Oldala 2 of 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 25

Topic: Foghúzás vészhelyzetben!!

Senior Member Lekvár's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Vas megye
    Tetszik adás
    899
    559 tetsziket kapott 231.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Matt Hozzászólás megtekintése
    Legjobb megoldás a prevenció (még most se tudja sok ember hogy kell rendesen ápolni a fogát). Gerhard Buzek túlélési könyvében ír a foghúzásról is, egy ceruza formájú éket ajánl amivel ki lehet mozgatni a fogat. Ha valakit jobban érdekel a téma, lehet fogászati szakkönyveket kapni amik sokat segíthetnek. Gondolom pl. a tömőanyag sem elérhetetlen. Itt fogorvosi elsősegély készlet is kapható: http://www.acelfullank.hu/ADVENTURA_...t_%28AD0102%29 .
    Hadd mondjak valamit:
    A fogászati könyvről... igen lehet kapni, de vészhelyzetre csak a húzás javallott, minden más beavatkozás problémás.
    Nem véletlen, hogy a borbélyok régen hajat vágtak, borotváltak és fogat húztak. (Nem véletlen az én felszerelésem összeállítása sem.)
    A fogat mindig ki kell mozgatni, nem szabad egy rántásban gondolkodni, mert akkor törik bele. A kimozgatás meg kétemberes feladat... célszerű a lekötözés!
    Ha mégis beletörik, akkor meg háromemberes feladat lekötözéssel. Szike (zsilettpenge), fogó (fogászati vagy kúpos, belül recés műszerészfogó, csípőfogó) tű, cérna, SOK alkohol (pálesz)...
    Tömni nem tudsz, mert ahhoz a fogat elő kellene készíteni (fúrással, köszörüléssel, marással...), ez megoldhatatlan. Sokkal jobb ha a fogat nyitva hagyod!
    Ha simán rátömsz, úgy begyullad, hogy belehalhatsz. Nekem volt ilyen fatalkoromban, a vérmérgezés határáig... utána két hétig jártam antibiotikum kúrára.
    A fogorvosi elsősegély készlet 4,5 ropiért... fogpiszkáló, fogselyem, vatta, átmeneti tömés... drága és semmire se jó. Arra max. hogy eljuss a fogorvoshoz, de összeomláskor nem lesz nyitva semmi, maximum a szánk
    Last edited by Lekvár; 03-14-2015 at 10:05 AM. Indoklás: nyelvtani hiba
    Én nem piszkálnám az oroszokat!

Doom
    Guest
    ...ha már van lyuk a fogon és nem akartok műteni a szalicilt ajánlanám....teletömköditek a lyukas fogat és az anyag mindent szétmar bent..ideget,gyulladást,bacikat...mindent...nem fog fájni jó ideig,...persze előbb-utóbb fogorvos lesz a vége,de pár hónapot el lehet így húzni...arra készüljetek ha mellé megy a szájat is megmarja belülről,de az már elviselhető...a vándortáborban alkalmaztuk amíg beértünk a városi táborhelyre...az hat nap volt és nem fájt a fogam többet...

3. The Following 3 Users Say Thank You to Doom For This Useful Post:

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    528
    722 tetsziket kapott 419.topicban
    A szekfűszeg olaj kiválóan érzésteleníti a fogideget. Azonnal kiveszi a fájdalmat, emellett nagyon erős fertőtlenítő hatása van. A rovarcsípések kezelésére is jó.

5. The Following 3 Users Say Thank You to Zacskóbicska For This Useful Post:

Pityubá
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló Doom Hozzászólás megtekintése
    ...ha már van lyuk a fogon és nem akartok műteni a szalicilt ajánlanám....teletömköditek a lyukas fogat és az anyag mindent szétmar bent..ideget,gyulladást,bacikat...mindent...nem fog fájni jó ideig,...persze előbb-utóbb fogorvos lesz a vége,de pár hónapot el lehet így húzni...arra készüljetek ha mellé megy a szájat is megmarja belülről,de az már elviselhető...a vándortáborban alkalmaztuk amíg beértünk a városi táborhelyre...az hat nap volt és nem fájt a fogam többet...
    Köszönet a megosztott módszerért. foghijj.gif

Hasznos lehet a fájó fog mellett kialakult ínyduzzanat újjal történő kinyomkodása és a benne lévő véres genny kiszívása-kiköpése.
    Fertőtlenítés céljából ajánlott a pálinkás szájöblögetés. Néhány nap alatt javulhat a páciens állapota.

7. The Following 3 Users Say Thank You to Pityubá For This Useful Post:

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Tetszik adás
    253
    571 tetsziket kapott 335.topicban
    Egy fogászati fogó nem fogó. más kell előre hátra jobbra és balra. Hátsó hármas gyökerű fogaknál a kisebb roncsolás érdekében a fogorvos gyakran eltöri a fogat és két darabban veszi ki.
    A damil tégla kombó felső első fogaknál jó lehet.
    Egyébként a youtube tele van ezzel a témával...
    https://www.youtube.com/watch?v=_j7lYQxlgf4
    https://www.youtube.com/watch?v=LfBD9PBhZhg

Amúgy meg a rossz fogú állat szenved majd előbb utóbb elpusztul. Vagy éhen, vagy a gyulladástól. Embernél a pálinka sokat segíthet mint helyi fertőtlenítő és érzéstelenítő.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2014
    Tetszik adás
    56
    86 tetsziket kapott 45.topicban
    Azért nem tanácsos merev részegen grasszálni egy zombi apokalipszis közepén mert fájt a fogad

hillicker
    Guest
    Eszembe jutott egy jó ötlet. Ki kell húzatni minél hamarabb az összes fogat. Amikor fáj a fogam mindíg kihúzatom, akkor is ha nem annyira rossz. Szerintem megyek is időpontot kérni. Kihúzatom vagy 3 hónap alatt az összes fogam.
    Last edited by hillicker; 03-15-2015 at 07:42 AM.

11. A következő fórumozóknak tetszett hillicker hozzászólása:

Pityubá
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló hillicker Hozzászólás megtekintése
    Eszembe jutott egy jó ötlet. Ki kell húzatni minél hamarabb az összes fogat. Amikor fáj a fogam mindíg kihúzatom, akkor is ha nem annyira rossz. Szerintem megyek is időpontot kérni. Kihúzatom vagy 3 hónap alatt az összes fogam.
    HE-HE ez tényleg jó 5 let, ami nincs az nem fáj. Kezd el kihúzatni a fogaidat. laughing.gif

M-torolt_forumozo
    Guest
    Meg ne fájduljon a lábad....

14. A következő fórumozóknak tetszett M-torolt_forumozo hozzászólása:

Senior Member Lekvár's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Vas megye
    Tetszik adás
    899
    559 tetsziket kapott 231.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló fater.lajos Hozzászólás megtekintése
    Egy fogászati fogó nem fogó. ... Embernél a pálinka sokat segíthet mint helyi fertőtlenítő és érzéstelenítő.
    Azért van két fogóm... külön az elülső és hátsó fogakhoz. A lomin még kínáltak szülész cuccokat is, de ahhoz nem éreztem lelkierőt. Pedig az is kellhet...
    A pálinkával megragadtad a lényeget, mindenre jó! Az idei főzetem különösképp. Kicsit opálos lett, de úgyis belső használatra lesz.
    Én nem piszkálnám az oroszokat!