Oldala 2 of 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 21

Topic: Primitív és olcsó túlélő felszerelés

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2014
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Ha valaki íj készítésen töri a fejét, itt gyak. minden szükséges info-t megtalál:

http://szip.hu/modules.php?name=Foru...viewforum&f=11

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Thumbs Up
    Received: 12
    Given: 7

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Stalker Hozzászólás megtekintése
    Ha valaki íj készítésen töri a fejét, itt gyak. minden szükséges info-t megtalál:

http://szip.hu/modules.php?name=Foru...viewforum&f=11
    Ha íjkészítés, ez kissé átláthatóbb:
    http://ijkeszito.yuku.com/
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    [QUOTE=Zacskóbicska;56725]
    Idézet Eredeti hozzászóló Doom Hozzászólás megtekintése
    ..pl. nekem mindenhol csak gyufa van,,nincs szikravet

Hány íjat készítettél már? Csak azért kérdem, mert kezdetben nekem is fene nagy önbizalmam volt. Nagyon nem egyszerű feladvány, csak annak látszik. Szerencse, hogy aránylag veszélytelen, mert a megfeszítéskor darabokra törő íj darabjai nem az arcod felé repülnek.
    ...nem számoltam....százat?????....de ne verseny íjat gondoljál....hanem olyat amivel nyílvesszőt(egyenes vékony bot,nád,cső,az egyik végén hegyes,a másikon toll,vagy ami van késsel befaragva) lehet kilőni...
    Az íj(hajlékony de erős bot,amire egy kötelet,bálamadzagot,...vagy ami van kötnek).....

Törölt_fórumtag2
    Guest

0 Not allowed!
    Látom, Doom testvérünk is a szabadon élő indián közösségünk tagja, csak néha még sápadtbőrűt játszik.

Senior Member doki's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2014
    Lakhely
    Dél Somogy
    Thumbs Up
    Received: 8
    Given: 5

0 Not allowed!
    http://hu.scribd.com/doc/126198319/Elso-fa-ijad#scribd

Először ezt próbáljátok ki, az utolsó és egyben legfontosabb műveletre, a tillerezésre szánjátok rá az időt. Nekem a harmadik már nem tört szét, akácból csináltam, néhány millimétert kivettem a hasából így kb 40 fontos lett, az eredeti méretekkel akácból kb. 50-55 font. Amúgy simán használható, őz, vadmalac méretű állat elejthető vele. Igazából egy kézi fűrész és egy komolyabb, rendes kaparóéllel bíró kés segítségével elkészíthető.

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 27
    Given: 2

0 Not allowed!
    egy masik blogon kerult szoba (itt is parszor) a minosegi felszereles (draga) vs a gagyi (olcso)

eloszor is szerintem a ketto, nagyon sok esetben nem szinonimaja a masiknak. lehet az olcso jo es a draga pedig sz@r

a karrimor termekekrol ment a vita, elsosorban hatizsakokrol es bakancsokrol. a karrimor regen egy nagyon megbizhato made in england termekcsalad volt. aztan a nev megmaradt de a sports direct megvette a ceget es made in kina lett belole.
    a minoseg esett teny es valo a korabbihoz kepest, viszont az arak is sokat zuhantak! nem tudom ki mit var egy hatizsaktol amit ÂŁ40 kerul de normalis hasznalat mellet evekig el lehet vele turazgatni. az en ÂŁ50 turabakancsom 2 evig birta, utcai es tura hasznalattal vegyesen.

annyira nem akartam belemenni a temaba a masik blogon de azert egy jo adag sznobizmust veltem felfedezni a kommentelok tobbsegeben az a tipikus csak a draga a jo mentalitas erosen tukrozodott a kommenteken.

azert egy kicsit latok benne valami igazsagot is mert a piacot valoban elozonlik a filleres kinai holmik amiknek a tobbsege tenyleg hasznalhatatlan.
    de szerintem a karrimorral, amit en egy jo kozepkategorianak tartok, pont nem ez a helyzet. gondoltam itt kiirom magambol, hasonlo velemenye eszrevetele valakinek?

Törölt_reg
    Guest

0 Not allowed!
    ..kinek mire kell..egy hivatásos,aki azzal keresi a kenyerét,élsportoló,katona(aki bevetésre is megy),dokumentum filmes,operatőr,kaszkadőr...az vegyen csúcsminőséget,mert meghozza az árát és nem mind1 ,hogy cserben hagy e...na de egy bob-ba(három napra..amúgy meg a szekrénybe figyel)..egy menekülő zsáknak..lemenni a gyerekekkel bográcsozni?.....

Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

0 Not allowed!
    Karrimor jelenleg még középkategória de megy az még lentebb. Szerintem nem szabad elindulni ezen a "kínai" úton, ha nem törekszünk az egyre jobb minőségre akkor egyre xarabb eszközökkel kell beérni. Szerintem önbecsapás azt mondogatni hogy "ennyiért még jó ez".

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 163
    Given: 288

0 Not allowed!
    Szerintem attól függ. Én veszem a kínai dolgokat, a legtöbbel nincs igazán gond. A kínai késem használom, ástam vele agyagos földben, feszítettem fel vele köveket, nyitom vele a konzervet, szétválasztom a fagyott húst, vágjuk a kartondobozt, a vastag műanyagot, közben vágjuk vele a paradicsomot, paprikát is. És csak 1x kellett megélezni. Kicsit lejött róla a fekete borítás, de attól függetlenül teljesen jó és venném még egyet. Látom az 150.000-200.000 forintos késeket, de akkor se vennék olyanokat ha annyi pénzem lenne mint Trumpnak. Sok mindennel meg az a helyzet hogy megveheted helyben is, drágán, de Kínából megkapod a gyártótól, ugyanazt.

Párszor úgy is jártam hogy megvettem a drágát és széttört a francba. Fejhallgatóból megvettem a 80 dollárosat, mert hogy annyira drága, úgyhogy biztos jó lesz sokáig. 6 héttel később 3 felé tört. Megvettem a 63 dolláros egeret, az se bírta néhány hónapnál tovább. A sokkal olcsóbb dolgok a végén sokkal inkább beváltak. Ne azt nézd hogy minél többe kerüljön, hanem azt hogy van-e rajta sok jó értékelés és mit mondanak róla mások. Legalábbis nálam ez az elv működik.

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 27
    Given: 2

0 Not allowed!
    A karrimor tura es kemping termekeket arul. Turazni es kempingezni szerintem tokeletesen megfelel, foleg ha azt nezzuk, hogy az atlag felhasznalo 2-3 alkammal megy kempingezni nyaranta es hetvegente egy kis setara. Mondjuk evente 1-2 komolyabb turat lenyom.
    Erre lett tervezve es erre teljesen jo a karrimor.