egy atomháború után nem igen lesz műtő felszerelés, főleg nem a hátizsákban- Valami ötlet, megoldás ?

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Thumbs Up
    Received: 40
    Given: 11

0 Not allowed!
    https://www.youtube.com/watch?v=SyVMNDBPtZw
    nem ez az egyetlen ilyen jellegű videó, de ez legalább olyasmi nyelven van amit értünk
    jóétvágyat kívánok!
    (gondolom valamilyen fogó része a túlélőfelszerelésnek, vagy valahogy beszerezhető, mint látható kb mindegy milyen )
    amúgy tényleg komoly probléma lehet prepper szempontból, a gyógynövényes topic adekvát még hozzá gondolom én...

hillicker
    Guest

0 Not allowed!
    Kihúzni kilehet bármilyen fogóval az igaz, csak ha beletörik, ami könnyen lehet főleg ha rohadt a fog, akkor nagy a baj. Azt hogy oldanátok meg ?

Senior Member Medve's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Borotvapenge, tű, cérna, tükör, egy bármilyen elsősegély csomag és a fent említett fogó. és rengeteg helyi érzéstelenítő (pálinka). Nemes egyszerűséggel ki kell operálni. Persze mint laikus nem értek én hozzá... De én mint laikus ha már nem bírnám tovább, nemes egyszerűséggel neki esnék. Ha olyan helyzetben vagyok, hogy muszáj.

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Thumbs Up
    Received: 40
    Given: 11

0 Not allowed!
    a prepper vonal gyakran úgy néz ki, hogy visszanyúlunk az időben, mert régen egyszerűbb megoldások voltak...
    namost ha ezt a foghúzás szempontjából nézem, akkor én hallottam egy olyat, hogy a hajdani "egészségügyi dolgozók" között az egy virtus, vagy bravúr volt, hogy puszta kézzel húzzanak fogat
    könnyen el tudom képzelni, hogy úgy kevésbé törik bele, de nehezen, hogy a hétköznapi túlélőnek olyan ereje lenne, hogy meg tudja csinálni
    szóval sok eszköz nem lévén marad a fogó, és az időzítéssel lehet variálni, hogy ne várd meg, míg menthetetlenül szétrohad...
    szerintem a prepper protokollja is hasonló legyen egy igazi SHTF vissza a kőkorszakba szituban, mint régen a parasztoké lehetett:
    fáj a fog -> rakunk rá gyógyfüvet, kezeljük alkohollal, vigyázunk a kajára, várjuk hogy gyógyuljon -> ha eltelik annyi idő amennyi idő alatt meg kellett volna gyógyuljon, 1 hét után csak rosszabb, semmi javulás -> fájó fog kihúz
    ismétlendő, amíg vannak fogak
    ha nem mutat hamar gyógyulási hajlamot akkor van esélye, hogy meggyógyuljon valamitől? Ha nem akkor jobb minél előbb megszabadulni a problémától és a lehetséges kockázatoktól...

hillicker
    Guest

0 Not allowed!
    Nem csak a rohadt fog tud beletörni. Egyébként arra is kíváncsi lennék hogy a kőkorszakba, vagy előtte hogyan kezelték a fogakat. Hogyan húzták, műtötték ha beletört, tömték stb. Esetleg linket tudna valaki ?

Senior Member Lekvár's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Vas megye
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    A foggal egyedül nem boldogulsz, ehhez kooperálnod kell valakivel. Egyenletesen húzni, kis kimozgatással és csavargatással, na ettől ledobod az ékszíjat.
    Vészhelyzetben nekiállhatsz, de annyira piszkosul fáj, még ha érzésteleníted is valamivel, hogy inkább hagyod a fenébe.
    Én műtöttem magam, egy nagy gyulladást vágtam fel a fülem mögött, de rosszul láttam a tükörben, és a tükör miatt pont ellentétesen mozgott a szike.
    Amikor sikerült és a nyakamon folyt a cucc, na akkor aszittem rosszul leszek. (A pálinka is dolgozott bennem)
    Szóval egyedül semmi se egyszerű.
    Én nem piszkálnám az oroszokat!

M-torolt_forumozo
    Guest

0 Not allowed!
    Legjobb megoldás a prevenció (még most se tudja sok ember hogy kell rendesen ápolni a fogát). Gerhard Buzek túlélési könyvében ír a foghúzásról is, egy ceruza formájú éket ajánl amivel ki lehet mozgatni a fogat. Ha valakit jobban érdekel a téma, lehet fogászati szakkönyveket kapni amik sokat segíthetnek. Gondolom pl. a tömőanyag sem elérhetetlen. Itt fogorvosi elsősegély készlet is kapható: http://www.acelfullank.hu/ADVENTURA_...t_%28AD0102%29 .