Oldala 2 of 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 25

Topic: Foghúzás vészhelyzetben!!

Senior Member Lekvár's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Vas megye
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Matt Hozzászólás megtekintése
    Legjobb megoldás a prevenció (még most se tudja sok ember hogy kell rendesen ápolni a fogát). Gerhard Buzek túlélési könyvében ír a foghúzásról is, egy ceruza formájú éket ajánl amivel ki lehet mozgatni a fogat. Ha valakit jobban érdekel a téma, lehet fogászati szakkönyveket kapni amik sokat segíthetnek. Gondolom pl. a tömőanyag sem elérhetetlen. Itt fogorvosi elsősegély készlet is kapható: http://www.acelfullank.hu/ADVENTURA_...t_%28AD0102%29 .
    Hadd mondjak valamit:
    A fogászati könyvről... igen lehet kapni, de vészhelyzetre csak a húzás javallott, minden más beavatkozás problémás.
    Nem véletlen, hogy a borbélyok régen hajat vágtak, borotváltak és fogat húztak. (Nem véletlen az én felszerelésem összeállítása sem.)
    A fogat mindig ki kell mozgatni, nem szabad egy rántásban gondolkodni, mert akkor törik bele. A kimozgatás meg kétemberes feladat... célszerű a lekötözés!
    Ha mégis beletörik, akkor meg háromemberes feladat lekötözéssel. Szike (zsilettpenge), fogó (fogászati vagy kúpos, belül recés műszerészfogó, csípőfogó) tű, cérna, SOK alkohol (pálesz)...
    Tömni nem tudsz, mert ahhoz a fogat elő kellene készíteni (fúrással, köszörüléssel, marással...), ez megoldhatatlan. Sokkal jobb ha a fogat nyitva hagyod!
    Ha simán rátömsz, úgy begyullad, hogy belehalhatsz. Nekem volt ilyen fatalkoromban, a vérmérgezés határáig... utána két hétig jártam antibiotikum kúrára.
    A fogorvosi elsősegély készlet 4,5 ropiért... fogpiszkáló, fogselyem, vatta, átmeneti tömés... drága és semmire se jó. Arra max. hogy eljuss a fogorvoshoz, de összeomláskor nem lesz nyitva semmi, maximum a szánk
    Last edited by Lekvár; 03-14-2015 at 10:05 AM. Indoklás: nyelvtani hiba
    Én nem piszkálnám az oroszokat!

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    ...ha már van lyuk a fogon és nem akartok műteni a szalicilt ajánlanám....teletömköditek a lyukas fogat és az anyag mindent szétmar bent..ideget,gyulladást,bacikat...mindent...nem fog fájni jó ideig,...persze előbb-utóbb fogorvos lesz a vége,de pár hónapot el lehet így húzni...arra készüljetek ha mellé megy a szájat is megmarja belülről,de az már elviselhető...a vándortáborban alkalmaztuk amíg beértünk a városi táborhelyre...az hat nap volt és nem fájt a fogam többet...

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 2

0 Not allowed!
    A szekfűszeg olaj kiválóan érzésteleníti a fogideget. Azonnal kiveszi a fájdalmat, emellett nagyon erős fertőtlenítő hatása van. A rovarcsípések kezelésére is jó.

Pityubá
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Doom Hozzászólás megtekintése
    ...ha már van lyuk a fogon és nem akartok műteni a szalicilt ajánlanám....teletömköditek a lyukas fogat és az anyag mindent szétmar bent..ideget,gyulladást,bacikat...mindent...nem fog fájni jó ideig,...persze előbb-utóbb fogorvos lesz a vége,de pár hónapot el lehet így húzni...arra készüljetek ha mellé megy a szájat is megmarja belülről,de az már elviselhető...a vándortáborban alkalmaztuk amíg beértünk a városi táborhelyre...az hat nap volt és nem fájt a fogam többet...
    Köszönet a megosztott módszerért. foghijj.gif

Hasznos lehet a fájó fog mellett kialakult ínyduzzanat újjal történő kinyomkodása és a benne lévő véres genny kiszívása-kiköpése.
    Fertőtlenítés céljából ajánlott a pálinkás szájöblögetés. Néhány nap alatt javulhat a páciens állapota.

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up
    Received: 15
    Given: 1

0 Not allowed!
    Egy fogászati fogó nem fogó. más kell előre hátra jobbra és balra. Hátsó hármas gyökerű fogaknál a kisebb roncsolás érdekében a fogorvos gyakran eltöri a fogat és két darabban veszi ki.
    A damil tégla kombó felső első fogaknál jó lehet.
    Egyébként a youtube tele van ezzel a témával...
    https://www.youtube.com/watch?v=_j7lYQxlgf4
    https://www.youtube.com/watch?v=LfBD9PBhZhg

Amúgy meg a rossz fogú állat szenved majd előbb utóbb elpusztul. Vagy éhen, vagy a gyulladástól. Embernél a pálinka sokat segíthet mint helyi fertőtlenítő és érzéstelenítő.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2014
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Azért nem tanácsos merev részegen grasszálni egy zombi apokalipszis közepén mert fájt a fogad

hillicker
    Guest

0 Not allowed!
    Eszembe jutott egy jó ötlet. Ki kell húzatni minél hamarabb az összes fogat. Amikor fáj a fogam mindíg kihúzatom, akkor is ha nem annyira rossz. Szerintem megyek is időpontot kérni. Kihúzatom vagy 3 hónap alatt az összes fogam.
    Last edited by hillicker; 03-15-2015 at 07:42 AM.

Pityubá
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló hillicker Hozzászólás megtekintése
    Eszembe jutott egy jó ötlet. Ki kell húzatni minél hamarabb az összes fogat. Amikor fáj a fogam mindíg kihúzatom, akkor is ha nem annyira rossz. Szerintem megyek is időpontot kérni. Kihúzatom vagy 3 hónap alatt az összes fogam.
    HE-HE ez tényleg jó 5 let, ami nincs az nem fáj. Kezd el kihúzatni a fogaidat. laughing.gif

M-torolt_forumozo
    Guest

0 Not allowed!
    Meg ne fájduljon a lábad....

Senior Member Lekvár's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Vas megye
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló fater.lajos Hozzászólás megtekintése
    Egy fogászati fogó nem fogó. ... Embernél a pálinka sokat segíthet mint helyi fertőtlenítő és érzéstelenítő.
    Azért van két fogóm... külön az elülső és hátsó fogakhoz. A lomin még kínáltak szülész cuccokat is, de ahhoz nem éreztem lelkierőt. Pedig az is kellhet...
    A pálinkával megragadtad a lényeget, mindenre jó! Az idei főzetem különösképp. Kicsit opálos lett, de úgyis belső használatra lesz.
    Én nem piszkálnám az oroszokat!