Oldala 1 of 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 21

Topic: Primitív és olcsó túlélő felszerelés

hillicker
    Guest

0 Not allowed!

Primitív és olcsó túlélő felszerelés

Mindenütt olvasom, hogy ilyen meg olyan csúcsmodern eszközöket vesznek a felkészülők. Szikravetőket, főző alkalmatosságokat, járműveket, késeket stb. Szerintem ez felesleges. Tudni kell, hogy ami elromolhat, tönkremehet, az egyszer meg is fog történni. A másik, hogy ezek rohadt drága eszközök. Egy jó túlélő kés kb 40000ft. Az én meglátásom szerint, minél primitívebb eszközöket kell használni, mert olcsó, bárki előállíthatja (gyakorlás kérdése), és ha tönkremegy rövid idő alatt lehet készíteni másikat. Az én túlélő felszerelésem ezeket tartalmazza.
    -SAS túlélési kézikönyv
    -Tűzfúró íj
    -gyújtós (általában korhadt fa háncs, vagy kiszáradt fagomba)
    -parittya kavicsokkal
    -íj nyilakkal
    -pattintott nyilhegyek
    -csapdának való farudak
    -ruha
    -kulacs csajkával
    -horgászfelszerelés (kb 150db különböző méretű horog, 1tekercs vékony damil édesvízre, 1 tekercs vastag damil tengerre)

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 184
    Given: 324

0 Not allowed!
    Túlélő felszerelésekről nem tudom, de prepperkedni a Teszkóból is lehet, vagy akármelyik hasonló helyről, vagy a százas boltból. Ahol olcsó, hasznos holmi van ott okosan be lehet vásárolni.

Senior Member Lekvár's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Vas megye
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Igazad van, nem szabad a dolgoknak odáig fajulni, hogy a prepperkedés, zártkörű golfklubbá alakuljon át.
    Én a vastelepet, a bolhapiacot, és a leárazásokat favorizálom. Drágán a hülye is tud venni valamit.
    Én nem piszkálnám az oroszokat!

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Thumbs Up
    Received: 12
    Given: 10

0 Not allowed!
    Szintén a bolhapiacot részesítem előnyben.
    Sok olyan felszerelést(újat is!) vettem szinte 10%-os áron, amiről az eladónak fogalma sem volt, milyen értéket képvisel...
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

Pityubá
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló varég Hozzászólás megtekintése
    Szintén a bolhapiacot részesítem előnyben.
    Sok olyan felszerelést(újat is!) vettem szinte 10%-os áron, amiről az eladónak fogalma sem volt, milyen értéket képvisel...
    Meg szoktam kérdezni menyiért adja azt a darab vasat, vagy azt a micsodát ?
    És ne feledjétek tudatos vásárlóhoz illően felére lealkudni az árat.
    Így vettem a Juwel 34 benzinfőzőmet, 1500- ról lealkudtam 800ra.
    Amikor otthon szétszedtem akkor derült ki, hogy az eredeti festék rajta van az edénytartó lábakon.
    Tehát még be sem volt indítva. 1934- től 1978 ig volt gyártásban.

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Thumbs Up
    Received: 12
    Given: 10

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Pityubá Hozzászólás megtekintése
    Meg szoktam kérdezni menyiért adja azt a darab vasat, vagy azt a micsodát ?
    És ne feledjétek tudatos vásárlóhoz illően felére lealkudni az árat.
    Így vettem a Juwel 34 benzinfőzőmet, 1500- ról lealkudtam 800ra.
    Amikor otthon szétszedtem akkor derült ki, hogy az eredeti festék rajta van az edénytartó lábakon.
    Tehát még be sem volt indítva. 1934- től 1978 ig volt gyártásban.
    Nekem legutóbb sikerült kifogni 2000Ft-ért vadiúj dobozos Victorinox alox-ot(eredeti), illetve Leatherman Blast-ot 4500-ért, meg Molle2 assault pack-ot(kétnapos hátizsák kb.) plusz két hozzávaló zsebet 6000-ért...
    Szerintem olyan vigyort azóta nem láttak arrafelé, ami után kifizettem...
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

Senior Member Lekvár's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Vas megye
    Thumbs Up
    Received: 0

0 Not allowed!
    Indítottam egy "Guberáló nyúz" topicot, ha vannak jó áron guberált túlélőholmik, ott meg lehet mutatni.
    Én nem piszkálnám az oroszokat!

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    ..pl. nekem mindenhol csak gyufa van,,nincs szikravetőm.....de van amiken nem érdemes spórolni....inkább addig nem venni semmit amíg össze nem gyűlik rá a pénz....de tény...így kell kezdeni..ezekkel a cuccokkal...ha ezekkel megy a jobb szerkóval csak kényelmesebb....mondjuk íjam,nyilam nincs mert tudok csinálni,de van a bob-ba pár darab kiköszörült 100-as szög....

Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Thumbs Up
    Received: 1

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló hillicker Hozzászólás megtekintése
    Mindenütt olvasom, hogy ilyen meg olyan csúcsmodern eszközöket vesznek a felkészülők. Szikravetőket, főző alkalmatosságokat, járműveket, késeket stb. Szerintem ez felesleges. Tudni kell, hogy ami elromolhat, tönkremehet, az egyszer meg is fog történni. A másik, hogy ezek rohadt drága eszközök. Egy jó túlélő kés kb 40000ft. Az én meglátásom szerint, minél primitívebb eszközöket kell használni, mert olcsó, bárki előállíthatja (gyakorlás kérdése), és ha tönkremegy rövid idő alatt lehet készíteni másikat. Az én túlélő felszerelésem ezeket tartalmazza.
    -SAS túlélési kézikönyv
    -Tűzfúró íj
    -gyújtós (általában korhadt fa háncs, vagy kiszáradt fagomba)
    -parittya kavicsokkal
    -íj nyilakkal
    -pattintott nyilhegyek
    -csapdának való farudak
    -ruha
    -kulacs csajkával
    -horgászfelszerelés (kb 150db különböző méretű horog, 1tekercs vékony damil édesvízre, 1 tekercs vastag damil tengerre)
    Azért nem kellene átesni a paci túlsó oldalára, miden felszerelés rendszernek van néhány sarkalatos darabja ami nem lehet gagyi! Sőt ha lehet minden felszerelés legyen megbízható hosszú távon használható, persze indulásnak mindenki azt vesz amit tud de....
    Én is járok használt piacra és pl. megveszem az 5.000 Ft-os ruszki fejszét még akkor is ha egyes üzleti körök a minimum 2X drágább svéd fejszéket reklámozzák. Ilyen megoldások működnek de ekkor is a jót olcsón elv érvényesül.
    Elég rossz helyzetbe kerülhet az ember fia ha gebasz idején jön rá hogy a felszerelés amire az életét bízza nem működik vagy már a felkészülésben is akadályozza hogy nem a megfelelő eszközt választotta pl. 40.000. Ft-os kés lehet nem véletlenül kerül annyiba és sok esetben az utolsó eszköz amiben bízhatsz.

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 9

0 Not allowed!
    [QUOTE=Doom;56673]..pl. nekem mindenhol csak gyufa van,,nincs szikravet

Hány íjat készítettél már? Csak azért kérdem, mert kezdetben nekem is fene nagy önbizalmam volt. Nagyon nem egyszerű feladvány, csak annak látszik. Szerencse, hogy aránylag veszélytelen, mert a megfeszítéskor darabokra törő íj darabjai nem az arcod felé repülnek.